Žena na materskej - na všetko sama

mikaela1
14. máj 2023

Baby poraďte ako to zvládate vy. Ja mam pocit, ze uz nevladzem takto sama ďalej fungovať. Manzel mi chodi pracovat do zahraničia. Mame dve deti a ja uz vazne nevladzem na vsetko byt proste sama. Viem, ze niektoré to maju aj horšie a ziju. Potom mi je ľúto tych deti, ze ja nemam ani sekundu pre seba a furt len okolo nich robím a kricim na ne. Svokra chodi do prace nema mi kedy prizerať a moja mama ma tiez svoje a nema proste čas. Manzel ked pride, tak ešte on caka odomna nech sa jemu venujem, lebo bol dlho preč. Ale tiez co som ja stroj. Mame velky dom, velku záhradu takže roboty co roboty.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima234
14. máj 2023

Podľa mňa neide ani tak o deti, teba trápi, že manžel robí vonku a nie je s vami. Ale asi ste si to tak dohodli, keďže máte veľký dom, nemáte dlhy, tak si s tým musela súhlasiť. Ale to si s ním musíš ty vykomunikovať, či by ste to zvládali ak by si našiel prácu na SK. Prípadne si dohodnúť nejaký čas, koľko by ešte zostal robiť vonku a potom aj ty by si si našla prácu.

mikaela1
autor
14. máj 2023

A ako jedna mamicka napísala cistu svätú pravdu. Velky dom, veľká záhrada a nešťastná zena v nom. Viem, ze manzel sa snazi po finančnej stránke sa mame naozaj dobre. Mame luxusne auto naozaj krásny dom aj záhradu ale co z toho ked som v nom sama a nešťastná. Asi uz mi stačí a radaej nech mame menej a nech je doma pri nas a detoch

prunee
14. máj 2023

Mrzi ma, ze mas taketo starosti. No nikto ti nenaklada. Zrejme si si tymto prispevkom chcela len ulavit a postazovat sa, nechcela si ziadne rady. Lebo ty sama vies, ako by sa dal tvoj problem vyriesit, len to by ste museli aj s muzom niektore zasadne veci zmenit. Ale ano, aj takto sa da zit, ked vam to vyhovuje.

mogaa
14. máj 2023

@mikaela1 mať veľký dom znamená aj veľa upratovania a veľká záhrada aj veľa práce v nej....a to je vždy na úkor niečoho, či rodiny, či detí...buď s mužom prehodnotiť svoje priority a urobiť v niečom zmenu(teda zapriahnuť aj deti aj jeho) alebo všetko ostane po starom....môžeš zvolniť zo svojich priorít - nemôžeš byť perfektná manželka, matka a aj hospodinka.....lebo predpokladám že dom ani záhradu meniť nechceš.....tak sa zmier s tým že nebude všetko perfektné alebo zapriahni deti aj muža....

mikaela1
autor
14. máj 2023

@prunee ano mate pravdu. Nie ja som nechcela sa tu ani chváliť ani sťažovať. Len som chcela napísať ako to je.. je to presne na úkor vzdy niečoho. Nemozem mat aj luxusné auto a velky dom ked chcem nech manzel pracuje tu na sk. A u nas je to na úkor rodiny. Mame všetko a zároveň nic. Deti placu cele dni za ockom a ja za manželom.

otvorena
14. máj 2023

@mikaela1 ak sa to nedá vydržať ako píšeš že plačete za ním tak to čím skôr riešte ..

prunee
14. máj 2023

@mikaela1 ponzam podobne zijuce rodiny, dokonca niekde ani manzel nechodi do zahranicia, ale jehl

prunee
14. máj 2023

@prunee pardon..., ze jeho praca je mu prednejsia ako rodina. Drzim vam palce, nech situaciu vyriesite vo vasu spokojnost.

lauriik
14. máj 2023

Ja tam vidim 3 zakladne problemy:
1. Chyba ti manzel, detom otec a zaroven asi aj chlapska ruka doma.
2. Deti nerespektujuce tvoje hranice. Ja mam deti 6 a 3 a mam pocit, ze aka pohoda ake su uz velke. Neexistuje, ze cely den nieco po mne chcu. Maju ruky, maju nohy. Vypustim ich na zahradu a hraju sa. Doma im spravim aktivity alebo proste ideme na vylet. Ale moje deti keby po sebe kricia tak ja ich tam zrusim na 2 doby a ziadny vylet nebude.
3. Tvoja unava - moze to byt nieco banalne (napr nedostatok zeleza) alebo vyhorenie a zacinajuca depresia po tolkych rokoch doma. Nasla by som si slecnu na strazenie dcery aspon 2 dni v tyzdni na doobedia a vybehni robit nieco co mas rada, co ta naplna.

sense
14. máj 2023

Treba si určiť priority, nejde mat všetko. Nájdi opatrovateľku aspoň raz do týždňa na par hodín, a ty si oddýchneš, takisto niekoho na upratovanie.

lucka_ke
14. máj 2023

výpomoc na pár hodín a ty vypadnúť zo stereotypu, bude lepšie... deťom nájsť partiu kamošov nech sa bláznia na dvore/v lese/na krúžkoch

hipuska
14. máj 2023

Ty to cele zle formulujes. Pretoze niežeby si nezvládala ale proste ti idú deti na nervy. Máš ponorku. Ja to úplne chápem. Deti zvyknú dakedy vysať total energiu. Ty by si jednoducho potrebovala na pár hodín byť mimo nich . Nákup, cvičenie, robiť v záhrade bez toho aby si riesila deti...alebo hocičo. A máš vlastne dve roviny. Že chýba chlap a že sa furt tocis kolo detských zad...ov. Mne pomohlo nastúpiť do práce. To mám total relax, kedy nefukam boliestky.

domak2
14. máj 2023

Tu tiež vidím problém vo výchove, ved s takými velkymi deťmi môžeš mat doma úplnú pohodicku a ešte ti aj môžu pomôcť okolo domu. Namiesto kricania treba zvoliť iný pristup aby ste sa všetci ukludnili, lebo ty nervózna, deti nervózne a už sa tocite dokola. Už sú dosť veľké aj na normálny rozhovor. A keď teda peniaze nie sú problém, tak občas upratovačku alebo co ti treba nech si oddýchneš.

mikaela1
autor
14. máj 2023

@hipuska ano presne ste to vystihli. Mne by tiez pomohlo ist do prace. Nie každý deň len sa točiť okolo deti a furt riešiť co im dat jest co pit a program im vymýšľať. Ked sme na zahrade cele dni tak sa len vadia a biju a ked su tu ich kamaráti tak mala vrieska, lebo všetko chce. Ja kosim a popritom vypnem kosačku 20krat lebo musim stale nieco riešiť. A kebyze to nechám tak , tak chudata susedia co to musia pocuvat ako kričia a vadia sa neustale

athena27
14. máj 2023

@mikaela1 ahoj, musíš to mať ťažké.. je ťažké byť na jedno dieťa sama a nie to ešte na dve plus domácnosť.. v tomto prípade hlavne určiť si priority.. tak nech je tráva väčšia a nebude pokosené, všetko upratané... hlavne nech tvoje deti a ty si spokojná. Určite ti dá viac čas strávený s nimi ako pri kosačke :D deti rýchlo vyrastú. Venuj sa im, sebe, sprav základné, ostatné počká a s manželom sa skús porozprávať ako to je, že si unavená atď.. niekedy aj pochopenie spraví veľa aby si zvládla s radosťou aj všedné veci na ktoré je málo času.

lucka_ke
14. máj 2023

rozdeľ ich - 4ročná na hojdačku/pieskovisko, 8ročný ti pomáha a potom výmena, alebo starší do družiny, na krúžok a manšia s tebou, prečo sa hádajú? prečo kričia? toto by som riešila ako prvé, už nie sú batoľatá

mikaela1
autor
14. máj 2023

@domak2 ano samozrejme mate pravdu kričanim sa nic nevyrieši. Ale niekedy to uz proste nejde. Su dni kedy nekricim ani raz. Proste da sa to. Ťažšie je to cez víkend ked su obaja doma a uz idu do seba. Vzdy som túžila mat veľkú rodinu aj 4deti. Ale ked si predstavím, ze pocuvat štyri deti tak radsej nie.

nickpick
14. máj 2023

@mikaela1 to ani cez vikend tvoja svokra a mama nepomozu? nepotrebuju vidiet vnucata?nevidia ze to proste sama nezvladas? preco syn nechodi do druziny a na kruzky? preco nedas dcerku do skolky aspon na poldna, respektive na 2-3 x v tyzdni niekomu opatrovat? je jej diagnoza az taka tazka ze sa musi vyhybat kolektivu s detmi? skus pohladat studentku na strazenie…mas ponorku z neustalych povinnosti a si dlhodobo bez oddychu, tu sa treba porozpravat s muzom a vysvetlit nu ako sa veci maju, radsej skromnejsie bez domu a zahrady, 3-4 izbovy byt sa udrzuje ovela lahsie, odpadne ti kopec povinnosti, okrem toho vztah na dialku teda manzelstvu neprospieva….

tiezjedna
14. máj 2023

@mikaela1 a tvoje deti nemajú kamarátov? Aspoň ten starší?

mikaela1
autor
14. máj 2023

Snažím sa im aj ulohy davat su veľmi sikovni obaja. Ale nie vždy sa to da. A neustále im vymýšľať program a vsetko. Verím ze bude lepšie keď mala nastupi do skolky. Chcela som ist veľmi študovať, ale kde dam tie dve deti. Nemam proste komu.. a bývame v takej dedine kde mame vysoke skoly a vsetko veľmi ďaleko. To by som musela dat deti niekomu aj na dva dni a to nechcem zas. No co uz ved je to môj život nikto mi ho neorganizuje len ja sama.

mikaela1
autor
14. máj 2023

@tiezjedna ano ma aj kamarátov aj krúžky. Do družiny nechce, lebo by musel chodit na obedy a tie odmieta.

mikaela1
autor
14. máj 2023

@nickpick dcerka ide uz od septembra do skolky na 3dni. Ano ma dosť tazku diagnózu a ak sa to nezlepši bude musieť na operáciu. Ma silnú arymtiu srdca. A do kolektívu nemoze koli vysokej chorobnosti. Mala ked ochorie to su vysoke horúčky pomaly na nemocnicu a srdiečko jej vtedy dost trpi

tiezjedna
14. máj 2023

@mikaela1 je jasné, že toho máš plné zuby, a nedivím sa ti. Je to pochopiteľné... Nezvažovali ste s manželom, že by si našiel inú prácu?

babulkomale
14. máj 2023

@mikaela1 ked nemate dlhy - zrejme myslis hypoteku a mate teda "zadarmo" dom so zahradou, to znamena ze platite len energie a spotrebu, plus zrejme je dom poisteny keby cosi. Staci odkladat na opravy - viem co to je, mam velky dom a velku zahradu.
Dalsie veci v okoli domu zrejme vylepsujete z beznych penazi z vyplat. Takze urcit si, co pocka, co nesuri, to robit ked deti podrastu a ty pojdes do prace.
Teraz sa sustredit na to aby si v co najvacsej pohode prezila, s muzom hodit rec nad papierom s vydavkami a moznostami zamestnat sa na SK alebo byt zivnostnikom, neviem v akej profesii robi.
Viem co to je byt sama s detmi ked muz chodil ovela viac po sluzobkach, mne to neprekazalo, bola som zvyknuta ale jasne ze je to narocne.Svokrovci zlati, ochotni ale vtedy este zamestnani.
Auta som vozila do servisu, naspat v vajickom a autosedackou taxikom 😃 ked sa musi, tak sa musi.
Pripadne nemas milu susedu, co na dve hodinky postrazi, mozno aj u vas? Ze by si niektore veci isla vybavit bez deti.

domak2
14. máj 2023

@mikaela1 ja tým nemyslím ignorovat, ale riešiť ich správanie, nastaviť hranice aby sa stale nebili, nehucali, a nesli do seba. Takto sú na dobrej ceste byť súrodencami co sa v dospelosti nerozprávaju. Ja som sa tiež s bratom občas pochytila ale radšej keď nás nasi nevideli, lebo by sme mali oveľa väčšie problemy ako naše nezhody 😅 prečo sa vlastne stale hádajú?

zmrzlinka2021
14. máj 2023

@mikaela1 manžel nech sa vráti k rodine. Neexistuje aby človek, čo ma deti, rodinu, odchádzal od nej robiť do zahraničia. Rodinu, vzťahy, lásku nenahradia žiadne majetky, auta. Deti sú výrazne ochudobnene o rodinu, otca. Chýbajú im vzory fungovania, budovanie putá s otcom.

majlo1234
14. máj 2023

Tiez mam muza casto polovicu mesiaca z domu. Ale nemam velky dom ani velku zahradu(tj. Nemam tolko roboty) ale byt sama na dieta 24/7 jenproste o drzku tak ci tak. To sa proste neda porovnat s tym, ked to drzis cely den a vecer pride chlap z prace a preberie to dieta. Rovnako rano. Cize ta uplne chapem. Ale decka uz su relativne velke, a teraz sa to jadam bude len a len zlepsovat, o chvilu ta uz nebudu nonstop potrebovat. A sudiac podla mna, mozno by ti bodla kamoska s podobne starymi detmi a podobnou povahou/zaujmami. Decka sa zabavia, a vy si pokecate, aj vylety su lepsie, ked si s kmosmi 🙂

3vita
14. máj 2023

Síce máte všetko hneď po materiálnej stránke bez dlhov a podobne ale aj tak si to valstne neužívate, ani ty, ani deti, ani muž. Presne preto sme sa radšej uskromnili a muž zostal pracovať doma, síce nemáme všetko hneď ale sme spolu a dieťa mi doma neplače za otcom. Nuž všetko má svoju daň. Porozpravajte sa s mužom čo ďalej. Podľa mňa takto rodina nemôže fungovať, muž negunguje ani ako otec, ani ako manžel, je len nejaký "finančný zdroj" a možno mu to tak aj začalo vyhovovať, že má svoj kľud, len si príde občas domov a to je celé zle. Ja by som sa s ním určite vážne porozprávala, čo bude ďalej.

tiezjedna
14. máj 2023

@3vita vidím to úplne rovnako...