Znechutenie a vyčerpanie

10. feb 2024

Som už znechutena
Moje dieťa sa chce hrať skrývačky to by bolo v pohode
Ale 3x do dňa a každý deň cele hodiny
Mne sa už chce plakať z toho
Mám strašnú nechuť
Vždy sa skryje na rovnakom mieste a mam sa tváriť ze ho nevidím a ja sa ani nemam kde doma skryť však nikam sa nezmestim strašne som z toho na nervy
Každý deň len skrývačky nahaňačky ale do škôlky to nie tam maval amoky ze nechce byť bez mami ale mňa doma niči debilinami

zmrzlinka2021
10. feb 2024

Na toto su v zahranici idealne au pairky - vyhraju sa s dietatom.

januska12323
10. feb 2024

Dvakrát mu urob radosť a potom si rob svoje. To už na každý prd potrebuješ radu?

anjelicek26
10. feb 2024

No ved povedz nie. Bože dobrý, jednoducho nie,mamu to nebaví a nedá sa v byte nikde schovať poriadne, na schovavacku sa hraju deti v skolke. Ked sa chces hrat na skovavacku,tak tam a s nimi. Poďme si radšej- kresliť,plastelinovat,stavať lego, vytiahnime spoločenskú hru xyz alebo poďme von...

autor
10. feb 2024

@anjelicek26 vytiahnem hráčky pome sa hrať nie ona ide do kúta plakať že ona sa chce skrývať
Vonku strávi hodinu potom sa ťahá domov že sa nudí
Má hotové hračkarstvo ale nema sa s čím hrať mňa to úprimne nebaví chce hry co sa ma hrávať s detmi v škôlke ale tam jej dobre nie je na hlavu cele

zuzki1
10. feb 2024

To vyzerá že potrebuje na hry rovesníkov s kopou energie a nie vyčerpaného rodiča , ale ako píšu baby vyššie povedať nie , namotivovat že takéto sa hráva v skolke a skúsiť adaptáciu … koľko ma rokov ?

jaskolka
10. feb 2024

Koľko ma rokov? Je zdravotne v poriadku? Ak áno, šup do škôlky a hotovo. Ty sa ho fakt pýtaš, ci chce ísť do škôlky? 🤔🤔
Je zapísané do škôlky, alebo nie? Chodilo tam už, a vylúčili ho z nejakého dôvodu, nezvládlo adaptáciu , alebo vôbec nechodilo, "lebo nechce" a ty ho posluchnes a proste ho tam nedáš?
Lebo ja mám z toho dojem, ze ono s tebou "cvičí" ako chce a ty skaces, ako ono píska. Keď ti povie ze nechce ísť do školy, lebo tam nie je dobre, tiez posluchnes?

autor
10. feb 2024

@jaskolka chodila 3 mesiace od septembra vylúčili nás že sa neadaptovala v lete ma 4 roky

jaskolka
10. feb 2024

No ale potom treba riešiť problém, kvôli ktorému sa neadaptovala. Co ti uviedli ako dôvod?
Áno, sú deti ktoré nechodia do škôlky, ale majú nejaký program aj doma, pripadne nejaké detské krúžky, kluby, herne atď. Mňa by šľak trafil, keby ze mam sa celý deň hrať na schovávacku. A deti by zosaleli od nudy, ja sa osobne neviem vôbec s deťmi hrať, preto som rada, ze chodia do jaslí a škôlky.
A navyše, nervózna mama veľmi neprospeje dieťaťu, aj keď s ním bude doma celé dni. Ty jednoznačne nervózna z toho si, to až kričí z písaných riadkov, a tak máte bludný kruh dookola.
Si s nou len ty? Co otec, babky, dedkovia? Má v okolí nejakých rovesníkov? Na ihrisku sa ako správa?

autor
10. feb 2024

@jaskolka na ihrisku sa hráva s detmi v pohode ale som tam s ňou
Som len ja ona a muž ale ten je stale v praci a cez víkend ho ani nevidi to stale je u svojich ze musi pomáhať , jeho mama si vždy niečo vymysli

luccija
10. feb 2024

Prečo sa neadaptovala aký bol problém?
Tak vymysli kúp iné hry možno ju niečo iné zaujme
Tak nie každý náš bavilo hrsť sa s deťmi, ale z napísaného vyzerá, že Ťa nebaví sa hrať ani s inými hračkami?tak lepte, robte s plastelínou,stavajte Lego zavolaj jej kamarátku, keď niekoho máte....

jaskolka
10. feb 2024

Tak choďte aj s mužom cez víkend spolu k jeho rodičom. Lebo takto to vyzerá, že ona je "prilepena" len na teba, ty si z toho v koncoch a v škôlke ju v podstate nezvládli tiež, keď ju vylúčili. Pochopím, keď ma dieťa nejakú diagnózu, ze bežná škôlka to skutočne nemôže zladiť s denným procesom, ale keď je dieťa zdravé, nepotrebuje trebárs pomoc odborníkov, tak aký je dôvod na vylúčenie?
Inak ja celkovo veľmi nerozumiem tym"adaptacnym procesom " to akože sa tam hádže dieťa o zem, alebo sa v kuse pocikava, pokakava, vresti? Ak áno, tak to treba riešiť s odborníkmi. Co vlastne znamená" nezvládlo adaptáciu? "

autor
10. feb 2024

@jaskolka vrieskala celé 2 hodiny ako tam bola
Že chce mamu a rozplakavala aj ine deti
Mali sme súkromnú škôlku
Učiteľky boli dve a nezvládali ju nechcela ani jesť ani sa hrať a už omodrievala tak mi volali po hodine že mam ísť po ňu a 3 mesiace tam bola 2 hodiny denné čo 120e mesačne za škôlku a nejedla ani obedy a bola tam 2 hodiny iba denne viac ju tam nechceli držať ze vyvadza

rorino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
10. feb 2024

Ja mam tiez starsiu dceru prisavku. Aj keby som sa s nou hrala 16 hodin denne, aj tak by jej bolo malo. V skolke/v skole nastastie ok, ale ked je doma, tak stale potrebuje pozornost, aj ked si kreslila, kazdu sekundu som musela pozerat, aku novu ciarku urobila. Ja som to uz stopla. Pomohlo tomu aj druhe dieta, ale aj som si sama povedala, ze tak to dalej nejde. Nech sa ofuci, nech sa ide vyrevat a oduvat do izby, jedoducho jej nemozem robit cely den animatora. Aj ked sa jej venujem napr. 2 hodiny sustave doobeda, 2 poobede, povie, ze som sa s nou ani nehrala.
Naozaj ju musis nechat chvilu tak a vysvetlit, ze aj mama si potrebuje oddychnut, precitat knihu, zacvicit, navarit, ...dopln co chces.
Ja pracujem na plny uvazok, ale mam taku zasadu, ze detom sa na plno venujem 2 hodiny denne, vtedy je moja pozornost len ich. Zvysny bdely cas venujem sebe, manzelovi, domacnosti. Samozrejme, ze aj im, ak nieco potrebuju, na chvilu si k nim sadnem, ked sa hraju a pod., ale uz nerobim len co chcu.

dominikamacakova
10. feb 2024

Ja umrem, aké zúfalstvo 😂 Veď normálne povedz, že sa ti nechce. Mne keď sa nechce hrať nejaká hra tak poviem deťom, že si idem uvariť čajík lebo nevládzem 😂

ivangeline
11. feb 2024

A ty nemas hranice? :D

valise
12. feb 2024

Ja sa necudujem, ze sa neadaptovala, ked doma skaces, ako ona piska. Si matka, tak urci pravidla

poslednepogo
12. feb 2024

Veď ju nechaj schovanú a rob si svoje

renusik
1. apr 2024

Aj moja mala také obdobie 😂😂ale potom prestala občas ju to chytí ale narovinu poviem ze iba raz dva lebo mam robotu.... Ties ma to nebaví