Africký slimák - červ

neyonka
14. nov 2017

Dobrý deň. Mám už dlhší čas afrického slimáka a nemala som s ním žiaden problém až doteraz.
Neviem čo mu to biele vytŕča z hlavy... Vyzerá to ako červ. 😨 Tiež som čítala že : Ľuďom však môže spôsobiť škody nielen na majetku, ale aj na ich zdraví. Tieto slimáky totiž prenášajú niektoré druhy smrteľných červov. "Červy parazitujú vo vnútri ľudského tela a zvyčajne končia v mozgu. Spôsobujú škaredú formu meningitídy, ktorá je zatiaľ, bohužiaľ, neliečiteľná," povedal televízii KGW epidemiológ Vincent Conte.
Môže to byť červ? Keď som sa to snažila vytiahnuť pinzetou, tak sa to úplne zmenšilo a schovalo do jeho tela. Potom to zas vyšlo a keď som ťahala, tak sa slimákovi až hlava zdeformovala...už ju má ale v poriadku. Teraz neviem čo robiť? Je to červ a mám to vybrať? Alebo to patrí k slimákovi a je normálne to tam nechať? V domácnosti máme malé dieťa, tak neviem čo robiť ... 😢

daily88
26. apr 2020

@sashabb no ja som nasla vo stvrtok prvy krat 3 vajicka ... na desiaty den od parenia (to sa mi podarilo odsledovat 🙈) ,ale od stvrtka nic ... ani jeden.Takze mam len tri 🥚 :-/

sashabb
26. apr 2020

@daily88 to by mali byť tzv. skúšobné. Čiže ani vyliahnuť by sa z nich nič nemalo.

daily88
27. apr 2020

@sashabb ahaa :-/ Dakujem 🙂 No ja ich opatrujem 😃 mam ich zvlast v dozicke tie 3 🙂 vlhcim im substrat a z toho nic nebude? Do 20 dni by sa mali vyliahnut? Ci? Ved neviem teda kedy to mozem zlikvidovat :-/

revilo
27. apr 2020

@daily88 podla mna zo skusobneho "vrhu" alebo ako to napisat, nebudu slimacci. Pockaj si na dalsi vrh, urcite bude.

daily88
4. máj 2020

@lulska ved to ma pohlavny organ 🙈

masinka
17. júl 2020

ak by mal niekto chut zacat s chovom tychto zvieratiek, ozvite sa 😀 mame zopar mladych ktore darujeme ( len osobne). Rodicia maju rok a aktualne ma ich ulita dlzku cca 10 cm.

andrea_prestastna
17. aug 2020

@katusikkk este som nikdy nevidela ze by niekto napisal SPREMIJE, MNA ASI JEBNE

katusikkk
20. aug 2020

@andrea_prestastna tak nech ta jebne.Ako co ja s tym mam?Mozno nebudes prestastna,ale menej stastna.Je to tvoj vyber.

andrea_prestastna
21. aug 2020

@katusikkk nauc sa gramatiku to nema s mojim stastim nic ale pobavila si

katusikkk
21. aug 2020

@andrea_prestastna Pred slovkom ALE sa pise ciarka.Tak isto v predchadzajucej vete pred ZE.Ked tak rada pozeras na inych,tak sa skus pozriet sama na seba do zrkadla.Tvoje vety bez bodiek na konci a ciarok nedavaju pomaly vyznam.Som rada,ze som ta pobavila a urobila niekomu prestastny den.

andrea_prestastna
21. aug 2020

@katusikkk dakujem idem radsej von na vzduch lebo ako vidim MK je stale o tom istom , naaaapipipi

katusikkk
21. aug 2020

@andrea_prestastna Mas pravdu.Momentalne v tejto teme o slimakoch niekto riesi jednu gram.chybu.🤗Je to hrozne.Tie zeny na MK...

alexa507
17. okt 2020

ukazte ake mate pre nich ubitovanie :D ja mam plastovu nadobu ktoru deti v kuse prenasaju tkaze im tam bazenik na kupanie nemozem dat lebo by slimaci pri prenasani plavaly , tak nieco sklenene alebo vcom ich mate ?

xxvava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xxvava
15. máj 2021

A prosím vás mám otázku. Čo mám robiť keď dcéru slimák nie a nie vins z ulity?

xxvava
15. máj 2021

@alexa507 moja dcéra ho ma v tomto.Je to iba na prenášanie ta krabičku lebo sa nachádzame mimo domova.

andrea_prestastna
19. máj 2021

@alexa507 nieje to hracka, vysvetlite im to, ak nevychadza z ulity bud sa boji alebo chce spat kedze v afrike cez den spia a v noci su hore a papaju takze im robite zle, potrebuji substrat aby sa zahrabali a mali vlhko a tmu a nie papierovu skatulu

andrea_prestastna
19. máj 2021

@xxvava ak smrdi je mrtvy inak vyliezaju v noci cez den su zahrabane a spia,

aranha
11. júl 2021

@neyonka ohh Ako môžete niečo chovať a nič o tom nevedieť? Resp. pičoviny???🤬🤬🤬červ?? To má kladielko !!! Klade ním vajíčka! To že ste nevedomá môže byť, ale koná keď nevie iba totálny idiot!!! Hanba!!😡

domka92
26. júl 2021

Dobrý deň.
S deťmi rozmýšľame nad chovom slimákov a chcela by som sa opýtať aké veľké terárium potrebujú a tiež ako rýchlo vyrastú ak kúpime takých cca 2 cm ako všade predávajú. Ďakujem za odpoveď

roldo
7. aug 2023

@neyonka Jak môžeš byť taká sprostá🤦?Však tých slimákov chováš tak jak si to nevedela