Ako sa stravovať v tehotenstve?

zuzi_zuzi
19. jan 2019

Bola by som rada, keby ste mi dali vedieť ako ste sa stravovali pocas tehotenstva, pripad. ukazkovy jedalnicek. 🙂 Kolko ste pribrali? 🙂 Pri 1. tehu som pribrala 19kg a pritom som jedla malo a viackrat denne. Teraz aj startovacia vaha vacsia 🙈 ako vtedy, normalne mam stach 😁 Jasne, ze zdravie dietata je na 1. miesto, ale neviem, ako to robia zeny, ktore priberaju len vahu dieta, plod, voda, placenta a nic viac 🤷🏻‍♀️, kde som robila chybu 😁 dakujem za kazdy prispevok 🙂 prajem vam pekny vecer🌷

martinka13
19. jan 2019

Neviem, kde, ale asi som aj ja robila chybu 😁. Prvé tehu 14 kg, druhé 30 . A myslím, že pri druhom som si dávala väčší pozor na stravu. Už som späť na váhe spred prvého tehu našťastie..... Inak som vylúčila z jedálnička len plesnivé syry a surové mäso.

ivca88
19. jan 2019

Ja som v kazdom tehotenstve naopak schudla
Po porode som mala apon o 10 kíl menej nez pred otehotnenim.
Pred otehotnenim som mala vyssiu vahu, takze to slo lahko..
Kedze mimo tehotenstva som jedla donaskovu sluzbu, sladke a vlastne si nedavala pozor na stravu, tak to potom v tehotenstve ani nechcelo ziadne usilie.
U ucty k mojim detom som sa im snazila poskytnut čo najzdravsie jedla. Za 9 mesiacov som asi ani nic sladke nezjedla ( na ruke by sa to dalo pocitat ). Milovala som ovocie, zeleninove salaty a ak tak som si dalava ovocne sortbety - zmrzlinu.
Sem tam nejaky hamburger, ale to mi potom bolo ľúto.
Vzdy som to brala tak, ze dieta sa tvorí zo mna a nemozem mu dat predsa zle základy 😊
Takže u mňa to šlo rychlo.

tosomja
19. jan 2019

Jest tak ako doteraz. Je to len výmysel ze jeme za dvoch. 😉 vela tekutín zaženie chute 😀 ja som začínala na 42 kg, rodila som pri 49kg, po porode 39 kg 🙈 a potom do polroka som pribrala na 54 kg a schudla som az pred dvoma rokmi. Pribrať je lahko, chudnut tazsie.

conspi
19. jan 2019

@zuzi_zuzi ja som jedla všetko čo si moje telo pýtalo. V prvom tehotenstve to boli hlavne kvantá pomarančov 😂 v druhom zase hrušky 🙂 pri oboch deťoch som pribrala 12 kg a hneď po pôrode som mala mojich 49kg takže podľa mňa je v tom aj kus genetiky a spaľovania...

ukulela
19. jan 2019

baby, ale priroda to zariadila talk , ze samice nepriberaju len vahu dietata a tie veci okolo - ale aj tukove zasoby. ved telo potrebuje aj na porod silu a aj po porode silu na tvorbu mlieka, starostlivost o dieta ... jedna znama v 8mom mesiaci nestastna, ze pribrala uz 8 kilo. ja som pri prvom sla z porodnice minus 10 kg. pri druhom som pribrala menej, no z porodnice slo po porode hned dole tiez menej kilo.
a jedalnicek? zdravy. vela zeleniny, pestre jedla, pozor na chute, neprehanat to so sladkym. pozor na dost zeleza - cervene maso, zelenina. a pitny rezim. a nezanedvabat pohyb.

ajka0207
19. jan 2019

@zuzi_zuzi podla mna to zalezi na hormonoch danej zeny. Niekto zadrziava vodu a priberie 20 kil a v porodnici necha 15. Ja som nemenila stravu, pribrala som skoro 20 kil a do pol roka od porodu som mala o pat kil menej ako pred tehotenstvom

dzulli1980
19. jan 2019

Ja si nemyslím, že za priberanie v tehu môže len strava, určite je tam aj kopec iných faktorov, ktoré to ovplyvňujú ... ja som v tehu jedla normálne, žiadne špeciálne chute, žiadne prejedačky, pohybu som mala dosť ... a pribrala som 30 kg ... som bola ako taký malý hroch.
@zuzi_zuzi