Aký môže mať káva dopad na zdravie?

6. jún 2022

Posledný mesiac som už veľmi vyčerpaná, pijem 4-5 káv denne, síce velvet, ale aj to je kava. Môže sa to nejak odzrkadliť na mojom zdraví? Dakujem

pribinak
6. jún 2022

Tlak, a nezabudaj, že káva dehydruje.

stanulienkat
6. jún 2022

Tlak, zaludok, nespavost, podrazdenost....

sona96
6. jún 2022

Kava, aj čaj znižujú hodnotu železa v krvi, to spôsobuje vyčerpanie.

autor
6. jún 2022

@stanulienkat tlak mám nízky, nespávam tak či tak, a podráždená ak náhodou som tak, z únavy. Ale káva na môj spánok nemá nejaký účinok, mam malo spánku kvôli deťom, čiže keď je príležitosť spať som do minúty tvrdá

bluka2
6. jún 2022

4-5 káv to je moc. Spôsobuje to závislosť, bez toho potom človek nie je schopný fungovať. Ja som tak žila, potom som to v tehotenstve minimalizovala na 1 denne a bolo to peklo, išla som umrieť od toho fakt, neschopnosť vstať aj po 14 hodinách spánku, potom po ďalších 4 zas brutálna únava, bolesti hlavy. Skoncuje s tým čím skôr, lebo čím dlhšie takto budeš fungovať, tým ťažšie sa dostaneš do normálneho, zdravého módu. Tiež som si kedysi mohla dať kávu a ísť za hodinu spať, nič mi to nerobilo. To vidno, ako ďaleko už si. Teraz po odvykacke, cítim účinok, ak si dám kávu.

ivangeline
6. jún 2022

Pred nejakymi 2/3m som preatala pit kavu. Je mi lepsie. Som menwj nervozna. A celkovo pitie kavy ma efekt len ked ju pijes obcas.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sszuzu8
6. jún 2022

Zltsie zuby

domiklik
6. jún 2022

Nie, z krátkodobého hľadiska to nie je veľa... 4-5 velvetiek obsahuje asi toľko kofeínu ako 2 espressa... Rozdiel je v tom, že espresso je viac-menej kvalitné pripravena káva, ale Velvetka je skôr odpad, výluh... Problém nevidím v kofeíne, ale v tom ze piješ gebuzinu...ale tak povedzme si pravdu, aj zipser sunka je hnus a ľudia ju kupujú na kila

ola101
7. jún 2022

Tak ale 4-5 je fakt dosť to treba trošku obmedziť, veď keď tak si sprav silnejšiu ráno a slabšiu okolo obeda to by hádam mohlo byť ok.

lsimo
7. jún 2022

S tlakom dozaista to môže divy narobiť. A tiež so srdcom, ja by som to nepreháňala. Skús obmedziť a najmä by som povedala, že je to návykové, keď si tak zvykneš toľko piť.

kvetinka75
7. jún 2022

odkedy nepijem kávu, nemám problémy so spánkom