Káva v tehotenstve

janulka2811
1. júl 2018

Ahojte tehulky 😊
Chcem sa Vás spýtať či ste sa nejako obmedzovali v pití kávy v tehotenstve.
Ja som v prvom trimestri nepila kávu vôbec- nechutila mi,no teraz pijem jednu denne ak mám chuť,ak nie dám si iba 3 za týždeň.Nie obyčajnú zrnkovu zalievanu a ani Nescaffe,ale zo stroja kvalitnú a nie silnu.
Pri prvom tehotenstve som nepila vôbec kávu.
No videla som na vlastné oči,mladá mamička v očakávaní a kávy aj 5denne cigarety atď a deti v poriadku zdravé a ja sa strachujem o kávu denne niekedy iba 3x do týždňa.
Vďaka za rady 😊

bmiroslava
1. júl 2018

ja som počas tehotenstva tiež pila kávu, kvalitnú a nie silnú šálku a pravdu povediac každé rano... mala som nízky tlak a bez rannej kávy by som sa ani nepohla, takže pokiaľ nemáš problémy s vysokým tlakom a cítiš sa dobre v pohode kávu môžeš... mne to odporučila aj lekárka, pokiaľ sa cítim dobre a káva mi nerobí problém

alchemilkazltozelena
1. júl 2018

@janulka2811 ci som bola tehotna ci nie pijem denne 2 kavy 🙂 👍 a vsetko ok 😉

dzulik_
1. júl 2018

@janulka2811 ja som si kúpila kávu bez kofeínu, tú môžem piť bez výčitiek 😉

sense
1. júl 2018

Pila som jednu dve.denne...

siska53
1. júl 2018

@janulka2811 mne deti vyhodili kavu na cely cas.. vobec mi nechutila,no niekto pije..slabu skor

vivien16
1. júl 2018

Dve kávy denne môžeš v pohode. Niekto pije aj viac, ale istota sú dve a nemáš sa čoho obávať 😉

elizita
1. júl 2018

@janulka2811 uz ked to zvazujes, tak asi mas pochybnosti ci je vhodna... stoji ti to za to? Niektore si daju aj pohar vinka, mnohe piju kavu aj pocas kojenia.. ale ked mas pochybnosti ci je to alebo ono vhodne, radsej sa tomu vyhni..
@dzulik_ pri vyrobe, prazeni bezkofeinovej kavy a vseliakych obilninovych vznika niekolkonasobne viac karcinogenov.. tak az tak v klude by som nebola

citronely
1. júl 2018

@janulka2811 ja sice kavu vobec nepijem uz asi 4 roky ale vsetky kamosky co su v okoli tehotne piju 2 kavy denne uplne v pohode. a to maju uz deti a teraz cakaju druhe. chod podla pocitu sama. ak mas na nu chut daj si ak sa bojis urob si latte 🙂

najinka
1. júl 2018

Ja som pila jednu kavu za den, ale od kedy som tehotna tak nic..teraz poslednu dobu mam chut na latte a frappe no kupila som si na to bezkofeinovu 😊 ale tak hovoria, ze jedna kava denne je ok..

zeytin
1. júl 2018

Prve tri mesiace mi nechutila, potom dve kavy denne z pressostroja. Ak som mala chut na tretiu, dala som si bezkofeinovu. Inak zalezi aj aku kavu pijes, kolko kofeinu obsahuje. Lavazza to ma v popise, kolko kofeinu obsahuje.

janulka2811
autor
1. júl 2018

Ja si robím slabé latte alebo capucino z prístroja,tak jednu denne,dve mi ich nechutia a to vždy po raňajkách jednu a som fit,inak ani oči nerozlepim 😁😁😁
A ďakujem všetkým za rady 👍👍👍

martinals
1. júl 2018

V tehotenstve som pila 2-3 kávy s mliekom denne,nemal s tým problém ani môj gynekológ 🙂

dzulik_
1. júl 2018

@elizita vážne? Odkiaľ to máš? Posuň mi nejaký link, kde si to čítala, lebo ja som čítala toho dosť a toto som sa nikde nedočítala 😉

elizita
1. júl 2018

@dzulik_ link nemam, asi pred 1,5 mesiacom to hovorili v radiu ako nejaky vyskum..

dzulik_
1. júl 2018

@elizita škoda no.. tak vďaka aj tak

zuzaniita
1. júl 2018

@janulka2811 ja som v pohode pila kavu počas tehotenstva

evittam
1. júl 2018

@elizita A za co jej to ma stat?! Nie je chorá je len tehotna. Káva nie je nic skodlive, ak ma chut nech si da. Ja som jedla, pila pocas oboch tehotenstiev vsetko čo aj predtym-jasne okr.alkoholu aj ked sa priznám pohar piva ci vina som si raz za cas dala. Je tu doba kedy zeny uz nevedia co riesit a nielen zeny, chce to klud a užívať si tehu. Ako ja tvrdim-nastastie som otehotnela,vynosila,porodila,oddojcila, prikrmovala,...
.dve deti aj bez MK lebo ked to tu niekedy citam az mi rozum stoji.😁😉
@janulka2811

candii
1. júl 2018

Normalne som pila kavu Nescafe pocas oboch tehotenstiev, niekedy aj 3x za den a aj teraz pocas dojcenia vypijem aj 3 denne. A v pohode. Nikomu nic nie je. Kofein je skodlivy pre plod len vo velkych mnozstvach 2-3 kavy denne si kludne daj bez vycitiek

lubi40
1. júl 2018

@janulka2811 jednu kavu denne pocas tehotenstva. Teraz ked kojim, tak som presla na decafe

meesha
1. júl 2018

@dzulik_ http://zena-in.cz/clanek/je-kava-bez-kofeinu-zd... dobrou chut .... a kdyz si to das jeste v instantni podobe http://www.healthjam.cz/potraviny/instantni-kav... .... ne ne, radsi dve az tri kvalitni kofeinovd 🙂

elizita
1. júl 2018

@evittam asi nie kazdy je tak velmi presvedceny o niektorych veciach ako ty.. nie kazdy ma vo vsetkom jasno tak na 100% ako ty.. inak by sa tu na nikoho nazor nepytala keby nebola na pochybach... @ janulka2811

evittam
1. júl 2018

@elizita No ano to mas pravdu. Našťastie som nepotrebovala rady tohto typu a uz este vacsie stastie od premotivovanych tehuliek a matiek z MK. Lebo byt tehotna a čakať prvé dieťa a čítať tu niektore "vykvety" .....

janulka2811
autor
1. júl 2018

@elizita ďakujem vám všetkým za rady a skúsenosti.Pýtam sa preto,lebo pri prvom tehotenstve som kávu nepila a ani počas dojcenia prvý rok.Dávala som si pozor čo zjem,vypijem a všetko bolo v poriadku až nato,že sa dcérka ,,hrabala,, na svet predčasne,čo ale asi skoro každé druhé tehotenstvo tak je ako tu čítam na diskusiách 😊

adika51
1. júl 2018

V prvom tehotenstve, počas dojčenia aj teraz v druhom tehotenstve pijem 2-3 kávy denne.

halci
1. júl 2018

Pocas prvého tehotenstva som kavu nepila, nechutila mi. Pocas druhého som pila 1 kavu denne - male silne espresso (v 2 a 3 trimestri mi zacala chutit). Nescafe pre mna nie, to radsej nic ako instantnu kavu pit...

vermitrova
2. júl 2018

Hlavne sa netreba prehnane sledovať a robiť vedu z jednej kávy... 😅

domculik
2. júl 2018

Zeny som rada ze tu mate zvacsa normalne nazory, lebo niektore maminky pozeraju na kavu akonahle otehotneju ako na kyanid a niektori nezainteresovani sa pozeraju na tehotnu zenu pijucu kavu ako na mimozemstana :D. Som rada ze sme v obraze ! 🙂

pralinka99
2. júl 2018

@janulka2811 ja pijem kávu raz za čas keď mám chuť ale nieje to v priemerne ani jedna za týždeň. No co som sa informovala tak pokiaľ nieje tej kávy veľa a silná nemala by škodiť. No osobne za mňa jedna denne to sa mi zdá už na hranici predsa len sa jedna o pravidelne dávky kofeínu.

trinneo
2. júl 2018

Ja pijem kávu ako kedy, keď mám chuť resp. potrebujem sa v práci sústrediť,tak si dám jednu denne, ale potom viem, že večer nezaspím a malá sa v brušku hmýri ako keby tancovala... odkedy cítim pohyby a naučila som sa ich rozlišovať, tak viem, že po káve som nielen ja aktívnejšia, ale aj malá a preto to nerobím často, ale niekedy jednoducho príde taká chuť, že si nemôžem pomôcť... a inokedy zase mám chuť len na capuccino a tak ti urobím aj dve denne 🙂 Moja mamina pila 2 kávy denne počas celého tehotenstva keď ma čakala a aj brata a myslím, že sme vcelku obaja v poriadku🙂 A kým to človek nepreháňa s niečím, tak všetko s mierou je OK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre