Cvičenie pri dojčení

adulienka11
12. júl 2018

Baby poradte mozem cvicit ked dojcim vsetci mi vravia ze nemozem cvicit ze pridem o mlieko dakujem za rady ☺

ankare
12. júl 2018

Mozes cvicit, neprides o mlieko.

alobalka
12. júl 2018

@adulienka11 dnes som čítala, že po piatom mesiaci už cvičenie neovplyvňuje chuť mlieka. .nedoporucuje sa skôr neprimerana záťaž v zmysle svalovice. Mám doma 6t babo a plánujem pozvoľna začať. Pre svoj dobrý pocit a lepšiu kondičku. Radšej ako úplne skysnut: )

alobalka
12. júl 2018

svalovica = kyselina mliecna = môže nechutit mlieko.

pribinak
12. júl 2018

Cvicit mozes, ale postupne. Nie nejake velke výkony, záťažové cvičenia a podobne. Lebo presiliš svaly, tvori sa kyselina mliečna - svalovicu a ano dieta moze citit zmenu a moze dojcenie odmietat

adulienka11
autor
12. júl 2018

No preto sa bojim cvicit ze malej prestane chutit

pribinak
12. júl 2018

@adulienka11 ale vsak zacni postupne. Trosku kazdy 2.den. Fakt postupne.

adulienka11
autor
12. júl 2018

Ja ako kojim som nic neschudla kojim 5 mesiac a uz ma nebavi pocuvat ze ako si pribrala si sa zmenila som ta nespoznala

adulienka11
autor
12. júl 2018

Je to krasny pocit kojit som stastna ze jej chuti a ten pocit ze je blizko mna a kuka sa na mna ked pije no nieco krasne ☺

pribinak
12. júl 2018

@adulienka11 tak pozom este počkaj ;) a užívaj si vase spolocne chvíle

zoetka30
12. júl 2018

Môžeš kľudne cvičiť len to netreba preháňať .. cvičím crossfit a baba cvičí komplet všetko aj vzpieranie a malého normálne koji a to ma vyše roka 😊 netreba sa báť , len pomaličky začať 😊 budeš cvičiť doma alebo niekde ?

adulienka11
autor
12. júl 2018

No skor doma mam rada zumbu a aerobic

desina
13. júl 2018

Môžeš cvičiť. Ja cvičím 3 mesiace, začala som keď mal malý 3,5 mesiaca a len ho kojim. Robím klasický silový tréning. Ja mám pocit, že malému to mlieko po cvičení viac chutí. Ale kojim ho najskôr hodinu po cvičení. Cvičím 1,5 hod 3 krát do týždňa. Svalovicu som mala len po prvom cvičení. Treba však upraviť aj stravu. Ja som za tie 3 mesiace schudla 10 kg.

zenaajmama
13. júl 2018

Ja som začala cvičiť 4týždne po pôrode,a kojim už 27 m.

lorela
13. júl 2018

@adulienka11 Skús upraviť stravu. Pri dojčení sa aj tak neodporúča chudnúť viac ako 4 kg za mesiac.

adulienka11
autor
13. júl 2018

Dakujem vam za vsetky rady

ankare
13. júl 2018

@desina to riadne makas a mas super výsledky.👏 cvicila si aj pred tehu?

danusskaaa
13. júl 2018

Prečo veríš vsetkemu??? Preboha... veď každá sme ina. Niektorá moze uz na druhy den po pôrode behat maraton ina zase mesiac nedokáže poriadne sediet...! Jednej sa mlieko moze "pokazit" inej nie! Treba proste vyskusat a prestať sa riadiť takýmito super radami! Osobne som hned po sestonedeli zacala behat - cca 10-12 km denne a maly cucal mlieko rovnako. Neprišla som on ani sa chuťovo nezmenilo (asi). Tak sup, nejdi si nieco co ta bude bavit, vyskusaj a uvidíš! Nedaj sa odradiť "mudrostami" ostatných!!!

jenny257
13. júl 2018

@lorela a kvoli comu?

desina
13. júl 2018

@ankare Pred tehotenstvom som veľa necvicila. 😔 Len tak, že mala by som. Ale v podstate nič poriadne.

adulienka11
autor
13. júl 2018

A kolko ste pribrali ked ste boli tehotne☺

desina
13. júl 2018

Pri tomto poslednom tehotenstve 20 kg. Hrôza 😟 Mala som preeklamsiu. 10 kg som nechala v pôrodnici a zbytok mi zostal. Tiež nie som typ čo kojením chudne.

adulienka11
autor
13. júl 2018

@desina ani mi nevrav ja pri prvej 27kg a pri druhej 22 a e.ozem nic schudnut

adulienka11
autor
13. júl 2018

Pri prvej mi ostalo 10kilov tak som mala 70kg a teraz mam 89kg a ani za nic na svete sa mi neda schudnut a vravia ze konenim sa chudne vobec to neni pravda

desina
13. júl 2018

@adulienka11 pri prvom 9 kg a pri druhej 13 kg a teraz tych 20 kg. Pri prvom som schudla vsetko a po druhom mi ostalo 5 kg.

adulienka11
autor
13. júl 2018

@desina a dalo sa ti normalne schudnut to aby som ani nejedla uz aby som schudla nejem vela a neschudnem nic

adulienka11
autor
13. júl 2018

Kazdy sa na mna pozera ako neviem co ze aka som ako velryba uz 😡

desina
14. júl 2018

Treba zmenit jedalnicek. Bez toho ti nepojde. Ja som si ho dala vypracovat osobnemi trénerovi a s nim aj cvičím.

katkakovac
14. júl 2018

Tym ze vela nejes, neschudnes. Telo je kojenim oslabene, ty mu davas malo zivin, tak si drzi zasoby. Zacni normalne jest, ale zdravo. Castejsie, mensie porcie, viac ovcia a zeleniny. Ja som zacala chudnut este pocas kojenia. Vzdala som sa blbosti, sladkeho, zacala som pit vela vody. Uplne som prekopala svoj jedalnicek. Ak jem to co deti, tak si dam mensiu porciu. Prilohu nahradzam zdravou alternativou alebo zeleninou. Tak isli dole prve kila. Uz vtedy to bolo viditelne. V jednom roku som odstavila krpatu a zacala som naplno cvicit. Z velkosti M/L som za rok presla na S/XS. Zaklad je strava. Nieco si o tom precitaj a postupne zacni. Ako pisu baby hore. Zacni pomaly a pojde to.

lorela
16. júl 2018

@jenny257 Kvôli tomu, že s uvoľňovaným tukom sa uvoľňujú do materského mlieka aj toxíny v ňom viazané. Čím viac tuku - tým viac uvoľnených toxínov.