Koľko kávy škodí?

4. jún 2022

Baby koľko kávy už škodí? Ja vypijem tak 5 - 6 šálok denne, pričom jedna šálka obsahuje dve čajové lyžičky kávy, dve čajové lyžičky cukru, zalejem vodou a pridám trochu mlieka.

matullienka
4. jún 2022

Ja pijem bez cukru a mlieka a robím si presso a vypijem tiež 5-6 šálok

elizabet173
4. jún 2022

fúúú, myslím, že už polovica je dosť

bloger
4. jún 2022

Môže ti prestať chutiť. Prepiješ sa jej. Okrem toho kofeín zvyšuje tlak.

lasoli
4. jún 2022

no to ke podla mna az prilis,

vler
4. jún 2022

Je to vela a dokopy 12 cajovych lyziciek cukru je tiez vela

luccija
4. jún 2022

To by som už mala úzkosť.Ja aj, keď si dám silnejšiu kávu v kaviarni príde mi zle rozbusi sa mi srdce.Podla mňa to je veľmi vela

iwesska
4. jún 2022

Mne skodi uz jedna😂🤷‍♀️Je to vysoko individualne. Niekto ich zvladne aj 10 a je v pohode,ale vsetkeho vela skodi. Odbornici odporucaju max. 3.

sense
4. jún 2022

Tak nie je káva ako káva, a všetkého veľa škodí... Môj limit je 5 šálok pressa, potom mi už nebýva dobre,ale to je výnimočné, zvyčajne mam 2.

Ono tých 5-6salok je dosť à 10-12 lyziciek cukru je tiež veľa....

lejusinka
4. jún 2022

Zaleze aka znazka. Taka popradska by sa za kavu ani nemala povazovat.

autor
4. jún 2022

Ja sa snažím kávu obmedziť, ale asi som závislá ☹️ Už som to skúšala, úplne som prestala piť kávu mesiac, ale potom som sa k nej zase vrátila. Pijem buď jihlavanku, Tchibo alebo Jacobs mletú.

autor
4. jún 2022

Ja mám obavy aby mi to nepoškodilo srdce.

kleopatra114
4. jún 2022

Kvalitnej čistej kavy mozes pit aj 5 saliek. Bohužiaľ toto čo si vymenovala ,a ešte s toľkým množstvom cukru a mlieka ozaj nie je na toľké pitie .

bessie12
4. jún 2022

kedysi som pila vela kavy az 1,5 litra silnej kavy, co by snad zlozilo aj slona. Neskor som to zredukovala na 2-3 hrnceky kavy. Pijem kavu Lor, Douwe Egberts alebo Kanis & Gunnink.

nikdenikto
4. jún 2022

Ty si taká nescová 😊 neviem, viac ako káva by mi tam vadil ten cukor. Asi by som to obmedzila na 3 šálky denne

shinon258
4. jún 2022

Ja tak 2 denne. A možno aj kapučíno.
Fúha, ale z 5-6 by mi asi vyvalilo bok 😅 však postupne obmedz že napr. Týždeň na 4 denne, ďalší na 3 atď...

autor
4. jún 2022

@kleopatra114 Toto nie je kvalitná káva? Ani Jacobs?

lejusinka
4. jún 2022

Toto kvalitna kava veru nie je a ja by som to zredukovala tak na 0 salok denne. Mozno este to tchibo ale uprimne nemam o nej taky prehlad. Kup si kvalitnu kavu, ked mozes aj kvalitny stroj (drahe neznamena kvalitne), cukor a mlieko nicia ucinky, kvalitu a chut kavy ze uplne. Potom ti bude stacit aj jedna salka kavy a nebudes davat do tela taky sajrajt.

autor
4. jún 2022

@lejusinka Môžeš mi poradiť nejakú fakt kvalitnú? Ďakujem.

bessie12
4. jún 2022

https://www.manucafe.sk/ mas tu velky vyber kav. Ked objednavam kavu, tak z tejto stranky

autor
4. jún 2022

@bessie12 Ďakujem pekne.

elizabet173
4. jún 2022

@bloger tak kávy som sa ešte neprepila a to jej vypijem dosť, no ja mám jednu dávku autorky v dvoch až troch šálkach a bez cukru, Na kávu mám chuť hneď po zobudení, doobeda, poobede, večer, aj teraz hodinu pred polnocou 😎

aduskatt
4. jún 2022

internistka mi povolila 5-6 káv (pijem menej)

smoulingirl
4. jún 2022

Čo sa týka samotnej kávy to záleží aké gény si dostala do vienka. Sú ľudia, ktorí metabolizujú kofeín pomaly, tým viac ako dve šálky denne zvyšujú riziko KVS ochorení. A potom tí rýchli, ktorým, naopak, aspoň jedna šálka denne riziko znižuje. A fakt si kúp kvalitnú kávu, keď nájdeš tú "svoju" o tieto značky už ani nezakopneš, ti garantujem.

andreatytler
5. jún 2022

Zdravy limit cukru denne pre dospelu zenu je 25g.
Ty mas v 12 lyzickach 48g. Ak k tomu das este aj pohar koly tak zbohom srdce a cievy.

dagmarovita
5. jún 2022

@lejusinka vsak popradska kava je dobrá

bloger
6. jún 2022

Nechcela by si vyskúšať bezkofeínovú popradskú? Tá je výborná.

bilancia
7. jún 2022

ja pijem 0 az 2 , ked si dam 2 za den ,tak mam uz vycitky ,ze to je moc :D

wivienka111
7. jún 2022

zalezi aj kolko tej velvetky, ja som tiez tak pila, ale postupne mi zacal skakat tlak a nebolo to prijemne, zacala ma hlava bolievat, triasla som sa, no cele na nic to bolo, tak som obmedzila :/

jana_eyre_2
7. jún 2022

Ja pijem 2doobeda a jednu na obed, malú s mliekom.. výnimočne si dám poobede 4tu keď sme u kamarátky, ale tej sa zväčša vyvaruvavam.. už to mi príde dosť..

Môj muž kedysi žil hrozný štýl života, vypil 7ciernych velkych silných káv a fajčil popri tom.. raz mu došlo tak zle že sa nevedel ani postaviť.. odvtedy kávu vôbec nepije, o rok na to prestal aj fajčiť.. už to je 12 a 11rokov, žije veľmi zdravo a preorientoval sa na čierny čaj a vodu.. dokonca raz sa omylom napil mojej kávy a hneď ju vyplul že aby
si náhodou nezvykol..

Skús si nájsť nejaku lepšiu alternatívu čím nahradis aspoň pár káv z tých 6tich.. napr.caro alebo čaj..