Škodí tehotným káva?

3. jan 2023

Ahojte, škodí nám tehotným káva? Dnes som 9 týždeň a všímam si že mi strašne začala vadiť káva,neskutočne ma po nej napína..

pribinak
3. jan 2023

Neškodí ak pijes s mierou. V tehotenstve sa proste menia chute

vevulik18
3. jan 2023

Ja som na začiatku pila, potom mi nechutila a potom zas chutila 🙈

lavinis
3. jan 2023

neškodí, ak ti vadí, tak ju nepi

netti87
3. jan 2023

Ahoj, 2x cez den vobec neskodi. Ja som pri prvom tehu 2x pila, dokonca lekar aj odporucal. Teraz som zase tehotna 17 tt.a zial sa mi kava hnusi, aj od vone je mi na zvracanie, skoda lebo bez kavy som strasne unavena 😟

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. jan 2023

@netti87 presne, mna zvykne bez nej bolieť hlava ale nedá sa to strašne mi ostane zle minule som ju aj vyvracala, taktiež mi vadí vysmazane, olej mi normálne smrdí. Mne to nevadí ale môj chlap si pýta fašírky a rezne no ide má poraziť 🤣

svetlonos
3. jan 2023

Ahoj
mne prestala chutit odkedy som otehotnela ( i ked som to vtedy este nevedela) A tiez som byvala velmi unavena bez nej. Predtym som pila aj 3 denne a veru rada. Teraz sa mi len pri myslienke na nu zaludok kruti. Ale nevadi mi zeleny a cierny caj, ucinok maju rovnaky ako kava 🙂. Vyskusaj ak chces.

autor
3. jan 2023

@svetlonos ďakujem skusim 🙂

viestta
3. jan 2023

K reznom a fasirkam ti poradím. Muž má tiež dve ručičky ako ty. Tak nech si ich spraví a vyprazí. Rezeň nie je medziplanetarny let, okrem vyprážania ho zvlada aj môj osemročný syn

autor
3. jan 2023

@viestta zle som sa vyjadrila, dokáže to aj sám v tomto je veľmi zlatý, pomáha so všetkým ale stačí keď len cítim ten smrad a zle je 🙈

viestta
3. jan 2023

Tak potom musí chlapec isn na rezne k mame, svokre alebo do restauracie

jaskolka
3. jan 2023

V rozumnom množstve - 1x,2x denne nie. Ak ti vadí a je to z nej zle, tak ju nepi, je normálne, že v tehotenstve sa chute menia a aj citlivosť na pachy je rôzna. Mne napríklad pri synovi smrdeli hranolky, nedokázala som ich zjesť a takisto bryndzové halušky, len som si pomyslela na ne a bolo mi zle.
Pri dcére som sa nevedela ich dojest, každý týždeň aspoň 1x museli byť.
Je to skrátka "iný stav"

galioska
3. jan 2023

ja milujem kavu ale v tehu som ju nemohla a ani maso😃🫣

busy_mum
3. jan 2023

Ano skodi. Plod nedokaze metabolizovat kofein. Uz su dnes studie, ktore poukazuju na rozne mozne dosledky ak zena v tehotenstve konzumovala kofein.

slavomira236
3. jan 2023

Ja som začala piť práve v 1 tehotenstve

mell27
3. jan 2023

Áno kofeín v tehotenstve môže uškodiť, ale to by si musela piť silnú kávu a viackrát denne. V tvojom prípade ide skôr o nechutenstvo, čo je úplne prirodzené. 😊

slavka1988
3. jan 2023

@netti87 u mna pri synovi kávu som si doslova vychutnávala a pri dcérke mi absolútne nechutila

danielahamar
3. jan 2023

Ja som cez tehu nepila, nechutila mi, zo dňa na den

autor
3. jan 2023

@danielahamar tak isto aj ja, na Silvestra som ešte pila v pohode a 1.1 už ráno som utekala na záchod

mimi3008
3. jan 2023

Som dost kavickar, no v 1.trimestri mi bolo z nej doslova zle, na prelome 1.a 2. trimestra mi zacala chutit doslova zo dna na den

queen_mary
3. jan 2023

Skodi, ak by si vypila davku, ktora by bola.toxicka aj ore teba, napriklad 40 ristriet denne.

zorkahorka
3. jan 2023

Prvy trimester som pri prvom nepila.nechutula mi.potom ano.dve male a pijem tak doteraz.
Gynekolog mi dokonca kavu odporucil,lebo dviha tlak ja ho mam skor nizsi

mamkalentedkova
3. jan 2023

Prvé dve tehotenstva som pila kávu v pohode,necítila som žiadnu zmenu .Pri poslednom mi smrdela a bývali mi z nej Len ..ale aj tak som si ju každé ráno ,pred odchodom do práce zaliala ..sem tam som ju vyzvracala ,ale poobede mini nechýbala ..aj keď Soňa predtým vedela v pohode vypiť aj 3 na deň 😊.Tie chute sa ozaj menia ,aj citlivosť na pachy ..uškodiť neuškodí ,ale ak je to z.nej zle ,tak si ju nedávaj a náhradnou radšej vyššie spomenutým čajom 😊

euka210
4. jan 2023

Tebe nie, ale babatku kofein ano...v 1.trimestri sa jej vyhnut kym nefunguje poriadne placenta.

svokrinjazykmonika
4. jan 2023

Neškodí, ale pre istotu len tak jednu/dve za deň by som si dávala. Ale ja keď som bola tehotná, tak som na ňu absolútne stratila chuť. Až na konci tretieho trimestra mi znova prišla na chuť, tak som si začala znova popíjať. No a keď ti vadí a napína ťa po nej, tak prečo ju nasilu piješ? 😂

autor
4. jan 2023

@svokrinjazykmonika kvôli tomu že pokial som si kávu nedala mala som migrénu. Dneska som si ráno skúsila dať Pepsi keďže sme doma nemali čierny čaj a všetko v pohode 🙂 žiadna migréna ani vracanie

kundiboo
4. jan 2023

Určite s mierou neškodí. Ja som najskôr problem nemala ale teraz kávu nemôžem ani cítit ,bez nej má však boli hlava. A strašne mi smrdí vysmazane, olej, fast food ..rovnako ako tebe autorka 🤢🤮 je to otras

autor
4. jan 2023

@kundiboo muž mi robí ešte v reštaurácii,no keď dôjde domov taký “vonavý” tak je to celé zle 😅

fok
4. jan 2023

Nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre