Lak na nechty v tehotenstve

sandytia
10. máj 2018

Viete mi prosím poradiť lak na nechty (značku),ktorú môžem bez obáv použiť aj v tehotenstve? Ideálne, ak by som ju vedela zakúpiť v Tete alebo DM. Nemyslím klasický lak, ale tie, ktoré by dieťatku nemali škodiť ❤️❤️❤️.

sissy27
10. máj 2018

@sandytia no každý jeden môžeš bez obáv použiť v tehotenstve.
Lak na nechty, pokiaľ ho nebudeš konzumovať, tak nemá ako ublížiť dieťaťu. Ak ti je nepríjemný smrad, tak otvor okno a daj si rúšku.
Fakt neexistuje problém, ktorý by žena nedokázala vyrobiť, tehotná obzvlášť.

eldina
10. máj 2018

odkiaľ máš, že by lak na nechty mal škodiť dieťatku? nechcem byť zlá, ale niekedy stačí použiť zdravý sedliacky rozum..

beky1813
10. máj 2018

Ako moze lak uskodit? Riznyslam, ako som zvladla 2 tehotenstva, ked som si lakovala nechty, chodila ku kadernicke, do 6 mesiaca na lahke 15 km tury, doma si vsetko robila. Lebo podla otazok tu, som mala chodut ako divozienka, byt len na diete a nechat sa obskakovat

eldina
10. máj 2018

@beky1813 tak, tak...tehotenstvo nie je choroba

cecilia68
10. máj 2018

@sandytia Nehnevaj sa na mňa, ale niektoré otázky tu na MK sú skutočne tak hlúpe, že s otvorenou hubou pozerám, čo sú niektoré ženy schopné sa opýtať 😞 Jedna sa pýta, či môže dvíhať ruky... ďalšia, či môže jesť kožku z mlieka...tretia vdýchla trblietky a obávala si, či to neublížilo bábu...teraz lak na nechty... zajtra tu nejaká zadre, že nemôže mužovi navariť, lebo výpary z obeda by ju zmordovali 😞 Babenky, ste "len" tehotné, nie ste stredom vesmíru a nikdy nebudete 😞 Samozrejme len niektoré majú ten pocit😝

katharinka1
10. máj 2018

autorka ma pravdu, klasicky lak obsahuje vela toxickych latok. Skus zbehnut do Yves Rocher resp. ak mas moznost, tak si kup lak na nechty Essie alebo Zoya. Tie su dostupne cez internet resp. v Rakusku. A pre ostatne diskutujuce - skuste si najprv pozriet zlozenie klasickeho laku na nechty a az potom komentujte...

nikuska744
10. máj 2018

nie len lak na nechty, ale aj farba na vlasy, voňavky a spreje škodia bábu

sissy27
10. máj 2018

@cecilia68
@eldina
@beky1813 dievčatá, toto je len výsledok toho, že sa poniektoré neskutočne nudia a nemajú sa s kým normálne porozprávať, tak si vždy vymyslia niečo na spôsob "o nesmrteľnosti chrústa", založia diskusiu a majú pocit, že sa aspoň niečo deje cez deň...
@katharinka1 lakovala si si niekedy nechty? ak áno, odpadli ti tie nechty, poškodilo ti ich to nejako, máš nejaké trvalé následky, napr. zliezla ti koža z rúk? Máš zničené pľúca, nález na srdci, zápal žalúdka z toho? Nie? No tak ak to neublížilo tvojim rukám a nechtom a žiadnym iným tvojim telesným orgánom, tak mi prosím ťa vysvetli, ako by to malo ublížiť dieťaťu. Ďakujem.
@nikuska744 farbila som si vlasy v tehotenstve, lakovala nechty a používala voňavky. To dieťa, ktoré som vtedy čakala, má 15 rokov, má dve ruky, dve nohy a hlavu na krku, je zdravé, šikovné, úspešné... A vážne som ešte nepočula o prípade, kedy by bežné používanie kozmetiky poškodilo dieťa v maternici. Aj keď pri tých otázkach, ktoré tu denne čítam, je to na zamyslenie, že čo uškodilo v tehotenstve matke zakladateľky...

bodka13
10. máj 2018

Niektoré tehotné to už vážne preháňate ... pri všetkej vašej opatrnosti budete o chvíľu chodiť s kyslíkovými maskami

eldina
10. máj 2018

@sissy27 ja mám aj pocit, že kým ženy rodili po 20.ke-ani im nenapadlo zamýšľať sa nad somarinami...teraz, ked rodia" prezreté", teda skoro všetky po 30.ke, v dobe netu, akoby zabudli používať vlastný rozum...všetko hľadajú na internete, bez neho dnes ani jedno rozhodnutie..nechodím do diskusií, dnes prvý x...moje je len bazár, ale táto stránka má veľmi primitívne meno medzi verejnosťou..práve aj kvôli dotyčnej otázke v diskusii

sissy27
10. máj 2018

@eldina ja som rodila ako 23 ročná, internet bol u nás "v plienkach", nebol samozrejmosťou ani v každej domácnosti a už vôbec nie v mobiloch. A som za to nesmierne vďačná, lebo prisahám, čím viac ľahko dostupných informácií, tým viac ľudia hlúpnu a toto je výsledok...

sandytia
autor
10. máj 2018

Nechápem prečo potrebujete posudzovať a komentovať, ak jednoducho s niečím nesúhlasíte alebo vás to krajne poburuje. Plytváte svojím časom, pretože nehľadám klasický lak s obsahom acetónu a Váš názor na moju otázku ma vlastne vôbec nezaujíma. Som veľmi rada, že Vaše deti sú zdravé. Ja hľadám lak, nie posudok a rozsudok nad svojim prístupom. Rešpektujem Vaše názory a Vy, keď to nedokážete, jednoducho nekomentujte.

sandytia
autor
10. máj 2018

@katharinka1 ďakujem, pozriem 🙂, nechce sa mi veriť, že z pomedzi toľkých komentárov ste mi dali len Vy odpoveď, akú som hľadala. Ďakujem.

katharinka1
10. máj 2018

@sandytia za malicko, ak by ste mala nejaku otazku, tak kludne do spravy. tu to nema zmysel riesit 🙂

lorela
10. máj 2018

Navzdory všetkým odpovediam - autorka má pravdu a vy pekne čítajte, nech ste informovanejšie.
Pod Úradom verejného zdravotníctva SR funguje tzv. RAPEX - rýchly výstražný systém pre nepotravinové výrobky (existuje aj pre potravinové), v ktorom sa v rámci celej EÚ upozorňuje na škodlivé výrobky, ktoré sa dostali na spotrebiteľský trh. Z kozmetických výrobkov sú to najčastejšie prírodné farby na vlasy pochádzajúce z Indie, vlasové prípravky z Poľska atď. Prím hrajú rôzne čínske výrobky. Väčšinou ide o zakázané chemické látky, alebo o prekročenie limitov, ktoré vyvolávajú alergické kožné reakcie. No nie raz sa v RAPEX objavili laky na nechty, ktoré obsahujú zvýšené množstvo toxických látok - "môžu spôsobiť potrat v prvých 3. mesiacoch".

lorela
10. máj 2018

@sandytia Odporúčam značku Korres - veľký výber krásnych farieb, alebo Santé, Logona, žiaľ, nie sú až tak bežne dostupné.

patka_673
10. máj 2018

ja som si pocas tehotenstva nelakovala nechty vobec 🙂 mozno by si to tiez mohla skusit 🙂

katrinka8
10. máj 2018

No ale keď už autorka nechce teda tomu dieťatku škodiť, tak nech si proste tie nechty nenalakuje a nebude musieť mať výčitky svedomia. Áno, takmer všetka "neprírodná" kozmetika je vo svojej podstate škodlivá, keďže väčšinu z nich používame denne / takmer denne. Každý sa môže rozhodnúť, akou cestou pôjde - nielen v tehotenstve, ale všeobecne. (teraz to neberte, prosím, do extrému - že nepoužívať nikdy žiadnu kozmetiku)
Ale tiež mi príde od veci založiť 158. diskusiu na koňovi na tému, či v tehotenstve škodí farbenie vlasov, lakovanie nechtov a pod. tých duplicitných tém je (nielen) tu ozaj nespočetne, stačí proste pogoogliť a nezakladať na všetko novú tému. Myslím, že skôr toto tu viacerých "rozhorčilo".
A na margo otázky, ak si nalakuješ nechty v tehotenstve bežným lakom, nestane sa nič Tebe ani dieťaťu. Úprimne, oveľa škodlivejšie je sa prejsť vonku, ak nebývaš niekde na "samote u lesa", pretože to, čo dýchame je oveľa väčší humus.

sandytia
autor
10. máj 2018

@patka_673 bežne nelakujem, ale na nohách mám "popraskané" nechty, v sandáloch vyzerajú dosť neošetrene 🙄, tak pre aspoň kúsok krajší pocit

sissy27
10. máj 2018

@sandytia keby si sa opýtala normálne, že hľadáš lak na nechty bez acetónu, tak by tvoja otázka vyznela úplne inak... ale opýtať sa na "lak, ktorý môžem bez obáv použiť v tehotenstve" - no ako som písala v prvom príspevku - každý jeden.
A mimochodom, ak máš "popraskané" nechty, tak zváž profesionálne ošetrenie, môže ísť aj o nechtovú mykózu (nie som si celkom istá, čo si pod tvojim opisom predstaviť) a tá by mohla byť oveľa väčší problém ako "obyčajný" lak na nechty....

sandytia
autor
10. máj 2018

@katrinka8 ja som chcela len nejaké odporúčanie na značky, nepýtala som sa, či to škodí, keďže pre mňa je to fakt ;), čítala som predtým už x-diskusii, nik sa však nepýtal na konkrétne značky...

sandytia
autor
10. máj 2018

@sissy27 spadlo mi niečo na nohu a nechty to odskákali, kým to odrastie, to potrvá.

sandytia
autor
10. máj 2018

@sissy27 moja normálna otázka po Vašom teda, aby som nepobúrila nikoho: Viete mi odporučiť lak na nechty bez DBP (dibutyl ftaláty), formaldehydu, formaldehydovovej živice, gáforu a toluénu?

A pre ostatné mamičky, ktoré zaujímajú značky lakov ako mňa, napadlo mi zadať vegan laky do vyhľadávača. Či ich nájdete v bežných drogériách, žiaľ, neviem. Ak budem na konci svojho výskumu, napíšem to sem. Aby ste nemuseli zakladať diskusiu a byť poučované väčšinovým názorom, ktorý sa líši od toho vášho.... Ak by som na to zabudla, napíšte mi súkromnú správu. Prajem krásny deň a ďakujem za pomoc tým, ktorí naozaj pomohli ;)...

volterra
10. máj 2018

@bodka13 s kyslikovymi maskami radšej nie!!!! 😨 Nevieš, že kyslík je vysoko výbušný plyn? Hádam nechceš ublížiť dieťaťu! 😂 😂 😉

caelley
10. máj 2018

Ja som rodila v 21 a tiez nechapem, ako som dokazala pocat, donosit, porodit a postarat sa bez modreho kona :-O A s gelovymi nechtami pocas celeho tehotenstva...
Aj vyfukove plyny su skodlive, pocas tehotenstva sa treba prestahovat na lazy na Kysuce

meandbaby
10. máj 2018

Inak lak na nechty.je vysoko toxicky, pretoze.prechadza cez nechtove lozko, tenku kozu do organizmu, rovnako ako aj farba na vlasy.

meandbaby
10. máj 2018

@sandytia poradim ti Sparitual vegansky lak na nechty netoxicky

issabelll
10. máj 2018

Pre tie co maju potrebu iba sa vysmievat a kritizovat...Laky casto obsahuju formaldehyd,ktory sa cez nechtove lozko dostava do tela. Nevidim nic zle na tom,ze autorka nechce svojmu babu ublizit.

matazirafa
10. máj 2018

@cecilia68 minule sa tu jedna pytala co si ma obliect aby neprechladla.. Ako chce obliekat potom to dieta ked ju asi doteraz obliekala mama je mi zahadou 😂

meandbaby
10. máj 2018

@matazirafa vies co? Pre mna si aj zapal tesne pred porodom, ale nezosmiesnuj nemiestne zodpovedne matky k sebe a k svojmu dietatu.to ze tvoje deti su navonok ok, nevylucuje, ze budu mat problemy o 15 rokov a tazko uveris, ze mozno aj z tych chemikalii, kt si sa nemienila vzdat.