Lakovanie nechtov v tehotenstve

pupavienocka
28. jún 2013

Môžu sa v tehotenstve lakovať nechty? To vdychovanie laku a odlakovača môže škodiť plodu?

klincek
28. jún 2013

pokial nie si profesionalna manikerka/pedikerka, nebala by som sa 😉
a nechty si lakuj, kym mozes, lebo onedlho na to nebudes mat cas 😅

tinkax
28. jún 2013

podla to neni vhodne, formaldehyd v laku sa vstrebava aj cez nechty a kozu a radsej by som lakovanie ozelela, napriek tomu ti mnohe napisu ze si lakovali a v pohode ale podla mna to skodi, a taktiez tie vypary nic moc

sissy27
28. jún 2013

@pupavienocka veď tie výpary nevdychuj, otvor okno a daj si rúšku... ozaj nepoznám ešte ani jednu ženu a jej dieťa, ktorej by lakovanie nechtov uškodilo v tomto smere...

klincek
28. jún 2013

@tinkax no ja som si parkrat nalakovala aj v tehu, v 2. trimestri..v 1. mi lak smrdel a v 3. som uz nevladala🙂. ale denne by som to urcite nerobila, vsetko s mierou.

tiumen
28. jún 2013

od kedy som tehu tak nemám "náladu" si lakovať nechty.. A to som si ich pred tým každý druhý-tretí deň lakovala 😅 a tiež si myslím ze to hoci aj minimalne určite škodí.

sabina1975
28. jún 2013

Baby ved nebudte paranoidne ste tehotne nie chore ved aj tehotna zena sa moze udrziavat ten lak nepijes ani nic podobne ved to by sme nemohli skoro nic len cele tehu stresovat ci neublizi to alebo ono

monik83
28. jún 2013

Ja si lakujem nechty ako doteraz. len na nohách je to čím ďalej ťažšie kvôli brušku. nevidím v tom nič zlé...

zuzi0110
28. jún 2013

Lakovanie sa neodporúča kvôli toxickému triu - toluén, dibutyl ftalát a formaldehyd. Poškodzujú plod dokonca až hormonálne. V EU sú všetky látky zakázané ale v podradných lakoch stále sú hoci ich na obale nenájdeš napísané. Takže ak máš laky od kvalitných výrobcov tak sa nie je čoho báť. Ak máš laky od číňana ale z nejakej podradnej drogérie tak určite nie. Ani mimo tehotenstva...

tinkax
28. jún 2013

@sabina1975 ty to beres moc lahkovazne, to nikdy nevies ake skryte odchylky to moze sposobit,ale kazdeho vec

krasneleto
28. jún 2013

lakovanie nechtov normalnym lakom v tehotenstve neublizi urcite, netreba dramatizovat... to by kazda tehotna musela byt cele tehotenstvo separovana v nejakej supermiestnosti aby na nu nic nevplyvalo, pocnuc vzduchom, konciach lakovanim nechtov. vsetko s mierou a rozumom

grejci1
28. jún 2013

jo... kúpme si sklenenú gulu, najlepšie hermeticky uzatvorenú a prežijeme krásne "nezávadné" tehotenstvo... Lakovala som si nechty, chodila ku kaderníčke, starala sa o seba ako predtým... gélové som si nedávala, lebo ak by to na mňa bolo prišlo a mali by mi napojiť prst, tak cez gélový necht by ten prístroj nič nemonitoroval a museli by ho strhnúť nasilu... narodila sa mi nádherná dcérka a neuveríš... vlasy nemá peroxidovo blonďavé :D

cenculinka
28. jún 2013

ale maminky, to je uz naozaj aj na mna tazka tema ☹ ja som nelakovala ani vlasy nefarbila a mam chore dieta. podla mna lak na nechty nijak nemoze ublizit plodu (pokial ho zena dava na nechty a nepije ho napr.). ved je to smiesne. jeme polotovary, pijeme kdeco, dychame ani nevravim co vsetko, obliekame si 100% "bavlnu", perieme v praskoch a geloch atd. a ideme sa tu o lakoch na nechty bavit? to ako keby som si po 4 balikoch slanych chipsov dala o zrnko menej soli do polievky, lebo sol skodi organizmu a co ak prave to 1 zrnko mi uskodi!!! ja nikoho nechcem urazit ani obmedzovat v tom, co sa na MK pyta, ale pokial uz teraz mame taketo "tazke" dilemy, co len bude potom, ked sa ten drobec narodi a zacne sa s prikrmami a pod? tehotenstvo je krasne obdobie, tak si ho maminky nekomplikujme 😀

grejci1
28. jún 2013

@cenculinka moja reč... ja som sa tu vadila s mamičkami keď som bola tehotná 🙂 vie si niekto predstaviť Ďurianovú alebo Pariškovú v stave, keď by sa držali toho, že všetko škodí? :D

cenculinka
28. jún 2013

@grejci1 no ved jasnacka, to su ucebnicove mamicky, vsetko skodi, vsetko je nezdrave. ja lutujem tie deti, co nikdy nezjedia zmrzku ani zuvacku. beriem, opatrnosti nie je nikdy dost, nepaci sa mi mamina s cigou a dieta s dzusom, ale zas odtial potial. a mozno to ziarenie z PC kym tukaju svoje argumenty skodi tomu plodu najviac 😀

sabina1975
28. jún 2013

@tinkax nie neberiem ale nehystercim mam dvoch synov 21 a 18 rokov a nemaju ziadnu ujmu jedla som vsetko a hlavne to co som chcela v septembri som potratila vyhybala som sa vsetkemu nezdravemu jedla vitaminy a skoncilo to ako skoncilo a teraz si doprajem to co mi chuti a vsetko je O.K. (klop-klop) ja len hovorim ze tehotenstvo nie je choroba a aj dieta vyciti ak je mamicka kludna a nestresuje sa blbostami ano lakujem si nechty farbim si vlasy a pod. A uzivam si tehu

zuzi0110
28. jún 2013

@krasneleto
@cenculinka
@grejci1 mamička zrejme narážala na vedecké štúdie ktoré sú bežne prístupné na zahraničných stránkach. Myslím si že nie je na mieste zosmiešňovať obavy prvorodičky. Aj keď si mohla radšej problematiku naštudovať sama a nepýtať sa na názor obyčajných ľudí. Hoci je pravda že ak nevie po anglicky tak je odkázaná iba na slabé články tohto druhu http://diva.aktuality.sk/clanok/33519/pozor-na-... ... Čiže budem sa zase opakovať. Karcinogény a hormonálne poškodzujúce látky v lakoch sú ale v kvalitných nie kedže v EU sú prísne zakázané ako zdriavie ohrozujúce. Čo prepašuje Číňan cez hranice je už druhá vec.

grejci1
28. jún 2013

@zuzi0110 ale ja som nenarážala na mamičku... je to normálne, tiež som mala trilión otázok, keď som zistila, že som tehotná. Narážala som na mamičky, ktoré píšu, že "nesmie ani dýchať".

cenculinka
28. jún 2013

@zuzi0110 odpovedala si si sama.vies ako sa skodlive latky z ciny dovezu do EU legalne? krasne a jednoducho. vacsina veci sa vyraba v cine, kvalitne laky na nechty su taktiez vyrobene v cine,...jasne, ze nie je ok zosmiesnovat prvorodicku, aj ja som bola prvorodica bez mamy,ktorej by som sa mohla na vsetko spytat, ale nie je v poriadku, ak je matka paranoidna. obavat sa laku na nechty - bojim sa, nelakujem a basta.a co sprchace,sampony, make up, a ako hovorim pracie prasky a pod?nerada by som maminu urazila, ale ked sa uz teraz zamysla nad takymito vecami, preboha co bude robit, ked sa to male narodi☹ stres skodi malemu viac ako bezna chemia

zuzi0110
28. jún 2013

@grejci1 bohužiaľ ona má pravdu. Tieto látky sa vstrebávajú aj cez sliznicu. Aspoň o toluéne si určite počula že sa aj fetuje.

zuzi0110
28. jún 2013

@cenculinka ak si dobre prečítať otázku mamička sa nepýtala na názor ale na to či je to možné. Odpoveď je áno je to možné. Podmienky sú také a také. To či sa rozhodne to akceptovať alebo nie je už na nej. Ja by som skor povedala že nebudeme paranoidné a verme tomu že ak je niečo certifikované tak to má aj nejakú kontrolu.

tinkax
28. jún 2013

@sabina1975 ano tehu si treba uzivat, staci proste vynechat co najviac skodlivych veci, pokial viem ze je to cista chemia tak naco zbytocne sa s tym mazat, v malom mnozstve sa to proste vstrebava do tela a do krvi, otazka je ako sa to u koho vyluci, to su len stopove mnozstva ktore sa dostanu k plodu ale naco zbytocne, a kazdy nech si jak chce robi, nazor je nazor

cenculinka
28. jún 2013

@zuzi0110 aj tie ockovacie vakciny, ktre museli okamzite stiahnut z nasho trhu mali asi milion certifikatov.nikdy som si ani na drahom laku na nechty nevsimla nejaky doveryhodny certifikat kvality a pod. SR ma velmi prisne normy na skodlive latky napr. v obleceni, cinske by tu nemali ziadnu sancu,tak ich dovezu z ciny do inej krajiny EU, kde su podmienky benevolentnejsie a kedze tovar dovayźajuci sa vramci EU nepodlieha takej prisnej kontrole (skoda), sup mame tu plny trh "menej zavadnych"veci z ciny so stitkom Made in EU 🙂 ale jasne,fetovanie odlakovaca je skodlive, pri vetranom odlakovani na balkone podla mna babu nic nebude 🙂

zuzi0110
28. jún 2013

@cenculinka to je už tvoja vec. Ja si na pašované veci dávam pozor. Slovensko je súčasť EU a Schengenu tým preberá ich normy.

luluncek
10. feb 2019

@tiumen ja mám to isté presne nemám náladu si ani len hlavu nafarbit)))))😂a pred tehu som ja bez úprav nehrozí)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre