Môžem cvičiť, keď mám chorú pečeň, slezinu a žlčníkové kamene?

3. okt 2023

Môžem prosím Vás, ak mám chorú pečeň slezinu a žlčníkové kamene cvičiť? Ale cítim sa dobre a chcela by som vyskúšať len také ľahšie cviky v stoji. Určite nebudem robiť brusaky

sissik
3. okt 2023

lepsie by bolo opytat sa lekarov, ktori sa k tomu budu vediet vyjadrit. Co sa nezakazuje pri roznych chorobach su prechadzky.

sissy27
3. okt 2023

podľa toho čo sa myslí tou chorou pečeňou a slezinou... ale ak normálne funguješ, chodíš do práce / školy, na nákupy, nie si pripútaná na lôžko, tak kľudne aj brušáky, cvičíš svalmi, nie pečeňou ani slezinou... A ak máš nadváhu, tak v prvom rade diétu a akýkoľvek pohyb bude pre teba len plus.

autor
3. okt 2023

@sissy27 áno fungujem normálne. Nadváhu nemám 165 CM, 58 kg. Práveže by som chcela len vyformovať postavu ale najviac brucho to je podľa mna trocha väčšie. Ale brušákov som sa bála

sissy27
3. okt 2023

tak pokiaľ nie si hospitalizovaná alebo ti lekár vyslovene niečo nezakázal, tak nie je dôvod sa obmedzovať. Samozrejme ak sú akútne bolesti tak nemá zmysel sa trápiť vo fitku, ale podľa mojich skúseností vtedy človek nevie ani ležať a nie ešte myslieť na šport 😀

autor
3. okt 2023

@sissy27 ďakujem ti veľmi pekne 👌 povzbudila si ma