• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nechávať na noc otvorenú vetračku pri novorodencovi?

29. apríla 2009 
nemôžem nejak ublížiť, tým že maličký prechladne, ak máme v noci otvorenú vetračku? ... ešte je taký chladnejší vzduch
26. apr 2009 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som tiez mavala pri malinkom vetracku na noc, hlavne, nech nemas prievan a ak malicky nema studeny nostek, tak si myslim, ze je to ok. Ved to si sama odsledujes a uvidis, ak by sa ti zdalo, ze je to moc, tak si aspon mikro nechaj.
26. apr 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mne sa aspoň zdalo, že keď nebola vetračka otvorená, mali sme všetci traja upchaté nosy a drobec tiež ... ja som bola vždy zvyknutá spať pri otvorenom okne, len teraz sa bojím aby malý nenachladol
26. apr 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my pravidelne vetrame cez den ale v noci by som vetracku otvorenu nenechavala :unamused:
26. apr 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som zvykla pravidelne vnoci vetrat teraz nechavam otvorenu vetracku na obyvke a vnoci to staci deti maju v izbe tym padom akoby vetrane lebo do detskej sa chodi cez obyvku tak im to staci :wink:
26. apr 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim tym toto prechodne obdobie :wink:
predsa len noci su este chladne :unamused: ina situacia je v lete :wink:
u babatiek by malo byt v noci minimalne 17 stupnov a tolko v noci v aprili urcite nie je :unamused:
26. apr 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja mavam vetracku na noc :wink: ak ma teplucke rucicky, nemal by byt problem.. ja vzdy skusam a podla toho sa rozhodnem alebo mu dam teplejsie bodycko na noc :wink:
26. apr 2009 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, aj ja sa vzdy riadim tym, ako malinky, ale my mame zatepleny dom a termostat a nam neklesne pod urcitu teplotu, tak je to mozno ine, ako na byte. Ale ked je chladnejsie, tak nam staci mikro, alebo vobec, vyvetram si cez den a ked ide malinky spinkat, tak zavriem. Podla mna je dobre si to vsetko odsledovat, mne malinky napr. nema rad teplo, ako uplne malinky maval potom potnicky.
26. apr 2009 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez stale vetrela a spali sme pri otvorenom a maly aj napriek tomu ze bol teplucky, stale mal zapaly mocoveho mechura. teraz mam zavrete a zatial klop klop vsetko ok. neviem , ale myslim si ze to bolo tym vetranim, predsa len v noci je vzduch chladny.
26. apr 2009 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasje marcovy, ma 2 roky a od narodenia sme mu vetrali,aj pocas dna, aj na noc...stale...kto by spoal v takom puchu? :grinning:
cerstvy vzduch je pre babo dolezity..myslim,ze aj spia kludnejsie....keby nebyvame pri hlavnej ceste,kade lietaju kamiony,vetram dodnes.... :frowning2:
27. apr 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nevadi ked mam postielku pri okne? teda nie uplne, ale skor pri okne..
maly sa narodi v lete, tak to asi budeme aj vetrat, lebo by sa uskvaril, v zime tam mame teplo, ani v noci nie je zima - ho len viac obleciem. moze byt/? :wink: :slight_smile:
27. apr 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
terezka mimčo by nemalo spinkávať pri okne ... dala by som asi bacha
29. apr 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme mali okno na vetračku od narodenia a to sa malý narodil 8.1. :wink: chorý nebol ani raz :wink:
29. apr 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my vetrame cez den, v noci je okno zatvorene... :wink:
29. apr 2009 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dietatku chladny vzduch neuskodi, skor naopak, napr. riziko SIDS a roznych respiracnych ochoreni sa pri vetrani znizuje :wink: radsej teplejsie obliect a vetrat, len nech nie je v prievane.
29. apr 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja musím mať kvôli malému otvorené stále, totižto mám horkokrvné dieťa, mne je zima, jemu teplo a potom nespí. Ak mám otvorené, tak spí :slight_smile: Chorý ešte zatiaľ nebol, ak nerátam nádchu - ale to zo zúbkov má momentálne.
29. apr 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monika nakoniec sme to vyriesili tak ze tam dam stol a babatko bude az za nim a bude mat este taku ochrannu cast na postielke aby mu tam nefukalo. :slight_smile:
29. apr 2009 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze vetranie im nevadi? no dobre aspon ho teplejsie obleciem. ale v lete bude treba vetrat stale chudacik vsak by sa udusil :slight_smile:
29. apr 2009 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok