Nosenie rúška na záhrade rodinného domu v meste?

zuzkalujza
20. mar 2020

Ahojte, chcem sa spýtať, dnes mi jeden lekár v TT povedal, že aj keď sme na záhrade máme mať rúško, lebo vírus je vo vzduchu (širšie centrum TT). Dosť ma to prekvapilo. Stretli ste sa niektorá s podobným názorom? Nosíte rúško na záhrade?

Ďakujem za reakcie 🙂

maca1984
20. mar 2020

Nie nenosime.

martinka13
20. mar 2020

Na záhrade nenosime.

andy077
20. mar 2020

@zuzkalujza zvláštny názor...my nenosime! Ideme von a nemáme. S nikým sa nestretame, nerozprávame!!!

sara07
20. mar 2020

dosah virusu je do cca 5 metrov, názor sa líši, čast hovorí ano normálne chodte do lesa, záhrady ale mimo ludi a čast by sa najradšej dala do skafandra a plávala v save

lenicka298
20. mar 2020

@zuzkalujza áno, keďže sme momentálne v karanténe, tak nám lekár kázal nosiť aj keď ideme na dvor... Inak na dvore nenosime...

janickacrazy
20. mar 2020

@zuzkalujza my sme na dedine, tak na záhrade nenosíme rúško

77daniela77
20. mar 2020

Somarina....na dvore nenosim , 5 metrov ziadny cudzi clovek nie je.....

simsalabim
20. mar 2020

Prof Krcmery hovoril, ze na vlastnej zahrade netreba, ani na prechadzke, kde nie su ludia. Akonahle ide niekto okolo, rusko treba nasadit. My v zahrade nenosime ani susedia, ani ked sa rozpravame cez plot zo vzdialenosti tak 5m.

zuzkalujza
autor
20. mar 2020

No veď práve o tých 5 metrov mi ide. Suseda vedľa na dvore sedí a číta noviny cca 3m, ďalší sused piluje strom cca 4m, z ďalšej strany decká na trampolíne cca 2,5 metra. Ja nemám "humno" ☹

vladimira93
20. mar 2020

Nie to by ste nemohli ani vetrat lebo by ste ho mali v domácnosti... aj v chladničke 🤣🤣🤣

zuzkalujza
autor
20. mar 2020

@vladimira93 mne sa to tiež nezdá, ale chcela som sa spýtať aj na názor iných

vladimira93
20. mar 2020

@zuzkalujza je to kvapôčková infekcia... .

lucyluv
20. mar 2020

Kazdy povie inak, ja mam susedu doktorku a ta ani na ulici rusko nenosi, len hodila rukou nad celou koronou :D

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miroslavabalaz
20. mar 2020

@lucyluv 👎👎👎

miroslavabalaz
20. mar 2020

@ptmt1011 👎👎:thumbsdown
sa spamätajte !!!!!!!! Keď nechcete chrániť seba, tak neohrozujte nás !!! Vďaka takýmto ten počet stúpa...

nefertiti5843
20. mar 2020

@miroslavabalaz Netáraj....toto celé sa deje kvôli hlupákom, ktorí vedeli, čo sa vo svete deje, ale aj tak sa šli napríklad lyžovať do Talianska a tú pliagu sem dovliekli a nakazili mnoho iných ľudí....Už som spomínala inde, že keby si to rúško mala 14 hodín na ksichte v práci ako ja, tak aspoň cestou domou si ho dávam dole...nestretávam nikoho, chodím neskoro večer...A kvôli takým ako ty, sa šíri panika a nie vírus...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
23121974
20. mar 2020

Po ulici nenosím a kde treba pošta,obchod,lekár tam áno...

miroslavabalaz
20. mar 2020

@nefertiti5843 ja neriešim to, kto to doniesol, ale keď už doniesol, tak sa chráňme, seba, svoju rodinu, svoje deti...Je normálne nosiť rúška a už aj povinné. Ja nepanikárim, ale nenosiť rúško ako sa tu verejne priznávate, je sila. Sadnite si doma a nevychádzajte.
@ptmt1011 máš deti? Tak ich chráň.

zuzkalujza
autor
20. mar 2020

@nefertiti5843 aj my sme boli v Taliansku cez prázdniny lyžovať a kľudne ma označ za hlupáka, ale v tom čase o situácii v IT nebola nikde ani zmienka. 4 deň po našom návrate sa začalo o tom hovoriť a aj to v úplne iných oblastiach ako sme boli my. Takže tak.... keby sme vedeli aká je v IT situácia v živote by som tam nešla..... samozrejme, že sme hneď kontaktovali kompetentných a tý nás v tom čase vysmiali, že robíme paniku.....

sara07
20. mar 2020

@vladimira93 dobrý postreh, inak že toto povie lekár , oni maju občas v tom väčší chaos ako tu na mk

sara07
20. mar 2020

@miroslavabalaz ale ona sa pýta na záhrade kde široko daleko žiadne iny tvor nie je , to inak potom ked by sme to s tým chránením mali brat doslova by sme mali v nom aj spat, aj byt doma v domácnosti

miroslavabalaz
20. mar 2020

@sara07 však jej som ani neodpisovala...

sara07
20. mar 2020

@miroslavabalaz máš ho aj teraz ty na nose, ? nemáš, lebo či chceš alebo nie smeti ideš vyniest a aj ked nemáš priznaky môžeš byt nosič , čiže mala by si ho mat doslova noc/den a aj v nom spat
zase klud , a tiež by si musela mat den / noc rukavice pre povrch
ja ked široko daleko nie je nik tiež si ho dám dole za gumičky , koho ohrozujem nikoho

miroslavabalaz
20. mar 2020

@sara07 ženy vám nepomôže ani sto vírusov. Všade vidíte len ako niekoho uraziť, hádať sa s ním a hneď ísť do extrémov.
Ohrozujte si koho chcete vo svojom okolí. Ste málo informované a potom to s tým šírením vírusu aj tak vyzerá.

simca06022011
20. mar 2020

Nie... Keby mi chodili ludiua okolo pozemku ako na vaclavaku ok.. Inak nie.

sasesoe
20. mar 2020

@zuzkalujza ak mas malicky dvor/ zahradu a susedia su von, tak by som nosila. My mame velky dvor, ale nosime kvoli detom, aby si zvykli a nemala som s nimi problem, ak budeme musiet niekam inam.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz