Ako vysvetliť synčekovi potrebu nosenia rúška?

evkakozickova
30. mar 2020

Baby ako mám vysvetliť svojmu 22 mesačnému synčekovi že musí mať na tvári rúško vidím menšie detičky nosiť rúšky ale on proste neznesie mať na tvári nič a chcem ho už aj zobrať von trochu na vzduch zase ho nemôžem držať dnu do neviem kedy....neviem už ako si snim mám poradiť pôjdem snim von bez rúška a už budem nezodpovedná matka a okrem toho ho nechcem ohrozovať chcem snim vyjsť aspoň pred bytovku ako by ste to riešili vy ?

pribinak
30. mar 2020

Dať do kočíka, pláštenku na kočík. Vyjdeš na osamelé miesto, mimo ľudí a dieťa môže behať. Takýto postup odporúčala Dets.lekarka niekde na www.aktuality.sk

evkakozickova
autor
30. mar 2020

@pribinak lenže moja pláštenka ma dosť veľký otvor neviem či to bude vadiť... čítala som že bez otvoru

pribinak
30. mar 2020

@evkakozickova no tak ju otoč.

gabika128
30. mar 2020

Nedávala by som mu rúško, deťom do dvoch rokov sa nemá dávať nič cez tvár, sťažuje im to dýchanie.

evkakozickova
autor
30. mar 2020

@gabika128 no len vieš aký sú tu ľudia panovačni ťa cvaknu a dajú na fb nezodpovedá matka....ach lenže niekomu nevysvetliš že proste nechce a zase ho určite nepriviažem a nedám na silu...

eliska13
30. mar 2020

@evkakozickova prosím Ťa neprehanaj, že Ťa bude niekto fotit a dávať na FB😊skús mu kúpiť takú šatku ako sa predávajú v športových obchodoch, alebo ho uplat😅lizatkom, hračkou ruska sa bude nosiť ešte veľmi dlho.Ukaz mu cez okno, že všetci maju..

ladyvi
30. mar 2020

@evkakozickova plastenku na kociar bez otvoru. Na toto ani nepomysli, udusis si nevedomky dieta. Ci prechadzat sa v skleniku bez privodu vzduchu je fajn? Baby sedlicky rozum. A pokojne bez vycitiek sa s 2 rocnym dietatkom prejdi bez ruska, ak odmieta.

diewcatqoo
30. mar 2020

Moj syn je o nieco starsi ako tvoj a tiez plakal, ze nechce rusko. Vysvetlovali sme ze musi, ze vsade su bacilky a moze sa nakazit, ist do nemocnice a tak. Ale reval jak tur. Potom z neho vypadlo, ze rusko ho velmi tlaci a preto ho nechce.
Tak odvtedy nedavam rusko, ale bud mu vytiahnem nakrcnik alebo sal az na nos. To ho netlaci a zvladne ho. Nie je sice nadseny a najradsej by nemal na tvari nic, ale snazim sa zahovorit, ze sa hrame na piratov alebo ze usta sa skryli, nos a kde ma usta a take blbosti.

sunny8
30. mar 2020

Nevysvetľuj .. zbytočne lebo tie deti to nechápu. A hrozí im zadusenie takže rúško nie

nikpa
30. mar 2020

@evkakozickova my mame ten isty problém a nerobím si z toho hlavu. Ked ideme z bytu po schodisku, pridržím mu na tvári nakrčnik, von chodíme mimo ľudí. Bud sa odvezieme mimo mesta alebo ked sme aj niekde kde sa zdržujú ľudia, vyhýbame sa im. Syn ledva znesie čapicu na hlave, nehrozí že by si nechal rúško na tvári. A ďalšia vec, malé deti by zo zdravotných dôvodov ani rúška nosiť nemali.

patka06
30. mar 2020

prosím, ťa nič mu nevysvetľuj ...tak malé deti by vôbec nemali mať rúšku, kvôli kapacite pľúc

kristina2412
30. mar 2020

My sme pôvodne 19 mesacnej nechceli dávať,len nákrčník kým vyjdeme von ,ja som si dala rusko,manžel ,staršia dcéra a v tom plač a zacala sa naťahovať po jednorazových ruskach, tak sme jej dali ušiť.A poctivo nosí 😂až mi je to divné, uvidíme keď začne byť teplo...

lujza123
31. mar 2020

@evkakozickova chod s nim niekam mimo ľudí. Ja tiež nenosim rusku keď som na záhrade, v lese. Dám si ju len na ulici keď musím okolo niekoho prejsť...

Toto je strašne nedomyslene, ked budú ludia sedieť doma a vyhýbať sa pohybu na čerstvom vzduchu tak si tak dokašlú imunitu že ich zloží aj obyčajná nadcha

denisa0504
31. mar 2020

Ako bolo spomenuté, pláštenka alebo nákrčník. Mojej pomohlo, že sme sa rozprávali, že vonku sú bacili a každý má vonku rúško, aj my rodičia.. potom videla aj videá od Spievanky a Zahrajka, od Paci Pac a aj od Babičky a Murka a to tiež pomohlo. Moja je síce staršia o pol roka ale možno by aj toto pomohlo..

evkakozickova
autor
31. mar 2020

@lujza123 keď mi tu prírodu máme straaaašne ďaleko bývame v bytovke medzi ľuďmi...ja už fakt neviem kam snim ísť veď vidím na ňom že potrebuje trocha vzduchu

lujza123
31. mar 2020

@evkakozickova cez bytovku mu zakri tvar a vonku ho nechaj, len sa držte ďalej od ludi.

chelka
26. mar 2021

@evkakozickova môj syn má 3,5 roka a rúško nechce nosiť ani za nič..chodíme vonku normálne. Ale nezdrziavame sa tam kde je viac ľudí. Prejdeme len okolo, nezastavujeme. Do obchodu s ním nechodím.

cackaa
26. mar 2021

Tiež to vonku nenosím a ani sa nechystám. A takému maličkému dieťaťu by som to nikdy ani nedala, nechápem načo sa vonku nosia rúška 🙄

evina34
26. mar 2021

Pre ktoré osoby sa nevzťahuje povinnosť nosiť prostriedok na prekrytie horných dýchacích ciest?
deti do 6 rokov veku,
osoby v exteriéroch mimo zastavaného územia (intravilánu) obce, pokiaľ sú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v jednej domácnosti, vzdialené viac ako 5 metrov,
osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
osoby pri výkone športu,
fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania,
osoby nevesty a ženícha pri sobáši,
výkonných umelcov pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúcich pri nakrúcaní dokumentárneho filmu,
tlmočníkov do posunkovej reči v rámci výkonu povolania,
zamestnanca, ktorý sa nachádza na vnútornom pracovisku sám.