Schizofrénia s depresiou

meninka
20. jan 2019

Dobrý deň, viete mi poradiť čo so schizofreniou? Cítim sa zle až mizerne, hoci beriem lieky. Priznám sa, nestretla som sa s takýmto stavom. Objednala som si výživový doplnok. Všetko musím odmietať, dokonca mám pocit, že už nevládzem. Stáva sa, že niektorí majú diagnostikovanu so schizofreniou aj depresiu. To neriešim. U mňa na druhej strane prevláda pocit beznadeje až bezvýchodisková situácia. Viem, že by som to mala konzultovať s Dr., ale iná možnosť tu predsa je. Lieky som vsetky vyskúšala. Kočky viete povedať čo na to?

korunka1
20. jan 2019

@meninka nemyslím,že MK ani ujo google, budú dostatočne vzdelaní v tomto odbore. Vo vlastnom záujme navštív svojho psychiatra, neexperimentuj.

meninka
autor
20. jan 2019

Pokračovanie k článku: Podotýkam, že tie lieky, ktoré užívam, sú vyhovujúce. Čo vy priatelia odporúčate?

korunka1
20. jan 2019

@meninka Tak ako sú vyhovujúce, keď sa cítiš na figu?

meninka
autor
20. jan 2019

@korunka1 presne, či vyhovujúce, to neviem.

juniper
20. jan 2019

@meninka Odborník ti najlepšie poradí a posúdi tvoj stav.

dankamg
20. jan 2019

@meninka To je zavazna diagnoza, hlavne musis brat pravidelne lieky, inac by to bolo ovela horsie. Skusila by som mozno nejake psychoterapie, potrebujes sa s niekym rozpravat o svojich pocitoch. Ak by sa to zhorsovalo, uvazovala by som aj nad hospitalizaciou. To uz musi Tvoj lekar zhodnotit. Samo to neprejde.

3009
20. jan 2019

@meninka pomôže ti len psychiater. Ak nie si spokojná s tým kam chodíš môžeš sa prípadne objednať aj súkromnému psychiatrovi a poradiť sa. To sedenie stojí okolo 30 eur na pol hodinu.

kim2028
27. aug 2019

Mať dobrý denný režim. Naplánovať si aktivity, ktoré máš rada a držať sa ich najlepšie denne. Ja rád chodievam cvičiť do posilňovne, na bicykel, šachy, či menšie čítanie náučných knih a tiež krížovky.