Bôčik, kačica verzus kuracie stehná na oslavu
Ahojte v sobotu budeme mat oslavu na zahrade ( syn bude mat narodeniny)
chcela som upiect bocik avšak dnes mi volali urcity clenovia rodiny ze by bola fajn kacica alebo kuracie stehná... ja som bola presvedcena o tom bociku avšak teraz som zmatena lebo neviem ci je bocik vhodný
co by ste pripravili vy ? dik za kazdy tip a radu
Stručné zhrnutie
- Kuracie stehná sú vhodné na letnú záhradnú oslavu, pretože sa rýchlejšie pripravujú, ľahko sa marinujú a väčšina hostí ich považuje za univerzálnu voľbu.
- Pečený bôčik je ťažšie a mastnejšie jedlo, ktoré vyžaduje dlhé pečenie a v horúčavách môže hosťom pripadať príliš ťažké.
- Kačka tiež potrebuje dlhší čas prípravy a môže sa vysušiť, preto sa v lete odporúča skôr grilované mäso, šaláty a chladené nápoje ako nealko pivo alebo radler.
Najčastejšie otázky
Q: Aké mäso je najvhodnejšie na letnú grilovačku alebo záhradnú oslavu?
A: Kuracie stehná sú najčastejšie odporúčanou voľbou, pretože sa dobre marinujú, dajú sa pripraviť rýchlo na grile a väčšina hostí ich zje.
Q: Je bôčik vhodný na letnú oslavu a ako ho pripraviť, aby bol prijateľnejší v horúčavách?
A: Bôčik je mastné jedlo vyžadujúce dlhé pečenie; ako letná úprava sa odporúča pripraviť ho paprikovaný a podávať studený nakrájaný na taniere alebo doplniť ľahkými šalátmi.
Q: Je kačka vhodná do horúčav a aké sú riziká jej prípravy v lete?
A: Kačka sa pečie dlhšie a môže sa vysušiť, preto je v horúčavách považovaná za menej vhodnú možnosť; ak sa robí, treba počítať s dlhším časom a kontrolou, aby nebola suchá.
Q: Aké prílohy a nápoje sa hodia k letnej grilovačke s kuracími stehami?
A: Odporúčané prílohy sú cestovinový šalát, coleslaw, melónový šalát a všeobecné zeleninové šaláty; odporúčané nápoje sú chladené pivo, nealko pivo, radler a citrónová voda s mätou.
Q: Má zmysel pripraviť viacero druhov mäsa alebo stačia kuracie stehná?
A: Pripraviť viacero druhov (napr. kuracie stehná plus klobásky alebo bôčik ako doplnok) zabezpečí výber pre rôzne chute; ak sa pripraví len jeden druh, kuracie stehná sú najbezpečnejšia voľba.
Q: Ako urobiť z bôčika ľahšiu letnú variantu?
A: Bôčik sa dá upraviť ako paprikovaný pokrm servírovaný studený a nakrájaný, alebo piecť veľmi pomaly a podávať s ľahkými šalátmi a kyslou prílohou (horčica, nakladané uhorky, cibuľky).
Závery z diskusie
Zhoda
- Kuracie stehná sú považované za najvhodnejšiu a najuniverzálnejšiu voľbu na letnú záhradnú oslavu.
- Bôčik a kačka sú vnímané ako ťažšie, mastnejšie jedlá, ktoré sa hodia skôr do chladnejšieho počasia.
- K letnej grilovačke sa odporúča podávať šaláty a chladené nápoje (pivo, nealko, radler).
Sporné názory
- Niektorí preferujú upiecť bôčik napriek horúčavám, zatiaľ čo iní ho považujú za nevhodne ťažké pre letné podujatie.
- Kačica môže byť vnímaná ako lahôdka pre niektorých hostí, ale zároveň ako príliš náročná na prípravu a nevhodná v lete pre iných.
Otvorené otázky
- Upiecť len bôčik alebo kombinovať bôčik s kuracími stehami a klobáskami pre väčší výber?
- Ako najlepšie upraviť tradičné mastnejšie mäso, aby bolo prijateľné na letnú oslavu?
Spomenuté značky a firmy
žiadne
Spomenuté produkty a metódy
bôčik, kačica, kuracie stehná, kuracie prsia, krídelká, klobásky, kotlíkový guláš, grilovačka, marinovanie, dlhé pečenie, paprikovaný bôčik na studeno, cestovinový šalát, coleslaw, melónový šalát, nealko pivo, radler, citrónová voda s mätou, horčica, baranie rohy, nakladané uhorky, cibuľky, šašlik, syry na gril, namarinované mäso, bublanina
Miesta a osoby
žiadne
Tak z tých troch možností stehná kuracie. Kačka je fajn, ale dlho sa robí a dá sa "pokaziť" stehná máš istotu. Aj keď v tom teple by som uvarila kotlíkový guláš a ponúkla chladené pivo 😃
ja by som urobila pokiaľ je možnosť aj bôčik (keď tak chces) aj kuracie stehná. Kuracie je také univerzálne to si dá každý.
Ja by som spravila kuracie stehna. Bocik ak ma byt dobry, nemastny, tak sa musi dlho piect, kacka sa moze vysusit. Kuracie pedaly su na istotu, vacsine ludi aj chutia a na marinade sa mozes vysantit
Bôčik je strašne ťažký. V tomto teple šaláty, ovocie, grilovačka u nás sa robí kuracie a klobásky.
Ak vies dobre bocik sprav ten a k tomu tie stehna, nech maju na vyber. Kacku by som nerobila v tychto teplach.
Nie každý má rád bôčik. To by som robila len pre fajnsmekrov, nie ako hlavne jedlo.
Bocik nie kazdy lubi. A v tomto teple obzvlast nie kazdy ma chut na take mastne a tazke jedlo. Mna by si teda nepotesila, keby si mala pripraveny len bocik - nenajedla by som sa u vas. Ak si uz rozhodnuta pre ten bocik, tak sprav k nemu aj nieco ine.
no pre mna osobne je peceny bocik jedlo, ktore v zivote do ust nedam, kacka mi pride zbytocne tazka v tychto horucavach.
upiekla by som kuracie stehna, k nim salat, pripadne pre tych, co im nevadi jest tazke jedla v lete - nejaku inu prilohu.
Guláš v kotlíku, klobásky a zelenina na gril, šašlik alebo to kuracie. Je leto kacka a bocik sú pre mňa echt jedla ktoré u nás jeme v zime v lete by ma to prekvapilo ak by si podávala a ani nechutilo v tom teple. Samozrejme podávať chladené pivo doporučujem kúpiť aj nealko pivo pripadne radler. Ako dezert neaky melónovy šalát.
Ved vytlač jedálny lístok a co si vyberú to im daj😂 (sranda)
Tiež ide mama variť guláš v auguste, aj som jej navrhla ci by nebolo lepšie ugrilovat mäso a šalát spraviť, ale ako povedala,že to ona robí a nie aby sme si určovali 😊 viem,že my guláš v horku nebudeme, ale tak budú zákusky a tie si dáme. Taj sprav aj ty, upec/uvar co tebe vyhovuje. Ty si hostiteľ
Keby som v týchto horúčavách išla na záhradnú oslavu, kde by bol len pečený bôčik, tak zostanem hladná. Za mňa ideálne na leto a garden party grilovačka, šaláty, omáčky. Z tvojich možností hlasujem za kuracie stehná, poprípade plus ešte ten bôčik, keď vieš, že ho ľudia z vašej rodiny majú radi.
Ja by som z bôčiku urobila taký paprikovaný na studeno a nakrájala ho na tanier (keď ho už teda chceš robiť) plus nejaké klobásky, kuracie stehná,... A do misiek nejaká horčica, baranie rohy, uhorky, cibuľky,..... Podľa mňa by to malo úspech🙂
Skôr sa možno hodí taká letná" gorilovacka" kuracie stehná, krídelká, možno dajaké klobásky, už vopred namarinované mäso, šalát, syry na gril, ovocie,nealko pivo, citrónova voda s mätou
Ú nás toto vždy ma úspech. Pripadne nejaká bublanina s práve aktuálnym ovocím - slivky, marhule, čučoriedly, ríbezle ako sladka maskrta, keď budu aj deti.
@4stanka4 ja napriklad kuracie stehná vôbec nejem 😃 ale chápem , ze vyhovieť sa neda kazdemu.
Ak by si sa rozhodla robit bocik tak podla mna by trebalo spravit este nieco k tomu, kedze nie kazdy je mastnejsie maso.. takze ja by som urobila stehna a mozno aj prsia marinovane, to je take univerzalne 🙂 a k tomu nejake salaty, napr. cestovinovy, coleslaw...kacka sa mi tam velmi nehodi, vnimam to skor ako take jesenne tazsie jedlo
Bôčik a tie kuracie stehná. Nech si prídu na svoje aj fajnšmekri aj šalatikári, ktorí v lete vlastne ani nepotrebujú jesť😁
A ako vediaco budes podavat? Oznamila si im to?ja taketo veci neoznamujem,pozvem hosti a hotovo
@kristina82 nepovedala len teta mi dnes povedala ze prinesie bud kacicu alebo stehna a som povedala ze netreba budu klobasky a moc sa jej to nevidelo , musim si este rozmysliet co pripravim 🙂
@catherinah samozrejme ale pre niekoho je už predsa len schodnejsie stehno ako mastný bôčik.
Namiesto bockla pevenu krkovicku..bocik ja ani nekupujem raz za rok si muz ubari napaprikuje. Na to mastnptna a deti by to do ust nedali
Urob kačku, ja by som stehna nezjedla.
Nevyhovies každému, teda z každého kúsok sprav.😁

Vyber iba z tychto troch?
Ja by som uvítala grilovacku 🙂