icon

Plníte palacinky?

avatar
zeldia
27. jún 2023

Či prosim plníte palacinky? Nutela orechy na vrch šľahačka, dzem orechy alebo aj kokos a na vrch šľahačka, nutela banán, ešte občas na šľahačku lentilky.
Čo dobre dávate pre zmenu?

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 3. jún 2026 · 41 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Bežné sladké náplne na palacinky sú Nutela, džem, tvaroh, šľahačka, Granko, karamel zo salka a čerstvé ovocie (banán, maliny, jablká).
  • Bežné slané náplne sú šunka a syr, bryndza, mleté mäso s paradajkovou omáčkou a tuniak; palacinky sa často pripravujú aj ako hlavné jedlo s veľkým množstvom tvarohu.
  • Spôsoby prípravy zahŕňajú studené plnenie (jogurt, tvaroh, džem), zapekanie s pudingom alebo tvarohom a vyprážanie obalených palaciniek v trojobale do chrumkava.


Najčastejšie otázky

Q: Čo plniť palacinky na sladko?
A: Používajú sa Nutela, džem (slivkový, marhuľový), tvaroh so smotanou alebo s hrozienkami, Granko, karamel zo salka, jablková výživa, nastrúhané jablká s cukrom a orechmi, banán, maliny alebo čerstvé či mrazené ovocie; palacinky sa často posypú práškovým cukrom alebo polejú čokoládovou polevou a dochutia šľahačkou.

Q: Aké sú bežné slané náplne a kombinácie?
A: Najčastejšie sú šunka a syr, bryndza, mleté mäso s paradajkovou omáčkou, tuniak, syr s cibuľou a hríbmi alebo kombinácie so syrom a šunkou; niektorí plnia aj mletým mäsom a zapekajú.

Q: Ako pripraviť vyprážané palacinky obalené v trojobale?
A: Palacinku naplňte, zložte ako tortilu alebo preložte, obalte v trojobale, prichytíte kraje špáradlom a osmažíte na troške oleja do chrumkava.

Q: Ako zapekať palacinky v rúre?
A: Naplňte palacinky tvarohom alebo pudingom (napr. karamelový puding) alebo mletým mäsom, poukladajte do zapekacej misy a zapečte s paradajkovou omáčkou alebo posypané syrom podľa receptu.

Q: Dá sa palacinka naplniť bez šľahačky?
A: Áno; alternatívy bez šľahačky sú jogurt s malinami, tvaroh so smotanou, džem s ovocím alebo Granko s banánom.

Q: Aké rýchle „zdravšie“ náplne odporúčajú rodičia?
A: Časté zdravšie voľby sú tvaroh, jogurt s ovocím (maliny), nastrúhané jablká s cukrom a orechmi, jablková výživa a pražené nasucho vlašské orechy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Palacinky sa bežne plnia sladko (Nutela, džem, tvaroh, ovocie) aj slano (šunka, syr, bryndza, mleté mäso) a obe verzie sú populárne.
  • Palacinky sa dajú pripraviť studené, zapekané alebo vyprážané obalené v trojobale podľa preferencie.


Sporné názory

  • Niektorí preferujú vyprážané obalené palacinky pre chuť a chrumkavosť, iní upozorňujú, že to nie je najzdravšia voľba.
  • Nutela a podobné veľmi sladké náplne sú obľúbené u detí, no niektorí diskutujúci považujú Nutelu za príliš sladkú a volia džem alebo tvaroh.


Otvorené otázky

  • Ktorá konkrétna náplň je „najzdravšia“ pre pravidelné podávanie deťom zostalo bez jednoznačného konsenzu.
  • Ktorý spôsob prípravy (studené plnenie vs. zapekanie vs. vyprážanie) je najvhodnejší pre časté podávanie deťom zostalo nezodpovedané.


Spomenuté značky a firmy

Nutela, Granko, Lucina, Lentilky, Salka

Spomenuté produkty a metódy

Nutela, džem (slivkový, marhuľový), tvaroh, šľahačka, Granko, karamel zo salka, jablková výživa, nastrúhané jablká s cukrom a orechmi, banán, maliny, práškový cukor, čokoládová poleva, šunka, syr, bryndza, mleté mäso, paradajková omáčka, tuniak, arašidové maslo, škorica+javorový sirup, vaječný bielok+cukor+lekvár pena, kyslá smotana s lyžicou cukru, puding (karamelový), lokše, obalenie v trojobale a vyprážanie, zapekanie palaciniek

Miesta a osoby

žiadne

Strana
z2
avatar
jana_eyre_2
27. jún 2023

Ja milujem palacinky len s grankom.. 😂 ako decko som iné nejedla a teraz mi ani iné nechutia..

avatar
gabika128
27. jún 2023

@zeldia u nás väčšinou iba s tvarohom, keďže to máme ako normálne jedlo z ktorého sa chceme najesť. Veľa tvarohu, džem, ovocie 😊

avatar
zeldia
autor
27. jún 2023

@bolarazjedna mnam toto poznám zo školskej jedálne to bolo také dobre ta pena asi vyskúšam aj keď ja surové vajcia nemusim ale normalne si pamätám chut tej peny 😊

avatar
gabym
27. jún 2023

@zeldia ja mám rada aj s pudingom

avatar
aalt
27. jún 2023

@zeldia Nutela vacsinou vyhrava. K palacinkam jeden vtip: Drahy, kolko ti dam palaciniek?
Daj mi tak ako sebe ...
Si sa nejak rozzral ...

avatar
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
avatar
domkakvet
28. jún 2023

@zeldia na sladko mam rada klasicke s lekvarom, obcas naplnim aj nutellou a na slano mam rada so sunkou a syrom.

avatar
aalt
28. jún 2023

Mimochodom aj lokse sa daju na sladko ... mnam ...

avatar
eliska13
28. jún 2023

@elizabet173 veď 9 je normálny počet či nie?🙂)
Plním pudingom navrch maliny, alebo podusene ovocie.Najolubenejsie sú so zmrzlinou, banánom, lupienky mandlí.Niekedy slaný karamel, Nutella či domáci dzem

avatar
ibrunova
28. jún 2023

Ja plním mletým mäsom a dávam zapiecť s paradajkovou omáčkou.
Alebo plním bryndzou.

avatar
tosomja
28. jún 2023

@aalt s maslom, slivkovym lekvárom a makom.

avatar
eff007
28. jún 2023

@zeldia dzem (idealne malinovy) a nasekane nasucho oprazene vlasske orechy. Nutela je na mna prilis sladka, ale deti ju zboznuju...

avatar
meca
28. jún 2023

@mb2021 môžeš dat presne aký podiel čoho. Ďakujem

avatar
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
avatar
79viktoria79
3. júl 2023

moje deti lubia škoricove,alebo uvarim puding do toho maslo a tym plním,nutelu nelubim je moc sladka,to skor dzem

avatar
zupka33
3. júl 2023

U nas idu ci sladke palacinky,a lebo palacinky na slano. Uz som ich asi plnila vsetkym moznym heh. Jednoducho podla aktualnych poziadaviek

Strana
z2