Čo doniesť novorodeniatku?

17. jún 2022

Kamoska ma trojmesacne babo a mam ju navstivit a lamem si hlavu,co doniest..veci ma urcite strasne vela. Co ste vy ako mamicky ocenili,ked vas prisli pozriet?

nairia
17. jún 2022

tie hracky pre babo urcite ano (knizky apod), ale vybrala by som nieco pre vyssi vek 6m+ alebo tak. ja som par takych veci dostala a bolo super hned to vytiahnut a nemusiet zhanat. takze za mna toto ☺️ ale ziadni plysaci!!!

mimi3008
17. jún 2022

@pinkgirl preco bezkofeinova???aj dojciace matky mozu zo 2 salky normalnej kavy denne

pinkgirl
17. jún 2022

A prečo nie?😉🙂 Ja som takú pila.

vilma7
17. jún 2022

Mňa napríklad potešila darčeková poukážka , do predajne pre veci, tovarom pre detičky.

evkamotka
18. jún 2022

Mna by potesila poukazka do DMky.
Ak hracka, tak napr Lamaze, syn mal jedneho jedineho pava a prehral sa s nim mesiace. Dobre ti radia knihy od Svojtku
Nezabudni na rodicov, nealergicky kvet s ohladom na babo, napr jednu ruzu bez papradi a tych bielych malych kvietkov okolo, prip aj cokoladu (ja som ju jedlaa pri oboch detoch a nic im nebolo, alebo zje manzel)
Plienkovu tortu nie. Su tie plienky potom pokrcene a netrafis sa do znacky.
Ak plienky, iba ze by si sa opytala kamosky na znacku a velkost
Ak oblecko, kup niečo vopred pokojne vel 74, aj 86 z Lindexu. Radsej jedno dve drahsie nez viac z Tesca. Ked uz ide o darcek

erickatt
18. jún 2022

Ja som kupila mame kvety a malemu hracky do piesku a taky bazenik na 10 litrov vody mozno. Ked som tam neskôr sla ( maly mal kol roka) drobec sa člapotal a kyblik mal.na dvore v piesku

luckajozko21
18. jún 2022

Spytala by som sa jej. Ak by povedala, ze nic nepotrebuju alebo uz dostala 3plienkove torty nespravnej znacky a kozmetiku na kt. maju alergiu, tak:
Mamke - ak je z mesta, kde funguje napr. wolt, tak darcekovu poukazku na donasku jedla. Lyra coko/slowlandiu natierku...
Pre babo - zvieratkove pyzamko z Lindexu, spominane pancuchy napr Mile, klobucik s UV ochranou, vizualne peknu hracku napr. ja rada kupujem Little dutch (ziadne kikiriki kriciace svetielkove hluposti). Podla rozpoctu by som mozno v pepcu/jysku kupila kosik/kvetinac do kt. by som to naaranzovala

lemra
19. jún 2022

Prines niečo pre kamarátku, čo má rada. Každú mamu poteší ak si na ňu spomenieš.

kaja871
19. jún 2022

No mňa by určite potešilo keby mi doniesli nejaký darčekový kôš kde by bolo niečo pre mňa a aj pre bábätko ale nám nikto nedoniesol nič žiaľ takto sa aj rodina zachová ale určite ešte nejaký poukaz do DM maminka sa poteší a kúpi si sama čo uzná za vhodné

pbra40
19. jún 2022

Ja vzdy kupujem pyzamka z Lindexu. Su tam pekne vzory a kazda maminka vyuzije, su prakticke. A vzdy kupim cislo 74/80, budu mat na neskor.

silvike
19. jún 2022

@mimi3008 Ale dojcene deti by kofein nemali. Ten sa dostava sanizrejme aj do mlieka. Preto aj nie alkohol pre dojciace mamicky

klaudinkad
19. jún 2022

Obed pre mamku 😉

queen_el
19. jún 2022

Ja mam taku skusenost, ze vsetci nosia oblecenie a potom sa nazhromazdi strasne vela, co mozno ani nestihne babo vynosit + ta tendencia, co tu spominalo, vela menej kvalitnych veci namiesto 1-2 kvaltinych. Oblecenie by som uz nekupovala. Mna by potesila nejaka hracka alebo knizka pre maleho, hryzatko napriklad. To sa vyuzije. A ak vies ake pouzivaju, aj plienky.

zuzanna33
19. jún 2022

Mi sme dostali obojstrannu deku krásnu v lete chladí a v zime hreje využívame doteraz aj v postieľke či kočíku 👶

hederamonstera
19. jún 2022

Hlavne nezabudnut na mamicku, nic ma nemrzelo viac, ked doniesli malemu a MANZELOVI a na mna nasrat😂

smejo111
19. jún 2022

@lejusinka plienky musíš vyhodiť? Ako sorry ale radšej darujem🙈 ak dostanem niečo čo sa nehodilo.

sisika
19. jún 2022

Ja som darovala vždy Lego Duplo,zatiaľ každá kamarátka bola nadšená a detičky sa s ním hrali celé roky. Ja sama som najradšej bola za Lego (podľa veku),je to univerzálna hračka a sety sa dajú skvele kombinovať.

popoluskaxy
19. jún 2022

Kúp kvalitnú čokoládu, nátierku zo slowlandie, prírodnú kozmetiku (soaphoria, mydlo z farmy, dulcia…)- dobrý telový krém vždy poteší alebo nejaká soľ do kúpeľa. Pre dieťa knižku, jednoduchú hrkálku (napr. hackovanu), vyhni sa príliš farebným a hlavne plastovým a hrajúcim hračkam (nevieš, ako na to bude dieťa reagovať- väčšinou plačom…), plysakom sa vyhni oblúkom. Tiež plienky a plienkova torta… somarina. Keď oblečenie, tak nejakú bio bavlnu, jednoduchú súpravu z lindex, hm… nekupuj gýčové čelenky pre dieťa, nikdy ich nebude nosiť.

danka728
19. jún 2022

Ja som kúpila poukážku na nákup topanociek z ježko bežko ...maminka si vyberie tie pravé ,ktoré sa páčia jej a prispôsobí podľa obliekania bábätka.... (Ale zas viem,že toto využije pretože, nepodporuje nosenie topanociek po druhých deťoch) takže myslím,že tiež praktické 🙂

gumkac19
19. jún 2022

Malý dostal napr https://www.google.com/search?q=kocky+gumene+de...
Super boli na neskôr, tiež uciaci pohárik na chrumky, podbradník gumený, deku, knihy napr.kontrastne alebo gumené do vody

misiaknunu
19. jún 2022

Mňa potešila kamoška, keď doniesla pre mňa krabicu čerstvých zákuskov.

kristina0909
19. jún 2022

@zorana999 pri návšteve novorodenca oblečenie z pepca je Must Have 😀
Autorke: mňa osobne oblečenie poteší no tiež sa mi málokto trafí do vkusu a preto veľa záleží od kamarátky každého poteší niečo iné najlepšie je opýtať sa 🙂 ak ti nepovie narovinu čo chce , nech povie aspon čo určite nechce 🙂

sonkyp
19. jún 2022

plienky, plienky, plienky 😀

zzzuzzzu
19. jún 2022

@autorka ... nedavno sme v praci riesili rovnaky baby gift 👶, a napokon sme sa rozhodli pre Memory box 👍, buduca mamka by si ho sama nekupila, preto ju velmi, velmi potesil 🤗 - bude vdaka nemu juniorovi odkladat vsetky tie vzacne poklady az do dospelosti 😉 a raz mu na 18-tku cely Memory box so vsetkymi dolezitymi milnikmi, ktorymi za 18 rokov spolu presli, odovzda (da sa don podoplnat okrem "predpripravenych" i kopec inych veci, ako bude rast) 💙:

https://www.perinbaba.sk/spomienkovy-box.html?f...

katrin69
19. jún 2022

Keď dieťaťu niečo... Kozmetika nie, oblečenia má dosť, plienky... Fu, každé dieťa na rôzne značky rôzne reaguje. Niektorým nevyhovuje pampers, niektorým deťom lupilu...
Myslím, že ak je to chlapec, poteší sa akémukoľvek autu. Čím menšie, tým väčšie auto. A baba? Mno moja dcéra sa nehrá s bábikami, ale sú také, čo ich majú 50... 😉 Hračka do vody aj mňa doteraz poteší... 😅 Moje deti sa hrajú vo vode s plastovou krhlou (čajník) a šáločkou. Popritom tam majú prázdne fľaše od šampónov, loďku, plávajúcu kačičku... A to im k radosti postačí... Deti nie sú náročné 🙂

klarss
19. jún 2022

Ja mám trojmesačné a je veľký ako pol ročný minimálne takže oblečenie bez šance to som každému povedala, že vyhodené peniaze nech zbytočne nekupujú. Ale hračky ma vždy potešia lebo náš malý proste zbožňuje nové veci. A je super keď sú aj pre väčšie bábo lebo do nich proste dorastie. Väčšinou majú mamky na konkrétny vek už kúpené. Ale z hračiek sa teším proste aj ja aj malý 🤭😅 a vôbec nemusia byť ultra značkové

katarinamamina
19. jún 2022

Ja by som dala poukaz do DM a kúpi si čo potrebuje. Plienky, príkrmy na neskôr, vlhčené obrúsky, kozmetiku alebo hračky. Skrátka čo používa

evica17
19. jún 2022

Bože, mne keď doniesli kozmetiku, pampersky a hračky, oblecenie no to mne nepotešilo, všetko som darovala. Hračky také zaujímavé som si nechávala, ale také zbytočnosti šli preč. Nepotrebujem mať doma 20 autíčko detských len preto že je to chlapec.
Knižky sú fajne, to sa mne páčilo alebo dala vzdelávacia hračka,Duplo a stavebnice, ako darček pre bábätko. Knižku môžeš aj normálnu rozprávkovú papierovú,tam aj venovanie napíšeš a môže byť čítania veľmi dlho.
Jedlo -vyzivy,kapsicky to som jedla ja, neodkladala som a takému malému (aj keď už papalo prikrmg som s cukrom nedávala)
A mamičke kamarátke daku sladkosť, kávu .

@lejusinka inak to aj mne tak robili, že vedeli že používam látkové plienky a šup svokra donesie pampersky, a faktoru z rodiny tiež. A s kozmetikou to isté, používam len prírodné a oni somariny z DM. Mi to prišlo divné keď vedia ale ok, hneď n druhý deň šlo na net na darovanie

tiika
19. jún 2022

oblečenie na zips, cvocky, nie cez hlavičku (tip Lindex, pyžamká krátke či dlhé na zips)
Montessori hračky, poteší aj komerčne aj alternatívnejšie zmyslajuce maminy (rôzne závesné mobily, čiernobiele knižočky, uchopova látková gulička..)
Loptička oball (zíde sa skôr neskôr, ale prvá vec, ktorú mala chytila a rada sa s ňou hra do dnes)
Hryzatko curaprox (možno od 3 m, ale super vec)
Bambusove výrobky- plienky, handričky na utieranie ci osusky (krásne farby, vzory, makkucke, prijemne…)
Držiak na ponožky 0-6 mesiacov (veľmi veeelmi praktické, na nezaplatenie..) (môj osobný Tip, zistila som, že málokto pozná a pritom ušetria toľko nervov 😆)
Skladacia penova podlozka na hranie
Utierky Perlan/pervit sú veľmi praktické, ekologické, mnohostranné využiteľné