Darček pre dievča na krst

sunnytt
3. apr 2017

Ahojte dievcata nejake typy na darceky na krstiny? Pre dievcatko. Len nie hracky, peniaze, a ziadne retiazky alebo nieco podobne. Musi ti byt nieco na pamiatku. Dakujem pekne 🙂

shia
3. apr 2017

ved retiazka je na pamiatku ;) aspon nasa co dostala "sperky" - ze nausnicky, retiazku, privesok zlaty a pod, tak teraz ako ma 4,5 rocka este len sa z toho velmi tesi,ake ma "poklady" a ako si to prilezitostne moze dat a paradit sa...za mna urcite take. Hracky nie, to vie dostat aj na narodky a meniny a nie je to take pamatne...este ked tak neico prakticke, ako autosedacku, stolicku na jedenie, kocik, a pod...

tarvika
3. apr 2017

Zlatu mincu nejaku pamatnu napriklad.

sunnytt
autor
3. apr 2017

Nechcem retiazky ani nic lebo nosit to nebude ako dieta tak ako ja s mojim.manzelom. potom.sme to dali do obruciek a nemalo to hodnotu skoro ziadnu. Nausnice ma.kupene.uz aj stolicku aj kocik a aj vsetko co dieta potrebuje. Len vsetcibsa vypytuju co jej maju kupit na krstiny a naozaj neviem co mam pytat.

shia
3. apr 2017

svokra jej napriklad zalozila vkladnu knizku a dali tam aj peniaze, a priebezne aj prikladali potom...to vyuzije ked ju dostane ked bude mat 18, takze ak ty ako mama naozaj nevies co potrebuejs, tak to ries takto, inak ti kupia co kazdy uzna za vhodne. Manzel to mal podobne, a ked potom dostal ako "velky" na vyske tie peniaze, dolozil si ich na auto...priklad

eeffka
3. apr 2017

ty ako matka sa pytas co si mas pytat? tak to je uz konecna kam tento svet speje...
ale je ti jasne ze krst nie je o peniazoch?

fokuska
3. apr 2017

@sunnytt ak chces nieco na pamiatku, tak sadu na odtlacok rucky, alebo nozky, je k tomu aj ramik a mas pamiatku, alebo pekny detsky fotoalbum, mozete robit fotky napr. kazdy mesiac vzdy 1ho a bude mat pekne zdokumentovane ako rastie - vzdy k tomu pripisete ake ma aktualne miery... alebo ak ste nedostali pri narodeni, tak su take pamatne knizky, kde je miesto aj na naramok z porodnice, na fotky, zapisovanie prvych spomienok, pokrokov... alebo ja som za to, ze kniha sa vzdy hodi - nejaka klasicka kniha rozpravok, nech napisu na prvu stranu pekne venovanie, ze od koho to je a ze pri prilezitosti krstin - teraz sa to este nevyuzije, ale do buducna, vzdy ked budete z tej knihy citat, alebo si dieta bude uz citat samo, tak bude vediet, ze to bolo napr. od starych rodicov na krstiny ;) ak krstite, tak ste asi veriaci - taka detska biblia, alebo klasicka biblia v kozi, tiez s venovanim...hm?

sunnytt
autor
3. apr 2017

@eeffka nie ja co si mam pytat ale rodina sa pýta co jej maju kupit. Pisala som ze peniaze nechcem, preto nieco pamiatkoidne. Neviem co je na tom konecna. Chcela som vediet nazor, nie taketo komenty. Dakujem

sunnytt
autor
3. apr 2017

@fokuska spomienkovu knizku mame ale ta biblia je super napad 🙂 dakujem pekne 😉

jumama
3. apr 2017

Napriklad ak by ti zaplatili/dali poukaz na fotenie s dietatkom - mozno aj sa pozbierali viaceri, podla toho kde byvate a ake su ceny za take profi fotenie u vas... Nemyslim fotenie vramci krstu, ale take fotenie babatka. Z fotiek budete mat radost vzdy a mozete aj tomu, kto vam peniazky dal dat urobit nejaky album, kalendar, zaramovat... a pod. Ja sice nie som velmi za gycove foto, ale vsak temu fotenia by ste si nasli a vybrali vam najblizsiu.

jumama
3. apr 2017

A pozeram ze mas tt, tak minule som prave na fotografku z Trnavy natrafila na webe - skus si vyhladat "undy foto" robi foto babatiek na styl Anne Geddes.

sunnytt
autor
3. apr 2017

@jumama dakujem za typ pozriem 🙂

terezka1947
3. apr 2017

@sunnytt zlato bude mat hodnotu vzdy-ked ti niekto dava retiazku,atd,atd...nedava ti len tu konkretnu vec-je jedno,ci ju nost budes,ti ju bude nosit dieta...ide o to,ze peniaze dat je podla mna blbe-ale hodnotu v niecom cennom,preco nie?
a bude to stale pamiatka....uz nech si s nou dieta robi co chce raz-pred,necha.....je to pamiatka

kvojtanikova
3. apr 2017

@sunnytt a co tak postelne pradlo s vysitym menom resp.obrazkom. To bude mat na dlho a je to krasne. Na fb je stranka Vysivam pre Vas tam som videla take.

kvojtanikova
3. apr 2017

Alebo sadu na papanie -tanierik, misku poharik. Nasi to maju dodnes. Alebo uterak/osusku s menom... U nas idu taketo personalizovane darceky.

stastnablcha
3. apr 2017

my sme kupovali peknu bibliu. teda dve 🙂 jednu detsku a jednu normalnu .

momoqui
3. apr 2017

@sunnytt podla mna na krst sa hodia prave darceky zo zlata...dietatu to ostane, nebude to nosit hned, ale hodnota ostava a da sa to pouzit aj v dospelosti. Ja mam sperky co som dostala ma krst a nosim ich doteraz 🙂

zuzgro
21. jún 2022

Ahojte, tiež som sa touto témou zaoberala pred pár mesiacmi. Bola som zúfalá až som natrafila na personalizované čiapočky značky pasadena. Vyzdobia čiapočku buď menom alebo prezývkou bábätka a k tomu Vám to príde krásne zabalené. Teda už nič viac riešiť nemusíte. K tomu dáte do obáločky nejaké peniažky, veď rodičia najlepšie vedia čo ich dieťatko potrebuje. Tak som si povedala, že možno to niekomu pri lustrovaní diskusií pomôže 🙂