Darčeky pre novorodenca

25. jan 2022

Ahojte, sice som este iba tehotna uz par ludi sa ma pytalo, co maju kupit, ked sa male narodi... Nechcem vyzniet nevdacne ale ako slusne odmietnut? Uz neviem, co im mam hovorit kazdemu len, ze hracky ale takto budeme mat doma hrackarstvo ako v Sam doma 2 🤣... O kozmetiku, oblecenie, detsku izbicku sa chcem sama postarat a velmi si to uzivam dekorovanie a dokupovanie novych veci takze jedine, co ostava kupit su tie hracky...

gladys_07
25. jan 2022

Poukazky (DM, oblubene obchody),cash alebo basic kusky od 68/74.

bolarazjedna
25. jan 2022

plienočky, vo väčších rozmeroch, nepokazí sa a využiješ to neskôr. Taktiež oblečenie pre väčšie bábo, 3-6, 6-9 mesačné. To zas toľko ti nedonesú, aby si ty už nemohla kúpiť žiadne oblečenie 🙂 Môžu prípadne aj knižky, to tiež sice využije neskôr, ale je to užitočnejšie, ako desiatky plyšáčik.

jazula
25. jan 2022

Ahoj, pýtaj poukážku do DMky, to minieš na plienky, neskôr výživy, alebo na seba 😉. Pripadne si urob vyslovene zoznam hračiek a vecí, čo sa budú určite hodiť a tie im prideľuj - Oball loptička, Oball autíčko, Curaprox hrkálka/hryzatko (malá drahá somarinka - dcérka ju miluje odkedy vedela pästičku zovrieť a teraz nás zachraňuje, keď zúbky rastú, fakt je super), kontrastné knižky pre najmenšie bábätká…

simona92101
25. jan 2022

Odporucam poukazku do DM a vyberies si kozmetiku aka vam bude sediet alebo poukazku do H&M,a kupis co sa vam zide..my sme dostali vela kozmetiky a plienok ktore dcerka kvoli ekzemu nemohla pouzivat,vsetko som musela rozdat..

jazula
25. jan 2022

Jednorazové plienky by som ja nepýtala, zaberajú strašne veľa miesta a napríklad ja som už vyskúšala aspoň 4 druhy, kým som našla, čo mi vyhovuje najviac a niektoré mamičky majú veľký problém so zapareninami, nikdy nevieš aké bude tvoje bábo a čo mu sadne…

hviera81
25. jan 2022

ja som povedala ze nech si nechavaju rozpocet na neskor, a neskor nech kupia...

bolarazjedna
25. jan 2022

@simona92101
@jazula
mate pravdu s tými plienkami.....len s poukážkami je ten problém, že mnohí ľudia to berú tak, že v podstate nič nedoniesli, nič nemohli vybrať oni pre dieťa, a poukážka je taká neosobná, takže to ani neuznávajú ako darček, a aj tak budú chcieť niečo predsalen kúpiť. Síce s nimi človek naozaj nič nemôže spraviť, jednoducho darček tak či tak donesú.

jazula
25. jan 2022

@bolarazjedna Ja viem, preto by som im aj povedala nejaku jednu konkretnu menšiu hračku, bambusovu plienku, doplnok na kocik a poukážku…lebo aj ta hračka sa im bude zdať malo, ale keď to dajú spolu, už by mohli byť spokojní 🙂. Lebo rodine sa ešte dá povedať, že šetrite si to a kúpite učiacu vežu na prvé narodky, ale kolegovia a kamaráti sa takto odpinkat nenechajú a aj tak niečo donesú…😂

petranelkova
25. jan 2022

Poukazky alebo plienky, to je podla mna take najvdacnejsie. My sme od kamosky dostali aj taku kefku gumenu, ze ked pojdu zubky, to bol taky vdacny darcek, co som ocenila.

jazula
25. jan 2022

@bolarazjedna Alebo napríklad vypýtať väčšie tepláčiky s trakmi Japitex - sú rozkošné a take drahé, že kúpia jedny a budú spokojní 😁

veve889
25. jan 2022

@jazula nemozem si pomoct, ale bez toho dodatku na koci prispevku to vyznie dost vtipne 😁

"Jednorazové plienky by som ja nepýtala, zaberajú strašne veľa miesta a napríklad ja som už vyskúšala aspoň 4 druhy, kým som našla, čo mi vyhovuje najviac a niektoré mamičky majú veľký problém so zapareninami"

nairia
25. jan 2022

jednorazove utierky s vysokym obsahom vody, hryzatko, bavlnene plienky, kontrastne knizky, hrkacie hracky, hracia podlozka. ak oblecko, tak vacsie velkosti, ale to je tiez otazne, ci to vyuzijes, moze sa stat, ze bude dieta dlhe a stihle (siroke veci a nasledne kratke), moze byt gulko (niektoré nestihnes ani raz obliect), moze neznasat uzavrete chodidlo (dupacky), no je toho habadej, co moze vyskocit, a v zivote by ti nenapadlo, ze to moze byt problem. ja som za tie rozvojove hracky a tiez som hovorila, ze radsej nech setria, ked bude dieta vacsie. no to vis, uz sa nam tu kopia chujoviny 😅

simona92101
25. jan 2022

@bolarazjedna tak cojaviem,poukazka za 50e do DM alebo HM nie je az tak malo..ja som zatrhla vsetky nakupy od rodiny,lebo to co sme dostali sa mne osobne vobec nepacilo.do poslednej chvile sme nevedeli pohlavie,naschval som kupovala neutralne negycove veci,a aj tak svokra nakupila ruzove mickey vecicky ktore sme nikdy nevyuzili,lebo bud nesedela velkost alebo obdobie 🤷‍♀️v praci som dostala tortu z plienok a vyuzili sme az 1 kus-dcerke sa tak vyhadzala z pampers ritka ze som uz nemala odvahu skusat.

bolarazjedna
25. jan 2022

@simona92101 ja viem, že poukážky majú svoju hodnotu 🙂 len ten čo daruje, nemusí byť s tým spokojný, že dal "iba poukážku", hoci aj za 100 eur, ale stále je to iba poukaz, a nie hmatatelný darček. Samozrejme, darček má viac potešiť toho obdareného, ja len vysvetlujem psychologiu toho, keď niekto neni spokojný tou prosbou, že kúp nám poukaz. To ako keď kamaráti chceli na svadbu namiesto kytíc granule pre psov z útulku a polovica hostí aj tak doniesla kyticu, lebo "bez toho sa nepatrí ísť gratulovať".

punka24
25. jan 2022

Avent cumlíky napriklad... Sú drahšie ale dobré hlavne keď majú ten plastový chránič keď sa nepoužívajú ja som si nevedela vynachváliť... Nikdy na nich nebol prach len opláchnuť a do pusy... Hrkálka Oball alebo ako sa to volalo... drahá somarina podľa všetkých ale mal ju najradšej, ľahučká, farebná, hrkajúca, ľahunko sa chytá do rúčky nedala som na ňu dopustiť... pre teba napríklad mastičky na bradavky, lebo kojenie nie je vždy ľahučké mala som osobne aj prasklinky a mastička super pomohla... Vložky do podprsenky keď sme pri tom kojeni... Ak nechceš alebo nebudeš môcť kojiť tak možno nejakú dobrú fľašku na mlieko/čajík... Podbradník alebo malé lyžičky, zídu sa pri prvých prikrmoch čo príde skôr ako sa nazdáš... Je toho veľa z drobností čo môžeš ponúknuť ako nápad na darček... napríklad my sme mali jednorazové plienky ale koľkokrát som využila aj látkové, prehodíš cez rameno a namiesto ogrckaneho trička po odgrgnutí si to odnesie len látková plienka, využili sme ich dosť... podložka s vodou na ktorej sa dá hrať keď chceš motivovať drobca aby bol na brušku a držal hlavičku... Je toho veľa len si vybrať...

saxana000
25. jan 2022

Neries to vobec. Vzdy sa najde nieco co ti bude chybat kvalitna spanielska deka pekna spomienkova knizka alebo hniezdo do postielky.ak su to technicky zdatni ludia posli priamo link ze toto by sa nam hodilo alebo taketo este nemame.kazdy chce nieco priniest proste je to zvyk.hryzatka hrkalky bodycka saticky mini riflicky kusky na vesiaku nadherne ale strasne neprakticke.jednoducho hodis to na pol roka do kuta vyskusas ak nesadne posun dalej kamoskam alebo oblecenie a hracky zanes k babkam ze nech ma nieco aj tam ty s tym vybabres a oni budu spokojni.tym normalnejsim povedz ze by si chcela trebars chodit plavat s babetkom nech prispeju peniazkami poukazky do reserved zara h&m su tiez fajn .len preboha ziadne plienky a kozmetiku.

jazula
25. jan 2022

@veve889 Ja viem 😂. Ale ked ja som fakt podľa seba hľadala, drobec nemal žiadne problémy…skúšala som slovenské, aj nejaké eko-bio, ale tie nemali ten indikátor pocikania, malá bola len pokusný králik, jej to bolo úplne jedno 😁

petamich
25. jan 2022

ja som si spravila zoznam konkretnych veci - od lacnejsich po drahsie a dala som na vyber a boli tam veci ako nocne svetielko, kolotoc nad postielku, podlozka na hranie, deka, mojkacik, hrazdicka, nanny kamerka, fusak...a kazdy nieco vybral, rozumnejsi dali peniaze alebo poukazku do DM, Brendonu 🙂

ailiba
25. jan 2022

Alebo investičnú mincu, sú v rôznych cenách, poukážky do detských obchodov, profi fotenie.

enoula
25. jan 2022

Cierno biele prve knihy, pripadne aj na neskor minipedie od svojtky, hryzadlo, okrem poukazok do dm aj lindex prípadne pyzama od nich, to sa zide vzdy a ked netrafia tvoj vkus, nic sa nestane 🙂 ideal ziadne kozmetiky, hracky, plienky

nairia
25. jan 2022

@punka24 no ja by som napr. cumle nekupovala, pretoze nie kazde dieta je cumlikove. hovorim z vlastnej skusenosti. my sme cumle dostali a tie som ani nerozbalila, okrem toho sme uz mali svoje, ktore sme vyskusali a ak sme ich pouzili 3x, tak to bolo vela 😁

emalka
25. jan 2022

Riesila som ten isty problem, navrhovala som peniaze/poukazky do dmky a zopar ludi mi to ofrflalo. Tak som sa ich opytala preco mi tie dary chcu davat - ak iba kvoli svojmu dobremu pocitu ze obdarovali a splnili si povinnost, tak to ani nemusia. Ak mi chcu naozaj pomoct, tak mi daju poukazku. Zabralo to 😁 bud mi nic nedali alebo ma posluchli 😁
Skus ist na to aj ty tak 🙂