Spoločná verzus oddelená izba pre deti

romanat1410
5. nov 2020

Ahojte mamičky 🙂 budeme sa sťahovať do domčeku a teraz sa nám naskytla otázka ci dat deti spolu do izby alebo každú zvlášť (momentalne majú každa izbu sama ale aj z toho dôvodu aby menšia nebudila staršiu vek 2,5roka a 6 mesiacov) len skôr sa vás chcem opýtať ci mate nejaké postrehy že deti chceli byť spolu alebo je lepšie pre každú svoje súkromie a aj chceli byť každá zvlášť v izbe ? 🙂 ďakujem za postrehy a akékoľvek rady

nyusika
5. nov 2020

@romanat1410 kym nebudu prejavovat zaujem o sukromie (pravdepodobne to zacne byt aktualne v skolskom veku), mozxete jednu izbu vyclenit na spolocne spanie a druhu ako hernu pre obe

malicka_mysicka
5. nov 2020

@romanat1410 my sme mali so surodencami oddelene izby, kedze ridicovsky dom bol velikansky, ale vedieme oddelene zivoty, z mojho okolia decka co mali spolu izbu su skor partaci, preto aj ja planujem dat deticky spolu do izby 🙂

fokuska
5. nov 2020

@romanat1410 Ja si myslim, ze urcite urobit 2 detske izby. Ked budu deti starsie ocenia sukromie, tak isto pri uceni budu mat pokoj.
Kym su male, tak mozu mat jendu izbu ako spalnu a jednu ako hernu, alebo jednu mozete zatial vyuzivat ako hostovsku alebo pracovnu a deti budu v jednej. Ale do buducna urcite mat moznost deti rozdelit kazdeho do vlastnej.

Ja som to tak mala so sestrou - kazda mala svoju izbu ale vzdy sme sa hrali spolu, aj sme mali take obdobia ked som ja spala s nou v jej izbe a ked ona pri mne v mojej. Ale cim sme boli starsie tym viac sme ocenili ze moze mat kazda z nas svoje sukromie.

nely1704
5. nov 2020

Deti sa musia naučiť rešpektovať jedem druheho, brať na seba ohľad, hádať sa, deliť sa, zmieriť sa a riešiť problémy ... keď sa každý zavrie sam do svojho ,,brloha" nebudú mať medzi sebou taky vzťah

lujza123
5. nov 2020

@romanat1410 mne sa paci pri novostavbách ak sa to dá spraviť jednu veľkú izbu a priečku dostavat potom keď budu veľké.
Celkovo si myslím ze spoločná izba až do puberty im len prospeje

fokuska
5. nov 2020

@nely1704 Ako pisem, tak my sme mali svoje izby a ani nahodou to neznamenalo, ze kazda z nas bola vo svojom "brlohu" izolovana bez akejkolvek interkacie s druhou sestrou alebo rodicmi :D aj u vsetkych znamych co mali vtedy deti alebo teraz je to rovnako - deti sa spolu aj tak cele dni hraju, normalne spolu funguju, kym su mensie vacsinou chcu byt spolu v jednej izbe a az s nastupom puberty alebo ked ide starsi surodenec do skoly, tak vtedy ocenuju, ze napr. na pisanie uloh maju moznost zatvorit sa do izby a nebyt rusene.
Trosku skreslene prestavy o tom asi mas 🙂

marca12
5. nov 2020

Som za spolocnu s tym,ze dobuducna bude jedna izba navyse,ak by v puberte zatuzili po sukromi.

romanat1410
autor
5. nov 2020

@marca12 bude jedna hosťovská vždy pripravená nato ze keby chceli súkromie bude im k dispozícii 🙂

nely1704
5. nov 2020

@fokuska samozrejme že dieta potrebuje aj súkromie ale autorka nepise o deťoch v puberte.... ja nemam skreslene predstavy to je môj názor, ktorý si si aj Ty vyjadrila 😉

yanni
5. nov 2020

Jasne, ze pre każde dieta vlastnu izbu. Uz nezijeme v stredoveku. A ak mate tu moznost, tak to treba vyuzit. my mame 5 deti a kazde ma vlastnu izbu. V pivnici mame urobenu hernu, ak maju utkanie sa spolu hrat, co sa väcsinou uz nehraju. Pubertaci maju vlastne zaujmy a kazdy ine a male baby, 5 rocna a 22 mesacna sa este vemi spolu nehravaju: To je tak možno na 5 minut. To skor vonku, ked sme, tak sa spolu zahraju. Tiez spanie . Każde dieta ma iny spanok, spankovy rezim atd. Starsi este vexer citant, key boli spolu v izbe, jeden chce uz spat a druhy citat att., to by nerobilo dobrotu. Tiez dievcata. Starsia potrebuje nocne svetielko, mladsia uplnu ale ze fakt upalny cierni tmu (a to uz od narodenia). A argument, ze decka, ktore boli v oddelenych izbach maju horsi vztah, je uplne od veci. VZtahy sa buduju, upevnuju ci stroskotaju na inach veciach ako spolocnej ci odeelenej izbe.

lusinda1989
5. nov 2020

@romanat1410 my sme sa teraz sťahovali z trojizbového bytu do 5 izboveho takze dcéry mali na vyber či chcú mat spolu alebo každá zvlášť izbu keďže doteraz boli v jednej a čuduj sa svete chceli byt spolu. Takze majú jednu detskú kde majú postele oblečenie a písacie stolíky a druhu sme zatiaľ využili ako herňu na hračky a casom aj tv s Xboxom im tam chceme dať. Rozhodli sa same. Keď budú chcieť casom každý zvlášť je tá možnosť. Majú 8 a 5 rokov

simca06022011
5. nov 2020

ja by som ich dala spolu.. a ako poznam seba, jedna izba by bola spalen, druha herna... :D

fokuska
5. nov 2020

@nely1704 Ale ved tie deti nebudu vzdy take malicke a dom stavia vacsina s tym, ze ostane byvat dlhsie ako len par rokov kym su deti male 🙂
Ty si napisala, ze deti nebudu mat medzi sebou taky vztah. Je to tvoj nazor, ok, ja pisem z vlastnej skusenosti a skusenosti dalsich znamych a rodiny.
Dokonca ti z nich co byvali v panelaku v jednej izbe, tak mali horsi vztah, lebo si niekedy liezli na nervy, robili mozno aj napriek a nemali moznost niekedy mozno len na hodinku-dve niekde "uniknut" a v pokoji sa ucit.

nely1704
5. nov 2020

@fokuska jasné, veď každý ma inu skúsenosť a iný názor

martinajurkechova
5. nov 2020

Určite keď budú malé, budú chcieť byť spolu. Náš má už jedenásť, ale aj tak ešte po svojej vlastnej izbe netúži. Máme ešte jednu voľnú keby chcel 🙂. Možno je to aj od povahy dieťaťa. Ja by som asi nechala jednu izbu naviac a zatiaľ tam urobila priestor na hranie a keď budú väčšie tak určite bude chcieť mať každá svoje súkromie.

anjelicek26
5. nov 2020

V tomto veku je idealne 1 herna a 1 spalna (aspon ked ich budes ukladat vecer spat nezabijes sa cez hracky) a ked bude mat starsie 10-12 rokov tak dve detske izby. Ja mam synov zatial spolu, dievcata su osobitne, lebo to proste vekovo nevychadza.

asia83
5. nov 2020

@romanat1410 My sme mali spoločnú izbu so sestrou, a nie sme nejaké "parťáčky". Nenormálne som túžila po vlastnej izbe, keď sme rástli. Sme diametrálne odlišné, ona nahlas, ja ticho, ona v noci, ja cez deň. Určite spoločná izba nehrá rolu v tom, ako si budú súrodenci rozumieť. Závisí to od rodičov, ako pristupujú ku nim, ako ich učia správať sa navzájom, od ich povahy. No nedať dieťaťu vlastnú izbu, keď je možnosť, je najväčšia hlúposť rodičov. KAŽDÝ sem tam potrebuje súkromie.

maryon1
5. nov 2020

@romanat1410 ja mám vekový rozdiel medzi mojimi dievčatami cca 2 roky. zatiaľ majú spoločnú izbu, kde majú aj hračky, je to úplne super, spolu sa hrajú, spolu ich dávame spať, čítame jednu rozprávku obom... do budúcna plánujeme ale urobiť z terajšej pracovne druhú dievčenskú detskú izbu - ked budú väčšie, pubertiačky, budú chcieť mať každá svoje súkromie, neskôr možno frajera, čo ja viem...

anjelicek26
5. nov 2020

@asia83 tiez mame pre syna pripravenu este jednu izbu v podkrovi. V podstate uz komplet zariadenu, len doladit detaily. Ked mu mladsi brat pojde na nervy, moze sa tam stiahnut, pripadne prestahovat, ked na to prijde cas. Ale teraz sa tam len chodi ucit.

andrejka1974
5. nov 2020

tak moji chalani chceli byt spolu a aj tak boli 3 v izbe starsi s prostrednym na posteliach a najmladsi v postielke a potom poschodova postel a postel a boli tak az doteraz az teraz syn byva na internate ma 27 rokov a dalsi syn sa odstahoval ku kamaratovi ma 24 a zostal doma najmladsi syn 20 a este dcerky

fliacik
6. nov 2020

Sťahovali sme sa do domu, keď mali deti 2 a 4 roky. Urobili sme im jednu spoločnú detskú izbu na spanie a jednu na hranie. Teraz majú 5 a 7 a staršia dcéra už vyjednáva, že chce samostatnú izbu, lebo malý ju ruší, keď chce spať. Zatiaľ to neriešim, možno keď malý pôjde do školy, teraz sú parťáci a všade spolu.

amelie2017
6. nov 2020

Do tych 10-12 rokov spolu, potom oddelene. My sme boli 3 sestry a uzasne spomienky. Ked sme mali spat, este hodiny sme sa steklili, hrali na handrove babiky, pred Vianocami kuli pykle, ako odhalime darceky, v puberte uz to bolo horsie, sestra do 3. rana tukala do pc a pisala s frajerom a ja som nadavala, lebo som vstavala o 4., aby som sa ucila na matury... najstarsia do toho prisla o 2. z mesta a smrdela ako popolnik..ale zase sme sa aj nasmiali, kto ma vacsiu opicu z burciaku na dozinkoch...spolu poplakali...ako pubertacka som tuzila po vlastnej izbe, ale vlastne mi nic nechybalo, ze som ju mala so sestrami