V akom veľkom byte bývate a vychovávate detičky?

obcanka123
15. aug 2019

Rozmýšľame nad kúpou bytu - 62m2, 3 izbový byt.. Ja mám ale pochybnosti či je to dostatočne veľký byt pre rodinu (plánujeme 2 deti). Zaujíma ma v akom bývate vy a ako sa vám býva 😉

korunka1
15. aug 2019

62m2 na 3izbák a predpoklad 4 ľudia je málo, to budú pidiizby bez úložného priestoru.
My sme 3 v 3izbáku-72m2, je to na doraz a nie som žiadny zberač

jexica
15. aug 2019

my byvame v dvojizbaku traja a planujeme este jedno babo a miesta dost 😊

limetka69
15. aug 2019

zit sa da vselijako, poznam jednych co maju 7 deti a byvaju v dvojizbovom dome, co ti poviem? 😀 my sme traja v dvojizbaku, ziadny luxus, ale zit sa da. teraz sme zo spalne robili detsku a sme v obyvacke, ale aj za to som vdacna, niekto zije pri rodicoch aj s detmi. 😊

candii
15. aug 2019

Bývame v 2i - dvaja dospelí a 2 deti, rozlohu má 56m2, podľa mňa na 3i je celkom malý

magic08
15. aug 2019

Boli sme štyria v 73m2 byte a bolo nám tesno. Tak sme zvážili dom. Mame 120 m2, cakáme tretie a rozmýšľam ci sa zmestíme. No vieme prerobiť podkrovie

tyrkysova_kobyla
15. aug 2019

@obcanka123 tiez sme kupili byt s takouto rozlohou, s tym, ze je prerobeny na 4 izbovy, takze mame 3 samostatne spalne a kuchynu s obyvackou. Deti este nemame, ale vravim si, ze kym, budu male, postaci, a potom ak nam bude tesno, tak sa prestahujeme 🙂

lily246
15. aug 2019

@obcanka123 asi ti tu budú písať, ako im je dobre aj s dvomi deťmi v dvojizbákoch...také niečo fakt len v prípade, že už nie je iné východisko 🤦‍♀️ z pohľadu detí veľmi zlé, viem o čom hovorím 🙁 a k tvojej otázke - je to veľmi malá rozloha na 3izbák, izba pre 2 deti bude strašne stiesnená, hlavne ak budú aj rozne pohlavia, ale ak nemáte lepšiu možnosť, nic iné im neostane len vydržať kým vyrastú.

diewcatqoo
15. aug 2019

Poznam rodinu, ktora ma dve deti a ziju v presne tak velkom byte a vobec to nevyzera, ze by bol byt maly. Ked ale pojdu deti do puberty, pravdepodobne nebudu nadsene z toho, ze zdielaju spolocnu mini izbu.
Zalezi aj od dispozicneho riesenia a ako sa viete uskromnit s potrebou osobneho priestoru. Vies ako sa vravi, dobrych ludi sa vsade vela zmesti. Nejakej 4clennej rodine je 120m2 malo, niektori byvaju v jednoizbaku a nestazuju sa.
Pre mna osobne je takyto byt pre 4 clennu rodinu maly.

happy31
15. aug 2019

2i okolo60 m2. Velka kuchyna na jednej strane kuchyna na druhej stene maju decka svoje ihrisko policky a tak. Je to super.am och pod okom cely den. Neskor bide s obyvky detska a s kutika obyvka.
Dolezity je balkon! Ci susicka.
Kombinacia vikend na zahradke alebo pri babke na dvore.

00kvetinka00
15. aug 2019

Zachvilu budeme traja ..... zijeme v 3izbaku a mozem tu tancovat skoro 90m2 cize to su velke izby ..... zila som s rodicmi v 2izbaku a aj tam mi bolo dobre ide o to spravne vediet viuzit priestor ale nezaplnit kazdy centimeter 🤣🤣 kto umi ten umi

arcticcode
15. aug 2019

Mame 96 dom, s pivnicou 134. 5 izbovy dom. Mame jedno dieta a prieatoru habadej

happy31
15. aug 2019

Hľadajte 3i od 70m2.inak su izby take pre skreckov dobre len ak mate zahradku alebo kam vypdnut sem tam.

mimer
15. aug 2019

73stvorcov zatial jedno dieta a aj tak mi to pride málo keď bude raz aj druhé..

extempore
15. aug 2019

Bývame v novostavbe, byt cca 120 m2, 2 deti. Ale chýba nám min. 1 izba lebo chcem pracovňu. Takže mi stále nedá spávať dom.

janaakt
15. aug 2019

Ja som vyrastala sama ako dieta a rodicmi v 3izb 60m2. Nemala som nikdy pocit, ze mi je tesno aj ked pravda, ze kamaratky mali vacsie detske izby. Teraz mam presne taky isty byt ako maju rodicia a viem si predstavit v nom vychovat 2 deti. Dokonca mam kamaratku, ktora v takom istom byte vyrastala s dalsimi dvoma sestrami. Cize da sa bez problemov 🙂 vsetko je o dispozicii a zariadeni 🙂 skor treba vymysliet ulozisko na bicykle, lyze, stany a spacaky a vsetky take sezonne velke veci, co my uz vyriesene mame 🙂

bellovag
15. aug 2019

Podľa mňa je to málo...bývali sme v 4 izbovom byte 96m2 traja a keď sme čakali druhého drobca sťahovali sme sa do domu....ten byt by nám stačil aj štyrom, ale chýbala nám záhrada, výbeh pre deti...teraz máme 250m2 🙂 a môžeme sa v dome nahánať 🙈

nikayla
15. aug 2019

My sme mali byť 72 m2 + loggia + balkón, deti sme ešte nemali a bolo nám to tesné. Teraz máme 2-poschodovy 7-izbovy dom, plne podpivničený a zatiaľ neobývané podkrovie a dve malé deti. Neviem si predstaviť tesnit sa na 62 m2 🙄 určite sa to dá, keď nie je iná možnosť, ale osobne by som tam žiť a vyrastať nechcela.

evinkakub
15. aug 2019

260m2

sandri
15. aug 2019

@obcanka123 ahoj, svokrovci byvaju v byte s takouto rozlohou. Je to velmi maly bytik, izby su malicke, je to max pre 3 ludi. Kamoska sa z bytu odstahovala po narodeni 2. dietata, lebo sa uz nevedei zmestit... Jasne, zit sa da kadejak, mam kamosku, co ziju 4 osoby v 2-garzonke, ale o pohodlnom byvani nemoze byt rec...

rainbow82
15. aug 2019

Každý býva ako si môže dovoliť.Aj keby niekto chcel väčší byt tak po finančnej stránke si to nemôže dovoliť 🤔

benit
15. aug 2019

My sme mali trojizbovy byt 76m, kamoska ma 64m. Ma 2 deti, a musia prezit v malej izbe dvaja. Teraz sme na dome , ma 4 izby cez 180m. Vyhoda je ze pubertaci maju kazdy svoju izbu, ale velkostou je aj moc, hlavne na upratovanie. Stacilo by cez 90m.

lenka2710
15. aug 2019

@obcanka123 my máme byt 3-izbovy, 64 m2, miesta mame dosť,sme síce len traja ale aj štyria sa zmestime v pohode! Kamoska má tiež trojizbak a sú šiesti, keď sa chce,všetko sa da 😉 záleží aj od toho ako je ten byt robený 😊 či je všetok priestor riadne využitý

slnieckogirl
15. aug 2019

Neviem čo je zle na 2izb pre 2 deti. Sú dôležitejšie veci než to aby malo každé dieťa vlastnú izbu 🙄 niektoré názory sú TOP 👌 potom jasné že z deti vyrastajú sami materialisti

bellovag
15. aug 2019

ešte som chcela napísať, že ja som doi 12 rokov žila s rodičmi a bratom v takom byte, 3 izbový do 70m2 s jedným balkónom, mali sme spoločnú detskú izbu ...mám na to obdobie pekné spomienky, vtedy mi to vôbec neprišlo, že by sme sa tam tlačili a to sme v obývačke mali klavír-krídlo 🙂 ale zase bola to 4 poschodová bytovka na konci dediny, bez výťahu, všetci sme sa tam poznali, vonku lavičky...bo bola to iná doba 🙂 v bytovke nás bývalo kopec detí a celé popoludnia večery sme trávili von alebo v pivni, kde bolo kadečo 🙂 jaj chytá má nostalgia za tým obdobím 🙂

bellovag
15. aug 2019

"pivnici" 🙂

enusamt
15. aug 2019

My byvame v 3i a 61m... zatial sme traja a v pohode.. je sice pravda, ze kuchyna a izba su uzke "slize"... ale nie je problem prehodit izby...
Casom chcem poriesit vacsi, ale to bude realne az ked budem pracovat... lebo tie strasne nadhodnotene ceny bytov 😱

ladyvi
15. aug 2019

Este deticky ani nemate. Na najblizsich 10 rokov kym deti splodite a povyrastu je to ok rozloha. Dve male deti do 6 rokov uplne v pohode. My mame 65m byt a v pohode sa zmestime. Nastahovali sme sa pred 4 rokmi. Ak nam bude tesno, predame kupime vacsie. Ak chces byt na dalsich 30 rokov, tak potom hladaj vacsi. Pre mna je optimum od 80m a dobre dispo riesenie. Ale zatial nam to bohate staci, lenze my mame malo veci, minimum nabytku, ziadne zbytocnosti. Casto"cistime" byt od nahromadenych veci, takze nam zatial tesno nie je. Ale s pubertakmi by bolo. Lenze nie sme planovaci na tak dlhu dobu, uvidime kde este zakotvime 😉

stanzi
15. aug 2019

@slnieckogirl A vyrastala si tak? Ja ano, boli sme styria v 2-izbaku, mala som izbu s bratom...a bolo to teda dost naprd. Ak 2 deti, urcite aspon 3-izbak. A vobec to nie je o materializme....

hettinka
15. aug 2019

Sme styria, byt mezonetový, odhadom 140m2

Mame 2 kúpeľne, čo oceňujem hlavne ráno, deti každé svoju izbu, ja ešte pracovňu, veľký šatník. Tlačiť by sme sa nechceli.

queen_mary
15. aug 2019

My sme dvaja v 56m2 a je nam maly 🤷‍♀️😅