V akom veľkom byte bývate a vychovávate detičky?

obcanka123
15. aug 2019

Rozmýšľame nad kúpou bytu - 62m2, 3 izbový byt.. Ja mám ale pochybnosti či je to dostatočne veľký byt pre rodinu (plánujeme 2 deti). Zaujíma ma v akom bývate vy a ako sa vám býva 😉

enusamt
15. aug 2019

@stanzi to je nic... muz vyrastal tak, ze v spalni spali vsetci 4, az kym sa so sestrou neosamostatnili 😀

slnieckogirl
15. aug 2019

@stanzi áno práveže vyrastala a bolo to super.

slnieckogirl
15. aug 2019

@stanzi a skoro všetci moji známy tak vyrastali, v 2izb štyria, je úplná pohodička. Dokonca aj 4 v jednoizbaku, to je na už naozaj na prd ale 2i je úplná pohoda lahoda pre 2 deti a ešte aj sú rovnakého pohlavia tak ešte lepšie. Ak by bolo dievča - chlapec tak ešte pochopím že tam pre nich by bola lepšia samostatná izba.

stanzi
15. aug 2019

@slnieckogirl Pre niekoho to je uplna pohodicka, pre niekoho nie 😊 Podla mna je spolocna izba pre kombinaciu dievca - chlapec absolutne nevhodna, hlavne ak su uz starsi.

obcanka123
autor
15. aug 2019

Ďakujem za názory.. izby nie sú úplne maličké,je tam dosť veľká aj obývačka.. jediná menšia miestnosť je kuchyňa.. tak neviem ..

kvetinka75
15. aug 2019

nečítala som komentáre, ale pokiaľ plánujete 2 deti, tak časom budú chcieť každý svoju izbu, hlavne ak by boli chlapec a dievča, tak je lepšie mať 4 izby. My máme 65 m2 a sme 3. Ďalší člen už by nemal kde mať skrine a postel. Izby sú malé, spálňa len na spanie a detská tam je skriňa, postel , stolík a viac sa nevojde. Takže ak 2 deti , tak aj 2 izby pre ne. A také aby tam vošla aj skriňa aj postel. Treba si premerať aj steny, lebo mi máme tak blbo dané zárubne, že poriadna skriňa tam ani nevojde a postel len v jednom smere. Takže aj zariadiť ju je problém.

kvetinka75
15. aug 2019

@limetka69 ono to záleží aj na tom, aké sú veľké izby. My sme hľadali aj 2 izbák , keď sme plánovali 2 deti ale 2 veľké izby. A primeranú kuchyňu. Do veľkých izieb vojde všetko. Do jednej 2 deti a do druhej obývačka a spálňa. Ale také vtedy v ponuke neboli , tak sme v 3-izbáku. Veľká obývačka a 2 malé izby. Ale sme 3 takže to stačí.

naattalie
15. aug 2019

@obcanka123 mame 2 deti v takomto byte a riesime dom je nam to tesne. Ale je to vzdy o ludoch niektori vedia byt 5 v 3 izbaku niekto nie

naattalie
15. aug 2019

@naattalie
@obcanka123 a este na margo toho su to chalan a baba cize najma pre tie vlastne izby do buducna riesime

jenny257
15. aug 2019

My sme boli 3 sestry v 3i byte a nemôžem povedať , že by sme sa nejak tlačili 🤔 v izbe sme mali aj kopec miesta , úložný priestor sa vyriesil skriňou cez celu chodbu . Každý podľa náročnosti . My sme v 4 v 2i lebo musíme ale hľadáme väčší. Dať sa to dá ale mohlo by byt aj lepšie . Deti sú malé tak mi to neprekáža

gloria31
15. aug 2019

My teraz prerabame byť 4iz. Jedna izba bude taka ze keď príde syn z predchádzajúceho manželstva môjho partnera a moje krsniatko tak budú mať kde spať. A keď porastie nás spoločný syn tak bude mať vlastnú izbu.

janaakt
15. aug 2019

Zalezi aj na preferenciach. Ja preferujem, zit sice v mensom, ale bez hypoteky, ako vo vacsom/velkom dome s hypotekou na 30r na krku 🙂

barbellka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaron
15. aug 2019

@obcanka123 nikdy by som nevedel, že náš 3 izbový byt 60 m pre rodinu s dvomi deťmi (dcérami) je nedostačujúci, až kým som si neprečítal príspevky tu. 😃

Ale samozrejme, občas by sme prijali aj väčší, hlavne kvôli mojej práci, keď v ňom máme ešte aj úložné miesta na rôzne veci s ňou súvisiace. A ak človek má možnosť (financie, dedičstvo...) tak prečo nejsť do väčšieho? Ale byt máme veľmi pekne zariadený a dobre využitý, rozvrhnutý z hľadiska estetiky i účelnosti (pomáhame si s manželským protikladom: ja - to musí byť praktické, manželka - to musí byť pekné 🙂 ).

Takže pokiaľ máš na väčší, nezaškodí väčší, ak by väčší znamenalo neprimeraný životný stres, nepohodu kvôli napr. splácaniu, tak aj 60 m pekne urobený je určite dostačujúci.
Obývačku máme najväčšiu spojenú s kuchyňou a je v nej aj môj pracovný kútik, i jedálenský stôl. Deti majú svoju spoločnú izbu a potom my máme samozrejme spálňu.
(Chvíľu sme bývali aj v prenajatom dvojizbovom tiež 60 m, obývačka bola ešte väčšia, takže deti mali zase svoju izbu, vtedy vlastne len jedna dcéra a my sme mali obývačku pekne predelenú závesom, za ktorým bola spálňa.)

jdvorka
15. aug 2019

My sme zatiaľ tiež len dvaja, máme 3izbový byt, rozloha 67m2. Pred nami tam žila 5-členná rodina, ktorá byt predávala len kvôli tomu, že sa rozviedli. Izby sú dobre riešené, ani veľké, ani malé, nezahlcovali sme ich zbytočne nábytkom, takže by som sa vedela s dieťaťom prehrať okrem detskej aj v obyvke. Manžel chce iba jedno dieťa, ja nebudem proti, ani keď budú 2 a viem si predstaviť, že by sme tam fungovali aj 4. Ja som vyrastala v 2-poschodovom dome, izbu som mala spoločnú s bratom (sme 4 súrodenci) a žiadne traumy a nič podobné kvôli tomu nemám, práve naopak.
Ako spomínali dievčatá hore, dôležité je hlavne to, ako priestor využijete a zariadite.

babi81
15. aug 2019

my mame 2izb 73m2 sme 3 do mensieho by som nesla, alealo pisu baby hore zalezi, kazdy je iny.ako dieta som vyrastala v 4izb 88m2 a bolo nas 5.bolo to ok do puberty potom uz male, kedze kazdy chcel kutik pre seba 🙂

simusska
15. aug 2019

@obcanka123 my máme dvojku 56m. Obývačka je veľká, má 6 m,tak sme do nej dali aj kuchyňu. Zo starej kuchyne je mini spálňa,ale nám stačí. Veď tam iba spíš. Máme tam manželskú posteľ, skriňu aj komody. Detská izba je veľká. Máme 2 dcérky, majú poschodovu posteľ a kopec miesta.
My sme si vlastné prerobili dvojizbak na 3+KK. 😁😁😁😁

tykat
15. aug 2019

@obcanka123 podla toho ako ste na tom financne, deti este len planujete...my sme boli 2 neskor traja v takomto byte a uplne to stacilo, dcera sa aj tak do isteho veku najradsej tmolila pri nas, spalnu sme mali len na spanie (dcera s nami), plus ulozny priestor. V detskej boli hracky a hostovska postel. Ked mala 6 narodil sa syn a to sme uz mali kupeny dom. Tak sme sa v jeho 6tyzdnoch prestahovali. Trosku sme sa uz v byte tlacili ale dalo by sa zvladnut...my sme radi doma tak by toho priestoru bolo citelne menej...ale poznam rodiny co chodia domov len prespat. A tym je to akurat.
Je to aj o zivotnom style a planoch do buducna, my sme vedeli ze byt len docasne a chceme dom.

vespertine
15. aug 2019

Keď sa nám narodilo prvé dieťa, bývali sme v dvojgarsonke 38 m. Boli sme tam rok a pol. Ten byt sme milovali, bol krásny na super mieste, muž ho vlastnými rukami prerobil a vyšpičkoval. Ale keď dieťa začalo chodiť, už to bolo neúnosné. Presťahovali sme sa, síce o dosť ďalej, ale do stvorizbaku a je to obrovský rozdiel. Deti už máme dve a poviem ti, je to tak akurát. A to nie som náročná, ja sama som vyrástla v dvojizbaku. Ale teraz s deťmi nejdem ani na návštevu k babke, lebo sa tam nepomestime. Chodí iba ona k nám.

mrkvicka060
15. aug 2019

Sme v 70m 3izbaku, mame dve deti. Ale kedze ti moji haranti mi nonstop chodia za ritou kam sa pohnem, kludne by nam stacil aj jednoizbak 😂

adalmba
15. aug 2019

@obcanka123 ja poznám rodinu čo žila v garzonke 7 ľudí. My máme 2 deti, chceme 4 a 5i dom. Maličký 116m2 ale náš.

nufiatko
15. aug 2019

Mame 3 izbak 60m2 ( obyvacka je s kuchynou ) cakame druhe dieta a byt nam staci . Spalna aj detska ma 13m2 . Mame dost priestoru a vacsi byt nepotrebujeme 🙂

sivana09
15. aug 2019

@obcanka123 62m² je klasicky uplne bezny trojizbak v bratislave, poznam milion ludi ktori maju stvorclennu rodinu a takýto byt. My sme s muzom zili dvaja v dvojizbaku 45m² a bol to idealny bytik. Ked sme si kupili psa, tak začal byť maly, alebo možno skor len pes bol otrava v byte, vencenie a tak. Presli sme do domu, cakame aj babo a zatial mame spravene len prizemie: chodba, kuchyna, obyvacka, spalna, kupelna a toto ma nejakych 90m². No na poschodi casom.. o rok, o dva budu dve detske izby, kupelna a satniky. Ale dovtedy bude musiet byt babo s nami v spalni a trochu sa toho bojim, aby to nebolo pridlho..

zabka1987
15. aug 2019

Fuha no byt sme mali 3izb a 79m2 jedna detská izba a tam jedno dieťa akurát. Ja som si tam nevedela predstaviť 2deti. Kúpili sme dom veľký. No v takom byte sú kľudbe aj so 4detmi, záleží ale máš nároky 😊ale na 3izbak mi príde malý

majka99999
15. aug 2019

Myslim, ze na 2 deti je to malo, my mame trojizbak a neplanujeme chlapcov delit, ale par metrov do detskem by som este uvitala. Urcite hladajte 70+, ale hlavne pozeraj na dispiziciu, my mame velku halu, co je fayn, ked mas vnutri kocik a trebars na susiak, ale radsej by som mala vacsiu tretiu izbu a kupelnu.

blackcat8885
15. aug 2019

V 3izbaku bez balkóna 64m2 teraz majú 6r a 1r. Detská izba je akurát ale rozhodli sme sa, že obetujeme veľkú obyvacku a spravime s nej detskú a obývacia bude menšia. Syn ide do školy bude potrebovať viac miesta

mamkababkajanka
15. aug 2019

120m2, 4 izby + kuchyna. Sme 4, ale baby maju spolu izbu. Byt je velky, ale uplne zle rieseny, ja som zvyknuta byvat v dome, takze sa snazim manzela (zil v bytovke) presvedcit na dom. Svokra ma 87m2 4 izbak, ale ma ho ovela lepsie rieseny ako my. V ikei maju 25m2 byt, ktory by som brala vsetkymi 10 a keby mi niekto tak vymyslel nas byt, tak by to bolo dokonale!

maminuska
15. aug 2019

220 m , 7 plus kuchyňa, sme 7 dmi.

sonnenshein
15. aug 2019

3i 68m2, sme 4, piate na ceste. Ked sme zistili ze cakame, zasadla rodinna rada a debatovali sme (aj s detmi), ci sa prestahujeme do muzovho domu 20km od Bratislavy. Zhodli sme sa, ze radsej budeme v mensom, ale deti to maju pesi do skoly 5 minut, my do prace 10 minut, infrastruktura tu na okoli je naozaj "na pesi" - farmarska trznica, obchody, zastavky autobusu a elektriciek do vsetkych smerov, kruzky na ktore deti chodia, atd.
Komfort domu, v ktorom ma kazdy svoju izbu, satnik, pracovnu, zahradu, a co ja viem este co je sice krasna predstava, ale hodinu rano a dve hodiny poobede v kolone uz az tak nie.
Byt je naviac vyborne rieseny, mame ho cely prerobeny presne podla seba, deti maju velku izbu, kde ma kazdy svoj priestor, a mame nastavene pravidla - napriklad ze obden maju do 19tej pravo vyuzivat svoju izbu podla svojich potrieb - pozvat si kamosov, pripadne sa len tak zavriet. Surodenec je vtedy prevazne v kuchyni, obyvacke, spalni, alebo v pripade vhodneho pocasia vonku.
Funguje to uplne bez problemov.

sapetka
15. aug 2019

Podla mna maly byt. Kym bude dieta male este sa da ale akonahle zacne byt aktivne chodit behat bude to nuda😁nas byt ma 65m a bol dobry ma zaciatok pre 2 priladne ore male babo.. no teraz sme v 100m s velkou terasou a je to na nezaplatenie... malx tu ma vybeh priestranne.. ale zase ked nie su ine moznosti aj taky je dobry. Su ludia co si mohu dovoliz len 1izb a maju deti