Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

pieksamaki
17. máj 2017

@pjana
máme to asi iba rok, až časom sa to nejako vyvinulo, nemal to od narodenia, na iba pediatrická Z krvi A vy teroV odoslala do laboratórií, A táM mu to ukázalo, aké protilátky sa tvoria, dá sa aj inak, myslím, že keď to hodíš do Google tak ti to hodí nazov testu, ktorý sa dáva asi robiť deťom....niekedy tu maminu aj písali, že donesú konkrétnu potravinu A robí sa test na mieste , veľmi sa V tom nevyznám....
Keď môj to nemá vážne, a ja sama nechcem úplne vylúčiť mlieko,nech S tým telo trošku bojuje....Má to inak po manželovi,ktorý je predčasné narodený, má atopický doteraz, škrabancami doteraz znervozňuje, ničím si to nenáteria....že keď bol malý, mám ho všemožné natierala, ale to už môže byť len jeho domienka....vidím, že mu je to jedno, že to neriesi, nechce žiaden krém, ale O to skôr mu zostarne koza.

anelap
17. máj 2017

@lelask pokiaľ viem tak ak je alergia na pšenicu sa dá liečiť len vylúčením pšenice z jedálnička

anelap
17. máj 2017

ja si myslím že telo do určitého bodu dokáže akokeby vyrásť z určitých typov alergie no niektoré sú doživotne. Každý organizmus je individualita a nie je osvedčený a zaručený spôsob boja proti alergii, dôležité je alergénom sa vyhýbať, no viem že je veľký rozdiel ako na testoch výjde citlivosť či je to evidované len ako precitlivenosť alebo presiahne citlivosť organizmu hranicu a je to intolerancia. no z vlastnej skúsenosti u syna nedám dopustiť na vnútornú očistu tela tá nám zabrala s maximálnou spokojnosťou, posilnila sa nám imunita a prechádzame s minimálnymi ochoreniami celý šk. rok. Maximálna spokojnosť z mojej strany.ak máte záujem rada poskytnem bližšie informácie.

lelask
17. máj 2017

@anelap napíšte mi info do správy , Dakujem

anelap
17. máj 2017

@lelask píšem

pjana
19. máj 2017

@pieksamaki dakujem🙂 v auguste ideme na alergo tak sa skusim popytat,ale tiez by som nerada behala po lekaroch.Oni zvacsa liecia priznaky a nehladaju pricinu a to jej nepomoze.

miricici
21. máj 2017

Dobrý večer,neviem či sa pýtam na správnom mieste ale skúsim...dcérke (5 rokov) sa pred cca 3 týždňami vyhodili také červené fliačiky po tele,potom aj také akoby štípance.Boli sme hneď aj u Dr.lebo sa alergických reakcií dosť obávam(ja sama mám tiež liekovú alergiu)no a tá nám pri pohľade na ne povedala že je to reakcia na jedlo.Že máme nasadiť eliminačnú dietu,zapisovať si čo jedla a podľa toho to vieme zistiť.Lenže v škôlke je to dosť obtiažne dodržiavať a nechávať ju mesiac doma kvôli sledovaniu...ako poprosili sme pani učiteľky aby jej nedávali nič kakaové a aby pila iba vodu ale neviem nakoľko to 100% dodržiavajú lebo dcérke sa sporadicky tie vyrážky tvoria ale zatiaľ to asi vyzerá na kakao...ale nie som si istá.Je možné to ešte nejako ináč odsledovať?Dr.nás zatiaľ nechce poslať na alergo.Ďakujem za každú radu.

lelask
21. máj 2017

@miricici Ja som dcerke nosila komplet stravu do MS.

miricici
21. máj 2017

@lelask to aj mňa napadlo lenže učiteľky nemôžu podávať deťom inú stravu ako tam pripravenú.Bolo by to možné iba na základe potvrdenia od alergológa ale tam nás zatiaľ naša Dr.neposlala...:frowning2:

pieksamaki
22. máj 2017

@miricici
my sme mali iba od pediatrický, lebo už Z jej testov sa to zistilo, bolo iba napísané, že je alergický na kázein, to obsahuje tvaroh, platíme zvlášť stravu, máme dva obeda re, V ktorom mu to na striedačku vozia, má to tak 8 deti V škôlke....aj keby to mali všetci, škôlka nie je vybavená aby sa tam aj špeciálne varil, tak by tam nerobili tak či tak bez mliečnu stravu, oni vozia jedlo zo ZS

mia18112
22. máj 2017

Moj syn je atopik od narodenia, prešli sme všetky možne kožne oddelenia. Nikde sa nezistila príčina, prečo je tomu tak, v rodine široko daleko ziaden atopik + dojčený bol 2 roky ! Vyskusali sme už všetko možne aj nemožne ( Bioderma, La Roche, indolony, nechtikove maste, kokosove a mandlove oleje, miešane masticky, Excipialy a samozrejme kortikoidne masti...). Už som sa zmierila s tým, ze NIC dlhodobo nezabera, tak striedame. Mam vsak jeden tip, ktorý nam velmi ucinne zabral : prestala som kupovat avivaze na pranie. Ani tie detske - sensitive !!!! Namiesto toho davame do pracky ocot ( kupujeme ho na kartony). Nenosíme v ziadnom prípade pancuchy !!!! Namiesto nich v zime maly nosil leginy dievcenske. Zostalo nam to doteraz ( uz ma 6 r. ) A doma spava v pyzame, ktore je obratene naopak (koli svikom ).....proste nesmel mat na sebe nic. co Ty jeho kozu drazdilo mechanicky.....v skolke v zime nosil dokonca aj tie leginy obratene naopak - ucitelky sa ma sice raz spytali, ze ci som sa nepomylila, ale FAKT ZABERALO.....

jankak055
22. máj 2017

@mia18112 chuda moje viem ze ocot fixuje farby a najlepsie je kupovat blede a cistu bavlnu. Avivaz vobec nie. To nam zas poradila kozna. A ako leto a zima? My leto celkom v poho ale v zime je to strasne. Mimochodom ocot vam za chvilu znici pracku. Skusali ste mtdlo na pranie myslim ze na p sa vola ale neviem presne ako.

majolenka11
22. máj 2017

ja odporučam krém od firmy Just Lamelloderm pre atopikov, rôzne kožné alergie.....Regeneračný krém pre veľmi suchú, citlivú a mechanicky podráždenú pokožku. Jedinečná lamelárna štruktúra krému chráni pokožku pred stratou vlhkosti.Máme odskúšané na synovcovi.Pre bližšie info kľudne píšte.

lilitela
15. jún 2017

Baby prosim vas, aku stolicu mavaju zvycajne ekzematici? Vo veku cca 1 roka, teda ma zaujima, ci uz tuhu po prikrmoch, alebo ak je to problem s travenim, ci neustale riedku a casto... vdaka za vase osobne skusenosti.

lilitela
16. jún 2017

Nikto sa nevie vyjadrit? Moj maly ma riedku aj 4x denne niekedy, neda sa s nim nikam ist. Je to normal pri ekzeme?

anelap
16. jún 2017

@lilitela @lilitela skôr to nebude mať súvis s ekzémom ale so stravou a tá mu môže spôsobovať ekzém, hnačku môžu spôsobiť rôzne potraviny, mlieko hlavne ak ho kojíte tak aj to čo zjete vy samozrejme , vysadila by som zo stravy mliečne výrobky poprípade aj lepok aspoň na minimálne 3 mesiace, tak dlho trvá kým prejde celým tráviacim traktom zmena v jedálničku a následne môžete skúsiť pozvoľné pridávanie potravín do stravy, pri mliečnych produktoch by som začala s kyslomliečnymi produktmi a niekedy pomáha aj pečivo piecť doma nakoľko poznám prípady kedy dieťaťu nerobí problém lepok ale konzervanty v kupovanom pečive, veľa úspechov a skoré uzdravenie vám prajem, mnoho síl.nie je to náročné len pre vás ale aj dieťa trpí ak má príliš často stolicu. možno by pomohlo vedieť kedy častá stolica začala, čo ste mu v tej dobe pridali do jedálnička ...

lilidix
27. júl 2017

@mia18112 super rada, to ma ani nenapadlo, davat mu naopak pyzamo. A to tie blbe stitky mu ozaj vadia.
Nas maly ma exem od dvoch mesiacov, az teraz sme totiz zistili, ze je alergicky na travu, brezu, palinu, psov, zemiaky, orechy a BKM, takze aj to mu samozrejme sposobuje exem (kedze trave sa nevyhneme, doma s nim sediet nebudem cele dni).
Chystame sa pri more, no teraz ma exem v zlom stadiu (kedze mu uz nechcem davat tie kortikoidne maste a presli sme na homeopatika - zatial tak cca dva mesiace) a citala som, ze mu to more moze viac podrazdit, tak som uz aj z toho mora zufala ☹
Mate zienky aj taku skusenost s podrazdenym exemom a pobytom pri mori?

alenajilova
11. sep 2017

Ahojte, ja som našla veľmi veľa dobrých článkov, a takých, ktorým sa dá hlavne veriť, na pravdyoatopii.sk, skúste, snáď pomôže.

antuanet
7. okt 2017

@mia18112 eščte mu skús do stravy zaradiť zelené potraviny,hlavne chlorellu, vyčistí mu krásne kožu a podporí imunitu

neznamaxxx
13. nov 2017

@korcek dobrý deň prajem nasla som tu od vás príspevok ci niekto používa makový olej, ja som práve e začala používať na ekzém.... Chcem sa spýtat ci ste ho nakoniec užívali, použivali a ci mal také účinky ako sa píše. Budem vďačná za odpoveď

lenkahrehusova
7. dec 2017

@dadulka19 prosim ta, to stacia take klasicke, co sa aj daju jest, alebo to musia byt z lekarne, take urcene na ekzem.🙂ď

malaikasana
10. dec 2017

@lilidix najskôr rozdrazdi a potom lieči v Podhájskej je výborná voda na ekzém ja som malého kupavala aj tam, ale najviac nám zabral dermalex krém,je bez kortikoidov a môžu to deti od narodenia a uplna topka ,keď som mu urobila domáce acidko začal ho piť a po 3dnoch bolo po ekzeme a do dnešného dňa sa neobjavil...

lilidix
10. dec 2017

@malaikasana v auguste sme boli pri mori a teda pomohlo mu, no škoda, že po troch týždňoch bol exem späť. Na Podhájsku sa chystáme na také vaňové kúpele, no momentálne to nemajú v prevádzke, že tam majú nejakú závadu, tak čakáme. Vyskúšam ten krem, dík za radu. A domáce acidko mu žiaľ nemôžem spraviť, má alergiu na kravsku bielkovinu.

malaikasana
10. dec 2017

@lilidix jaj tak,skús ten dermalex,môj mal atopak až do krvi, ale nahrubo som mu to natrela a už vtedy to bolo o poznanie lepšie a to som skúšala už hádam vsetko

gemelos
23. jan 2018

Prosím viete mi niekto poradiť? moja malá má dnes presne 10 mesiacov a cca od 8 mesiacov začala mať suché nožičky, iba také vysušené, myslela som, že štvornožkovanie + pančušky no ale sa jej spravili červené flaky a začalo to od vrchu chodidiel, za kolienkami, stenhá, bruško a teraz chrbát. Ja ani manžel a ani syn nemáme ekzem a tiež nikto z rodiny o kom by sme vedeli. Kedže sa jej to dosť rozšírilo boli sme u dr. a tá povedala, že to na ekzem vyzerá a dala nám masť locoid + ichtyol + kyselinu mliečnu a o mescia a pol na kontrolu. Ja sa ale stále neviem zbaviť pocitu, že to ekzem nie je. Nechcem však spochybňovať jej vedomosti, no čakala som že aspon nejaký ster z kože väzme či to nie je zlatý stafil. alebo že nejaké testy na alergiu, aj ked viem že 10m. dieťaťa je ešte velmi malé. Kázala mi odsledovať na čo môže byť alergická a ja absolútne netuším kde začať ☹ Asi skúsim vynechať mlieko ale ona v noci niekolko krát ešte mlieko pije, tiež každé ráno aj večer. Myslíte si, že ak do toho 8. mesiaca nemala žiadny kožný prejav, môže byť aj tak alergická na mlieko? Od 1. mesiaca pije UM. Že by sa to prejavilo až teraz? viem že to môže byť hocičo, ale mlieko je asi 1. čo chcem skúsiť. Čo by som mohla ako náhradu za mlieko dávať? je nejaké volne dostupné UM pre deti čo sú alergické (ak je)?

jankak055
23. jan 2018

@gemelos ahoj toto je len moj nazor. My sme mali UM od zaciatku a ekzem sa objavil az na konci 4 mesiaca. Mal to doslova vsade okrem ritky kde bola plienka. Ster na stafylokoka bol pozit mal aj atb ale bolo to zbytocne kedze ho moze za 5 minut chytit znova. Nam kys.mliecna nepomihla ichtyol minimum. Locoid kortikoid malo by to zabrat ak ano mal by to byt ekzem. Testy na alergiu nie su 100%. My mame alergiu na BKM vajce. Boli sme na gastre a dala nam UM neocate. Az po 6 tyzdnoch sa prestal vyhadzovat ale sa este skrabkal. Existuje este jedno mlieko bez BKM lennneviemnuz presne nazov. Je horke ale da sa na to zvyknut. Kukni na nete. Vela stastia

lenkahrehusova
24. jan 2018

@malaikasana prosim ta krem dermalex sa da kde kupit, mne na nete ukazuje, ze sa nepredava???? Ď 😊

pieksamaki
24. jan 2018

@malaikasana
Ahoj,nemas nahodou fotky ako vyzera u vas ten ekzem az do krvi? Mam manzela atopika a on to ma do krvi.....som uz z toho zufala,zze to neriesi

gemelos
24. jan 2018

@jankak055 je možné že ak je to ekzem, že ju to nesvrbi? Nemám pocit že by ju to, aj ked 10 mesačné dieťa neviem či to vie dať najavo.

jankak055
24. jan 2018

@gemelos no moj maly sa vedel skrabat nohou o nohu. To neviem moj maly sa skrabal vzdy ale je pravdy ze nie vsade.