Borélia, slabo pozitívna u 6 ročného syna. Poradíte?

hoohoo
14. aug 2015

☹ ahojky velmi sa trapim lebo 6 rocnemu synovi vysledkovo nasli citujem " borelia 0,517 slabo pozitiv" ☹ zevraj nemam nic robit len cakat pozorovat ... A koncom mesiaca opat na krv ... Velmi doverujem svojej pediatricke ale napriek tomu som si chcela najst lilimt resp. hranicu Rozmedzie laborat vysledkov a nemozem sa dopatrat na nete k nim ( papier s vysledkami nemam len vyssie citovane vyjadrenie ) Prosim neviete poradit ? Docitala som sa ze tzv. Skryta borelioza ( lebo je aj viditelna ta druha tzv. Vizualna s priznakmi ) zije veselo v tele bez akychkolvek priznakov aj rok .... Ale narobit moze katastrofu... Mam total nervy lebo nemam co urobit... Naozaj ´len cakat´ ?...... :( dakujem pekne :( ( pani doktorka je zlata len ked som sa docitala viac o tej skrytej som sa velmǐ naplasíla :( syn bude prvacik od septembra ) vdaka za akukolvek reakciu ....

katche
14. aug 2015

Zadaj referencne hodnoty borrelia burgorferi a vyjde ti kopa linkov na toto...ale.podla vsetkeho je to velmi slabo pozitivne, preto sa robi aj kontrolny odber, ktory diagnózu.potvrdi alebo vyvrati...naozaj len cakat, ale dolezite je, ze sa o tom vie a v pripade potvrdenia bude nasadena.liecba, tak pokoj 🙂
Moja sestra mala zistenu boreliozu len tyzden pred polrocnym pobytom v zahranici a vsetko dobre dopadlo

adramb
14. aug 2015

Ahoj,presne takto bol aj moj syn,dostal kliesta koncom augusta,od septembra mal ist di 1.triedy.po ustipnuti 2 dni dostsl vysoku horucku,tak som ho zobrala na krv a vyslu mu tske hranicne hodnoty,ani infektolog nevedel urcit podla vsledkou,ci ma tu boleriou,akebo nie,no protilatky sa mu nevytvorily.ale jemu nasa doktorka hned naordinovala 20 dnove antibiotika.ja som tiez bola nervozna a pivedala som si,ze radsej zbytocne ATB,ako potom neskor nieco horsie

modra1
19. aug 2015

Kedze veľmi dobre poznám človeka s boreliozou, určite by som aj pri takýchto výsledkoch žiadala atb. A to som odporca piluliek vo všeobecnosti.

brisilda
19. aug 2015

zaujimave , ze mate vysledky a doktorka stale caka ? na co ? ...nieje lepsie podchytit ochorenie vcas ? ....no ak mas cakat tak skus aspon zvysit prisun vitaminu C a D + nieco na podporu imunity a ak si naklonena homeopatii tak skus davat ledum ...... lekara sa nezabudni opytat preco nenasadi liecbu ked su vysledky pozitivne !

lady511
19. nov 2015

Mala.som.kliesta v 4rokoch a prejavilo sa mi to až v 14!od 14 to.mám.už 10rokov a zbabrane zdravie,,a to len preto že sa.nedali načas antibiotiká. .je to diagnóza na.čelí život bohužiaľ fungujem na bio liečbe