Dokedy trvala kolika u dieťaťa?

tinki
12. apr 2011

Ahojte, mám takú otázku na maminky, ktoré so svojimi deťmi prekonali koliku. Napíšte mi svoje skúsenosti, do kedy trvala..

mishusha
12. apr 2011

u nas to bolo presne do troch mesiacov... skoro na den, potom ako keby utalo a nic. 🙂

vefi89
12. apr 2011

nám presne dva mesiace ( ak môžem poradiť, pomohlo nám psyllium) 😉

suezana
12. apr 2011

my ešte aj štvrtý sme si užili 😔

ivka707
12. apr 2011

my skoro na deň 4 mesiace... nechcem ani spomínať ☹

lenka311
12. apr 2011

Necelé 4 mesiace... Neskutočne pomáhal Esumisan - kvapky a Pupík - masť na bruško.. 🙂

stvura
13. apr 2011

pri syncekovi este i cast piateho mesiaca, pri dcerke tri a pol mesiaca 😉

gumimaci
13. apr 2011

my presne 6 tyzdnov. pomohla biogaia, neskor espumisan.

nika147
13. apr 2011

u nás to bolo presne týždeň pred jej tromi mesiacmi a u nás pomáhal sab-simplex..kvapky a pupík mastička ...espumisan mi vracala 😢

m.i.r.i
13. apr 2011

U nas 2.5 mesiaca...myslim, ze nepomohlo nic..len cas...davali sme Espumisan, Infancol, Sab Simplex..a neskor BioGaia..ta asi najlepsia bola..masirovali sme Pupikom a nosili a nosili...ale preslo to proste samo, ked na to dosiel cas a dozrel nervovy system 🙂

sakura77
13. apr 2011

nam tiez tak cca 2,5 mesiaca,nepomahalo nic,akurat na chvilku rozbalit a teplu plienku na brusko prikladat,inak nic,vyskusali sme aj vsetky kvapky mozne aj nemozne..proste vyrevala sa pravidelne 3-4krat do tyzdna po 21 hodine,niekedy aj do polnoci..a potom ako prislo,tak odislo...

duplicka
13. apr 2011

no moj syncek mal 4 mesiace 😒 😒 😒 😒 😒 a skusala som kadeco kym som nasla babycalm prirodne feniklove kvapky,tak pri druhom dietatku sme mali koliku uz len 3x. prvy si to odtrpel a ja som sa normlane bala 19,00 hodiny kedy sa to u nas spustalo 😢 😢 😢 😢 😢 😢

miskap
13. apr 2011

Syn nemal koliky, ale dcérka sa trápila od troch týždňov do štyroch mesiacov. Tiež sme skúšali masáže, Biogaiu, Infacol, ale nič nepomáhalo. Len natriasať vo zvislej polohe a vydržať. Teraz s odstupom rokov ( a po skúsenostiach iných mamičiek) som si uvedomila dôvod tých kolík. Mala som nadmerný vypudzovací reflex, dieťa sa zahltilo mliekom a ťažilo mu bruško. V noci ten problém nebol, lebo papala pomalšie v polospánku. Možno by stačilo len spomaliť tok mliečka a bolo by po probléme. Nabudúce budem múdrejšia 😉 Ak chceš, napíš mi viac o tých kolikách do IP, možno ti pomôžem. Alebo kontaktuj laktačnú poradkyňu. Držím palce, aby vás to netrápilo dlho!

kejtty
13. apr 2011

nam na koliku pomohli kvapky Biogaia, maly mal 1,5mes. a odvtedy bola kolika prec 😎

kvetinqa
14. apr 2011

aj nam pomohla biogaia, preslo to v tretom mesiaci

viki81
14. apr 2011

Vie mi niekto poradit pre 28 dnové babetko co pomaha na koliky - bolesti bruska . dakujem

stanislavao
14. apr 2011

kolika by mala byt max do 6 mesiacov

legagusik
1. dec 2012

po strasnom zisteni,ze ten neutichajuci plac sposobuje kolika, sme zasli ku doktorke. Po odporuceni na kvapky SAB Symplex a probiotikach BIOGAIA nas do tyzdna presli koliky. Avsak treba ich uzivat aspon do 3tieho mesiaca, aby sa kolika nevratila.

johankaa
1. dec 2012

náš malý nemá ešte ani 3 mesiace a bolesti bruška už ustali. sub simplex nám vôbec nepomohol, ale masáže bruška s mastičkami na uvoľnenie vetrov pomáhali dosť. na zmiernenie bolesti sme ho doma tiež všetci vytrvalo nosili na rukách 🙂

ladytt
1. dec 2012

Kým sme nezačali brať probiotiká Biogaia 🙂 bolo to asi tak v 2 mesiacoch.

nadula01
1. dec 2012

dva mesiace a potom akoby utal a prestalo to

mia18112
1. dec 2012

Nam prestali takmer po skonceni 4. mesiaca! A boli take silne, ze 24 hod. v jednom kuse! Chceli nas aj 2. x hospitalizovat koli tomu, robili nam kadejake vysetrenia....nepomahalo nic volne dostupne (minuli sme desiatky eur). Lekari boli bezradni a jedine, co nam zostavalo s ich suhlasom - rektalna rurka. Ukazali nam ako hlboko a to nechcite pocut baby, kolko vzduchu z takeho malinkeho telicka islo. A ,,rurkovali,, sme v jednom kuse - dokonca aj v noci, pretoze mal silne bolesti. Takze v noci rurka min. 2 - krat, cez den aj 6 - 7 krat!!! A so suhlasom detskeho chirurga! Nas maly si popravde do 4. mesiaca sam nedokazal ,,poprdkat,,. Uz nikdy viac!!!!

miselin
1. dec 2012

U nás trvala asi do 6 mesiacov a potom nám začali ísť zúbky, takže sme bolo dobre asi 2 týždne a keď vyrástli zuby začalo obdobie vzdoru 😀 Najviac nám zaberala biogaia, masírovanie, teplý uteráčik na bruško a kmínový čajík a hlavné pevné nervy ktoré boli málokedy pri tolkých prebdených nociach 😖

mamadana2
27. nov 2013
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

moja sestra a jej malý sa trápili až do 6. mesiaca. Ja som na odporúčanie mojej doktorky dávala kvapky ColiPrev s enzýmom laktáza na trávenie materského mlieka. Zabrali po pár dňoch, takže sa malá cítila oveľa lepšie a príznaky ustúpili takmer na nulu, Kvapky sme vysadili, keď mala takmer 6 mesiacov. Od vtedy pohodička.

sonulik1983
5. apr 2014

Trvalo nám to 3 a pol mesiaca, tretí mesiac bol najhorší. Nepomohli žiadne lieky len nosiť a nosiť.

severankasr
5. apr 2014

u dcerky to bolo 4 mesiace, kazdu noc nostop- nespala som vobec, prerevala kazdu noc a spala cez den, u syna tri mesiace- trosku lepsi priebeh, on to mal len styri hodiny kazdy vecer reval. nic nezaberalo, ziadna masaz, ziadne kvapky, ziaden olej, ziaden kupel, vobec nic- museli z toho vyrast.

hanka_xy
5. apr 2014

My sme si koliku "užili" pri oboch deťoch... syn do 3 mesiacov, ale bolo to dosť intenzívne, plakával celé dni, potom vďakabohu ustúpila a dcéra 4 mesiace, ale len večer cca 3-4 hodiny plakávala... Takže u nás neplatil mýtus, že len chlapci mávajú koliky. Chce to len čas a pevné nervy 😉

ajka30
5. apr 2014

zhruba do 4 mesiacov

dana33
5. apr 2014

nám presne do 4- roch mesiacov....potom nam išli zuby... ☹

shania31
5. apr 2014

Nam trvala kolika zhruba do 7 mesiacov, s kakanim sa trapili do cca 9 mesiacov.

mravvcek
5. apr 2014

Do 4 mesiacov potom nastupili zuby a siesta choroba a anemia....