Obezita u detí

miska1612
10. sep 2013

Ahojte, chcela by som sa trošku poradiť, mám skoro 5 ročnú dcérku a váži skoro 30kg. chcela by som nejaké rady, ako by mohla schudnúť, zakázala som všetko sladké, nepije ani sirupy ani džúsy aj stravu som jej obmenila. Keď som doma dodržiava to, no ale ocinko a babičky a dedkovia jej dovolia všetko len aby neplakala. Máte s tým prosím nejakú skúsenosť? Skúste mi prosím nejako poradiť, bojím sa toho, že sa jej neskorej budú deti smiať a bude mať z toho depky.

katecameron
11. sep 2013

@eeffka no musim povedat ze ja ma doma 9rocneho chlapca vaziaci 30kg ma idealnu postavu chodí od 5rokov na karate nepoznam dieta v jeho veku s tak vysportovanym telom na bruchu uz ma skoro tehlicky 😀 ja radikalna som co sa tohto tyka pretoze keby som nebola tak remen tatar dolina mam nmanzela ktory bol velmi obezy v detstve dokonca skoncil na liecení dodones ma z toho traumu 😒 😠 a zato ze bul jednoducho tucko mohli prave jeho rodicia ,ktory sa mimochodom taktiez vyhovaraju na staru mamu ze mu tlacila do hlavy v jednom kuse ale to je cisty blud za vahu mozu rodicia mozno keby sa o syna staral manzel vyzaral by uplne inak pretoze geny zrejme na tucnotu ma len mu ja proste nedovolím -moj nazor a na zaver ked som sa vydavala vazila som 59kg pri vyske 181cm teraz po niekolkych porodoch sa k vahe radsej nevyjadrujem ale snad raz schudnem 🙂

eeffka
11. sep 2013

@katecameron tak ja tu tvoju super vahu mam, mne len chyba 20cm na vysku 😀 😀 😀
este ma zaujima ten tvoj chlapec, on je vela? Lebo nasa by zjedla aj mna keby som jej dala. Ja tak zavidim matkam co musia za deckom behat aby daco zjedlo ☹
akurat mam druhu dceru co tiez je veeeela a s kazdym, ale je taka chuda, ze aj leginy ma ako teplaky ma 19m, len s muzom nevieme po kom zdedila ten gen, ale uz sme vysledovali v jeho vetve jedneho stryka co su ako pavuci

katecameron
11. sep 2013

no co sa tyka jedenia je to tak ako kedy ked mu chutí tak sa naje poriadne na ranajuky 2okruhy chleba ale ked mu nechudi tak nezje aj keby mal hladovat myslím ze neje vela pretoze druhy syn je mladsi a papa castoklrat viac nez starsí a ked si vezmem ze on ma 6rokov a 22kg tak je to neuveritelne co vsetko doslova požerie 😀 a je chudy ako hajzlovy pavuk ale ten mladsí je postavou do mojej rodiny takze on bude este velmi dlho len taky dlžen
@eeffka

magic08
27. dec 2013

@miska1612 ahoj, ak sa smiem opytat, ako sa vam dari v chudnuti? my riesime doma ten isty problem, dcerka ma neskutocny apetit, dokazala by jest neustale, uz som z nej nestastna, pretoze mam obavy o jej zdravie v buducnosti, plus vysmech deti... v rodine mame cukrovku, takze o to vacsi strach...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska1612
autor
28. dec 2013

@magic08 Ahoj, no darí sa tak, že ja som schudla na 67kg a malá pribrala asi kilo, ale vyrástla 7cm, na endokrinológii nás pochválili aj cukor sa jej znížil, ale teraz cez vianoce to je katastrofa, stále má niečo v puse a vo februári ideme zase na kontrolu, tak hneď ako po sviatkoch otvoria plaváreň ideme pokračovať v aktívnom športe, aby ma neporazilo u doktorky. Čo sa týka nápojov, malá pije iba čistú vodu alebo lucku, občas si dá niečo ochutené ale aj to si riedi vodou. Žiadne fast foody ani kebaby nič, a dokonca doma ani nevysmážam jedlo, a stále nič. Doktorka mi povedala, že z toho vyrastie, lebo nemá nejaké zlé návyky. Nechápem náš sused má 7 rokov stále ho vidím s nejakou tyčinkou v puse, v lete iba nanuky a zmrzliny, kebabíky no a neviem, či Váži 20kg. Držte palce, po kontrole sa určite ozvem. Papa

hameeda
28. dec 2013

@miska1612: ak sa ťa môžem opýtať, koľko ti vážila malá keď mala rok?

tamarka
28. dec 2013

@miska1612 doma mám dve záchodové pavúčice 😀 Tamarka bude mať za dva mesiace 8 a váži 23 a Emina ma 10 a pol a váži 31. Ale od narodenia boli také suchotiny. v roku mali 8 a pol kg. Stále sú v pohybe, Emina tancuje štyri druhy tancov a Tami chodí na športovú gymnastiku a fitness. Obe majú krásne vyšportované telá, Tami keď napne brušné svaly tak je ako skala. Sladkého zjedia na kilá, to už sa s mužom smejeme, že by nás za vedro čokolády predali 😀 Na žiadne fastfooody nechodíme. V MC Donalde boli moje deti dva krát v živote a ani to nevyhladávajú. Majú vyváženú stravu. Veľa maska, zeleniny. Striedame pečivko aj biele aj tmavé. Držím ti palce, možno ešte skús nejaký aktívny šport k tomu plávaniu 😉

miska1612
autor
29. dec 2013

@hameeda Ahoj, malá mala 10,5kg a merala 78cm.

miska1612
autor
29. dec 2013

@tamarka Díky za radu, už sme nad tým uvažovali a asi vyskúšame najaký tanec. Babenky díky moc za podporu. 🙂 🙂

martinko22
29. okt 2015
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

Tu si o tom niečo prečítajte .. http://www.vyzivovo.sk/obezita-u-deti-ako-spoznat-ze-je-vase-dieta-obezne/ .. hlavne nedávať deťom kokakoly a sladkosti! A tiež pomáha pridať pohyb. Ak neviete, či je Vaše dieťa obézne alebo nie, tak sa to dá zistiť podľa BMI napríklad. Hlavne to nepodceňujte! A nedávať jej všetko len aby neplakala, veď to je tak škodí že až....