Za koľko sa napraví chudokrvnosť u dojčaťa?

nikuska22
6. sep 2007

Ahojte, vcera som bola s malou v poradni a je nadalej chudokrvna, uz to trva 2 mesiaca a ani to yeleyo neyabralo, co som ja brala. ma malo cervenych krviniek, hemoglobinu. mali ste niekto podobny problem? za ako dlho sa to upravilo? jedli ste nieco extra?

bianca
11. máj 2010

Juli dakujem.Vcera a dnes rano to konecne v mlieku vypila bez problemov tak som rada.Akurat ju rano hrozne prehnalo ale to mohlo byt aj s jablka co strieskala na dobru noc.My mame k tomu od mudr aj kyselinu listovu

julietka
11. máj 2010

bianca aj my mame kyselinu listovu, stvrt tablety kazdy druhy den, zakazdym ked ich stvrtim tak pritom nadavam ako pohan..uz som pytala od lekarky aj iny druh kys.listovej v kvapkach ale vraj nic ine nie je...ked ich stvrtim tak mi odletuje ten "potah" z tej tabletky a nikdy sa mi nepodari presna stvrtka..
mame aj Cebion a pyridoxin, kazala nam nekombinovat tie lieky takze pred kazdym krmenim musim dat nejaky liek, je to na zblaznenie....ale pokial su to len taketo vitaminy a nic vazne tak som rada...kombinovat mozno len pyridoxin s maltoferom

bianca
11. máj 2010

juli kup si v lekarni policku na tabletky.Je to super.Ja to sice doma nemam ale kupujem uz roky (skleroza chapes) pouzivali sme ju v praci a dost to ulahci lamanie

my mame jednu denne ale to asi koli tomu ze je starsia ako tvoje pokladiky

julietka
11. máj 2010

bianca, dik za radu 🙂
..ale neviem ci to nie je nahodou len na klasicke tabletky..asi to nebude na tie potahovane tie sa teda sakra smykaju pod nozikom

daducha
11. máj 2010

Tak ten sirup Ferroforte B sa môze kludne davat aj mladsim detom, je potrebne upravit davkovanie na 5 ml. Doktorka nepozna nic lepsie na upravu krvneho obrazu. A hlavne to nijako nezatazuje pecen oblicky a pod. ako ostatne klas. lieky.Stoji okolo 20 EUR.Ja som to osobne davala malemu od 8 mes. a vsetko bolo do 2 mesiacov OK.Len si treba dat pozor, ked sa od toho nieco zaspini, uz to nevyperiete.

edusik
11. máj 2010

Ahojte, ja mojej malej tiež dávam Maltofer od 6 mes. po 5 kv. 2xdenne + pol kysl. listovej - pripájam sa k "nadávakam" na rezanie tých tabletiek... Popri tom som malej dávala od začiatku červené mäso, aj cviklu som jej dávala - to ľúbi, často dávam špenát a pod. a už sa nám to upravuje, znížili nám dávky na 4 kv. denne - tak hádam z toho "vyrastieme". Držím všetkým pršteky....

bianca
21. máj 2010

ahojte kocky.Tak uz nemame probelm so zelezom.V mlieku ho v pohode vypije.Akurat to kakanie je desneeeeeeee

bajciatko
29. júl 2010

ahojte, nam zistili lahku anemiu, normal je vraj 10 a my mame 15.... mam sa znepokojovat? da sa to upravit alebo to uz bude nastalo?

bajciatko
29. júl 2010

@daducha a ked to uz je OK, tak uz nedavas sirup? potom sa uz nemusi davat nic ked sa krvny obraz upravi?

janka_pn
29. júl 2010

@bianca skus do toho cucoriedkovehu sirupu 🙂 ja som bola chudokrvna cele detstvo, krvinky sa mi rozpadavali v slezine, tak mi ju vybrali a odvtedy som zdrava 🙂 vtedy mi kazali jest lieskove orechy, cviklu, cucoriedky a zihlavu.

janka_pn
29. júl 2010

som zvedava ako bude na tom mala, zatial jej nic nezistovali, tak sa nebudem stresovat, ci to po mne zdedila alebo nie 🙂

daducha
3. aug 2010

bajciatko - maly to bral iba raz a odvtedy mame pokoj.Teraz ma 4,5 roka a nedavno mu robili KO a ma vsetko super v norme.

bajciatko
5. aug 2010

No my sme isli na odber krvi druhykrat a vysledky vysli tentokrat ovela lepsie, lebo Danielka bola nalacno, takze je po panike, netraba nam nic brat a ono sa to u takychto deticiek vraj aj same upravi kedze len prechadzaju na normalnu stravu.... Vsetkym tu drzim palce, nech su deticky len a len zdrave 😉

bianca
5. aug 2010

@bajciatko nasa mala odeber za mesiac po liecbe ukazkovy.Dr sa az nechcelo verit ze sa to tak spravilo.Keby videla tie tony cucoriedok tak by uverila 😀

tatiana305
10. aug 2010

ahojte. chcem sa spytat.. prosim ako vznika ta chudokrvnost u deti je to od narodenia.. je to dedicne.. vznika nejako zlou stravou..alebo preco vlastne vznika??? dakujem velmi pekne za info.. malej zistili chudokrvnost dnes a neviem c to vlastne znamena

bianca
11. aug 2010

@tatiana305 nasej to zistili nahodou az po prvom roku.U nas to bude dedicne

janka_pn
15. aug 2010

@bianca ja som malu este testovat nedala, ale planujem na jesen, je dost bleda, no ved uvidime 😉 , a ty su ju dale specialne testovat na tu chudokrvnost alebo jej to zistili nahodou??

bianca
15. aug 2010

@janka_pn no nasa isla na krv koli vyrazkam.Dr nevedela ci vyvolavaju zapalovu reakciu a zistila sa anemia.Za mesiac bola v pohode

janka_pn
15. aug 2010

@bianca fiha a to sa da zistit pri beznom odbere? a kde mala tie vyrazky?

tinusa29
5. okt 2010

ahojte,akurat som volala doktorke a ta nam povedala ze maly je chudokrvny(ma 3 mesiace),tak zajtra si mame ist po recept ale ja to do vtedy nevydrzim,moze mi niekto poradit viete lebo ja som velky stresak predsa je to prve dieta a neviem co bude,mam sa bat alebo nie?co mozem pre neho urobit?podotýkam ze nekojim, DAKUJEM

lublana1
5. okt 2010

@tinusa29 ahoj, nam to minuly tyzden zistili tiez, maly ma 3 a pol. dostali sme kvapky aktiferrin a davam 2x denne po 5 kvapiek. po dobrati flasticky mame ist opat na krv a uvidime, ci sa to upravi. drzim palce...

lily1983
11. nov 2010

ahote mamičky ktorych deti su chodokrvne, mate problemy aj s prospievanim???? lebo nasa ma 17 mesiacov, a ma len 9kg, tak ideme na vysetrenie srdiecka, aby to lekar vylucil, co dufam, ze sa aj stane..ale potom to môze byt asi aj chuokrvnost. dakujem

zuzba
20. nov 2010

@daducha ahoj daducha, vďaka za radu s ferroforte, ideme ho vyskúšať, malý ma 9mes. takže dávkovanie prispôsobiť - písala si 5ml? nemáme ho ešte doma, až v pondelok tak uvidíme.

zuzba
20. nov 2010

@daducha a brali ste len ferroforte alebo v kombinácii ešte s niečím (maltofer al. iné kv.)? my papáme aj cebion (vit. C)

mima777
29. nov 2010

Ahojte, tiez som si objednala Ferroforte sirup, ale na stranke sa nepise uplne zlozenie sirupu. Je tam kopec dalsich aditiv vratane chmickych konzervantov sorbanu draselneho a benzoanu sodneho. Predavaju to ako cisto prirodny sirup... a to som sa este vopred informovala, ci obsahuje nejaku zlozku, ktora by malemu mohla uskodit, kedze ma 13mesiacov a sirup je urceny od 3rokov, na co zatlkali a neupozornili ma na to.

Zo stranky Mudr. Bukovskeho: E 210-217 sú benzoáty (kyselina benzoová a jej soli), ktoré môžu vyvolávať u preciltlivelých ľudí koprivku, astmatický záchvat, chronickú nádchu alebo prispieť k hyperaktivite dieťaťa

meryska
25. nov 2011

Ahoj,chcem sa spytat ci mam panikarit.malemu(9mesiacov) zistili velku anemiu,74.vraj pod70sa chodi na transfuziu,dali nam zelezo,kys.listovu a pyridoxin.o tyzden mame prist na kontrolu,moze to dovtedy zabrat? velmi sa bojim.

fomarik
27. nov 2011

@meryska my máme anémiu od narodenia. Malá berie každý den kyselinu listovú pol tabletky rozdrvenú vo fyziol.roztoku a maltofer ( kolko kilo, tolko kvapiek 2x denne). Povedali nám, že liečba je velmi dlhá. Ze až po 6 týždnoch začne železo stupať. A veru....až po 7 týždnoch jej stupla hladina. Každý mesiac chodí na odber krvného obrazu. Ale panikáriť nemusíš. nám tiež hrozila transfuzka, ale naša pediatrička povedalla, aby sme ju odmietli! (Máme na to nárok) - a tak sme aj urobili. Pomaly, ale isto sa z toho dostávame. 😉 Chce to len čas a trpezlivosť. Myslím, že minimálna hodnota hemoglobínu je 12-. My sme to zo 70 vytiahli už na 104 za 12 týždnov.

fomarik
27. nov 2011

@lily1983 tiež sme chudokrvní, ale máme opačný problém ( teda ja v to problém nevidím). naša bambulka má necelé 4 mesiace a má 8kg. Ale bledá je ako stena.

lemge
15. mar 2012

ahojte .potrebujem radu.
doktorka povedala ze maly je anemicky ,ale ze zeleza ma dost.ja som si vzdy myslela,ze anemia je nedostatok zeleza 😕 ...je to možne??
ze ma malo cervenych krviniek,hemoglobinu...
a mame sa objednat na hematologiu....docela som vystrasena.nemate niekto taku skusenost?

bob007
12. apr 2012

Ahoj Lemge. Ako to pokračuje s tou anemiou? Aj môj malý ma dosť železa a malo hemoglobinu. Dostal aj transfuziu, berieme pyridoxin aj kyselinu listovú, hemoglobin po transfuzii zase klesol, ale nie až na tolko, aby bola potrebná ďalšia, uvidíme o týždeň. Ako sa liečite vy? Koľko má malý?