11 mesačné miminko má silnú nádchu

macko2013
29. okt 2017

mame 11 mesiackov a dostali sme silnu nadchu, malemu slzia ocicka a stale ma sopliky ktore stale prehlta.Vobec sa mu neda spinkat,usedavo place v noci,ani s papanim to nieje najlepsie dnes sa mi 2 krat pozvrackal pri krmeni,tak sme len na piskotach.Co na to najlepsie zabera,vobec si nechce dat odsat sople,no horor,len mu to kapci z nosa stale,poradte,dakujem erika

jankaga
29. okt 2017

Urcute odsaj aj kedbude kricat!
Najprv strekni sterimar na upchatynos, za 10min odsaj. Pozri ake sople idu, ak zlte zelene bez k lekarovi zajtra. hned. Biele, cire soplu su ok. Zvysenu teplorunema?

macko2013
autor
29. okt 2017

sopliky su cire zatial,ani teplotka neni iba ak trochu zvysena,ale pri odsavani to vyzera ako by sme ho mucili,je nepricetny pri tom

jankaga
29. okt 2017

To je normalne ze sa mu to nepaci. Nevsimaj si to, proste odsat musis. Ak by mal zvysenu nad 37,5dva tri dni chod k lekarovi

eririka
29. okt 2017

@macko2013 tak ako píše jankaga, najprv striekni morskú vodu, trošku počkaj , a ide sa na odsávanie, ☹ plač ignorovať, odsavať a pomahať 🙂 detičkám sa to nepáči, ale sa musí 😉

macko2013
autor
29. okt 2017

sa bojim ze mu spucim hlavicku,ze mu ublizim

eririka
29. okt 2017

@macko2013 ako to robíš, že si myslíš že ublížiš ?

macko2013
autor
29. okt 2017

no ked mu drzim hlavicku a on tak cuka zo stany na stranu,a ked chcem aby bol rovno tak mu ju drim na silu a on sa prieci

eririka
29. okt 2017

@macko2013
sadni si moja na postel, maleho si daj medzi tvoje nohy tak aby hlavička bola pri tvojom brušku, ručičky si daj pod tvoje nohy aby si vedela pridržať, nožičky má volne, kopať može, a hlavičku pridržíš s tvojím stehnom a nespuciš a krááásne vieš odsávať a odsávať, a nevšímať krik, plač ale že mu potom bude dobre ! ani jedno dieta to nemá rád, ale ani mi mamičky ale je to za pár sekund 😉

montemotherone
29. okt 2017

@macko2013 môj to tiež neznášal ☹ Ale nič sa nedá robiť. My sme dávali fyziomer a potom odsavali. Keď bol väčší, musela som mu prilahnut rúčky, inak sa nedalo ☹ tiež pomáha vlhká plienka/uterák pri postieľke, kde nakvapkas borovicu, jedlu, alebo eukalyptus 😉

eririka
29. okt 2017

@macko2013a ked takto to spravíš, nebude vediet otáčať hlavičkou, a je to super👍 viem lahko sa to takto píše ale chcela som ti iba pomocť 😉

macko2013
autor
29. okt 2017

tak to pojdem vyskusat,ja som ho dala vzdy do jedalenskej stolicky,a manzel drzal havicku,ale to bolo pomali bez ucinku,tato metoda znie velmi dobre 😉

eririka
29. okt 2017

@macko2013 držím palce, potom daj vedieť 😉

didileo
29. okt 2017

ahoj, postupuj vo všetkom, čo píšu mamičky predo mnou a naviac ako prevencia je dobré dať do miestnosti (kde sa najviac zdržiavate) aspoň kg cibule do košíka (neočistenej so všetkými šupkami a špinou). Ak niektorá začne hniť - vymeň za novú. Na jar zistíš, že ste boli minimálne chorí. Držím prsty.

enuliatko
29. okt 2017

Necitala som vsetky komenty....vsetko co baby napisali.plus mam na sebe vyskusane.aj na mojich detoch.do bavlnenej plienky dam nakrajanu cibulu.aj dve.protilahle rohy zviazem a na povraze.snurke zavesim nad postel.ku posteli.uzasne to uvolni nostek.ja si davam.len rozrezanu cibulu na stlcek k posteli k hlave a vakt sa mi uvolnil nos a cibula pohlcuje virusy.po 24hodinach vymenit...skore uzdravenie drobcovi

bosoriak
29. okt 2017

@macko2013 Odsavat sople a kvapnut Nasivin pred spanim. Ziadne dieta nema rado odsavanie soplov a ruci kazde, ale je to jedine, co pomaha.

Ja som moje vzdy pevne chytila do ruk, hlavu zakvacila medzi moje rameno a bok, obidve ruky znehybnila (jedna za mojim chrbtom, druhu som drzala rukou) a odsavala. Revat mohli kolko chceli, ved ide o ich dobro. Radsej trochu placu, nez zapal stredneho ucha.

A tie kvapky Nasivin do nosa urcite, ved sa ani vyspat nevie chuda male. A na noc som davala aj Fenistil kvapky zo zaciatku ked to bolo najhorsie.

macko2013
autor
30. okt 2017

skusila som odsavat v tej polohe s hlavou fixovanou stehnami,slo to omnoho lepsie ako moja predosla taktika.Dnes sme sa v noci moc nevyspali ale rano to uz vyzeralo lepsie,dakujem za vsetky rady
Erika

eririka
30. okt 2017

@macko2013 som rada že pomohla, len odsávaj a odsávaj, neprejde to zo dňa na deň, ale bude všetko ok 🙂

zuzkamargit
1. nov 2017

Nasivin urcite a na zriedenie hlienov popozeraj diskusie ohladne tymianoveho kremu a eukasol spreju, mozno aby si mala do buducnosti na ulahcenie priebehu choroby. Ak by si chcela napis mi IP a poradim ti viac

aduska121
1. nov 2017

@macko2013 ahoj nam velmi pomohla taka hneda vodicka co dr predpisalq s tym som stale vytierala nostek a odsavat treba urcite ci sa mu paci alebo nie...nieje dobre ked mu sopliky stekaju do hrdla aby mu to neslo na priedusky...ked spinka vypodlozte mu hlavicku vyssie lepsie sa mu bude spinkat a nejaky odparovac do miestnosti napriklad nas radiator misku s vodou tolko viem poradit nasivin baby je tiez good

macko2013
autor
1. nov 2017

uz nam to konecne preslojupiii

lenka_samorin
1. nov 2017

našej dcére vždy na soplíky pomôže prečistenie morskou vodou, kedysi som používala Quixx ale teraz už len od Dr. Max, je lacnejšia a rovnako dobrá. A napr. kvapky na liečbu nádchy Olynth a pod. i nikdy u detí neúčinkovali. Keď teda sople neboli katastrofické, len čistím, a keď sú zlé a zatekajú v noci, pomôže nám iba Rhynocort Aqua, čo sme mali na predpis od pneumoalergológa. Teraz ho už tuším v SK lekárňach nemajú, tak nám predpisuje Beclomet.

eririka
2. nov 2017

@lenka_samorin Odsávačku pri tom ani nepoužívate ?

lenka_samorin
2. nov 2017

@eririka keď je zle, tak používame, ale bežne nie. Maximálne takú tú malú z dm, len taký balónik. Ale keď mala dcéra 9 mesiacov a boli sme so zápalom pľúc v nemocnici, tam jej odsávali takou hadičkou pomaly až z kolená a to bolo super, teda super účinok, pre dcéru ten úkon až taky super nebol.