11 mesačný synček má soplíky

adka1992
24. sep 2014

Mamičky synček je prvý raz prechladnuty(má 11.mes,kojeny),a vela soplíkov sú riedke tak som skúsila ústnu odsavačku ale nechce o nej ani počuť plače, hybe sa, a pritom krásne idu von.vela kycha tak vtedy mu vela vyde. Neviem ako si s tym poradiť lebo ani papat nevie zle sa mu dýcha a ked sa mi aj podarí odsať hneď ma zas plný nos a celý deň ho nechcem trápiť viete mi poradiť čo s tym ? Ďakujem

liz_lemon
24. sep 2014

@adka1992 skus odsavacku na vysavac, to mas do par sekund vonku

melalex
24. sep 2014

Aj ja to odporúčam 🙂

siska53
24. sep 2014

@adka1992 okrem toho zvlhcuj nostek a kvapkaj mu aj materske mlieko do nosteka (namiesto kvapiek do nosa).

adka1992
autor
24. sep 2014

Mám taký solný roztok mám aj niečo iné dávať a myslíte že tu na vysávač skor vydrží ?

janinah
24. sep 2014

odsávať treba,aj keď malý protestuje,lebo sa môžete dopracovať k zápalu ušiek..a treba aj dávať kvapky do nosa,odporúčam Nasivin ,mat. mlieko nevie pôsobiť na sliznicu nosa tak ako treba,to by som nedávala

janinah
24. sep 2014

@adka1992 vydrží-nevydrží,jednoducho musíš,treba ho dobre držať,keď budeš mať už prax tak to bude razdva

adka1992
autor
24. sep 2014

Hmm mám doma len nasonex to asi nie je pre detičky

silviaaa21
24. sep 2014

Skús kvapkať Libenar a potom odsať aj keď nebude chcieť, musí vydržať. My ho vtedy musíme držať dvaja 🙂 Potom skus kvapky Sinupret a skús dávať vitamínC alebo šípkový sirup. Nám zaberá.

adka1992
autor
24. sep 2014

A mám dávať a nurofen ? Dr. Robí zajtra až poobede

kikuleenka
24. sep 2014

@adka1992 Ak nemá horúčky, netreba dávať žiadne lieky proti teplote. Zrážajú sa až horúčky od 38,5 stupňa namerané v konečníku. Inak naozaj len nosnú sliznicu zvlhčovať (napr. nejakou morskou vodou v spreji určenú pre jeho vekovú kategóriu) a hlien odsávať, aby sa mu lepšie dýchalo. Odsávačku na vysávač máme aj my odskúšanú a je to raz-dva, po krátkych protestoch si Hanka zvykla a chodila s ňou za mnou sama, nech jej spolík odsajem 🙂 No a zajtra prípadne skočiť k lekárke, aj keď soplíky bez teplôt som všetky vyliečila aj bez lekárky (išlo však o biele alebo čire spole, bez sfarbenia - pokiaľ sú už sfarbené na žlto či zeleno, návštevu lekárky by som neodkladala).

orchidea123
24. sep 2014

Pokial nema teplotu nurofen mu nedavaj kvapky do nosteka a odsavat ja mam doma odsavacku na vysavac malej sa to moc nepacilo ale krasne vsetko vytiahne ak bude mat teplotu az potom daj nurofen moja mala ma 27 mesiacov este chora nebola mala len 2krat sopliky poliecte sa syncekovi prajem skore uzdravenie.

katarinamarkova
24. sep 2014

@adka1992 odsavat treba.....ak su sopliky riedke bez zlteho zafarbenia tak je vsetko ok.....mne sa uplne super osvedcil otrivin baby - cisto cistiaci osetrujuci sprejik s morskou solou...ale ten uz dlho nikde nedostat tu na sk....tak sme presli na MAR, ale to nie je ono, aj ked pomoze.....
nasivin a podobne sprejiky na uvolnenie nosteka som davala len ked boli sopliky vyslovene zastavene, ak boli priesvitne tecuce tak nie....su to aj ked detske aj tak dost drazdive veci a vedia sliznicu rozdrazdit.
nurofen? ak nema horucku cca 38.5 st. tak urcite nie.
je to ibuprofenovy sirup znizujuci tepltou a zvysena teplota, ak je dieta chore je ziaduca lebo telo nuti telo aktivne bojovat s bacilmi.....pri vysokej horucke samozrejme ano.

mirkava
24. sep 2014

@adka1992 náš má 6 mesiacov a uz mal soplíky... kupili sme odsavačku na vysavac, je rýchlejšia a babo menej trpí.... k tomu sme mali aj opuch hrtana takze sme spali v čiapočke pri otvorenom okne... tiež nemohol papat lebo sa mu zle dýchalo a ja som ho sledovala takmer celé noci ale uz hadam bude dobre... boli sme u dr a davali sme mu kvapky do nosa nasivin 0,01% po odsaní soplíkov 4 x do dňa max. 5 dní a hned nám kazal kupit aj kvapky do usí... tak len odsavat a kvapkat ale opatrne

adka1992
autor
24. sep 2014

Ďakujem vám všetkým zajtra pojdem kúpiť tu na vysávač a dufam že to pojde lepšie alebo aspon rýchlejšie a že to synčeka rýchlo prejde pekný večer

liebling98
24. sep 2014

@adka1992 Urcite odporucam odsavacku na vysavac a nebat sa, ze dietatku ublizis. Ja odsavam tak, ze dieta polozim na postel na chrbat, rucicky mu prilozim k telu, klaknem si ponad neho tak, ze kolenami mu pritlacam rucicky k telu, aby sa nimi neohanal, jednou rukou fixujem hlavicku a druhou odsavam. Predtym este streknem trochu Libenaru, alebo morskej vody.Odsavanie vyzera drasticky, ale nie je. Manzel si to skusal na sebe 🙂
Nurofen podavaj len ak by mal teplotu, ako pisali @orchidea123 a @katarinamarkova
Drzim palce, neboj sa, bude lepsie.

lucy125
25. sep 2014

Určite niekolko krát denne odsávat odsavačkou na vysavač je super,za par sekund bez bolesti odsaješ z dutin vela soplikv, a táto odsavačka sa iba priklada k dierke nedáva sa dovnutra ako odsavačka ustna.my sme tento problem mali min.rok v decembri vtedy mal moj maly 1 a pol roka a bol 1x chory v noci sme nespali že mal plný noštek,odsavat niekolko krát denne+nasivin baby a nejaku morsku vodu sterimar,mar,quyx na striedačku k tomu+možeš aj sinupret dávat .

babulka82
25. sep 2014

baby viete mi niečo poradit ,syn chrči v nošteku ale sopliky mu nejdu odsat len sem-tam same vyteču. Mam mu niečo davat do nosa?

medulienka2011
25. sep 2014

Ahoj, skús na vatovú tyčinku naniesť modrú indulónu a poriadne mu povytieraj nosík.... Až celkom hore v nošteku, ak sa dá..... Je to trošku nepríjemné, ale zaberá... 😉