17 mesačný syn má soplíky

gabikast
4. júl 2013

ahojte prosim mozte my pomoct moj 17 mesacny syn ma sopliky dve noci nespal velmi dobre budil sa plakal neviem ci to mozu byt zubky alebo co terz uz spi dobre len stale ma tie sopliky horucky nema niekedy zakasle asi od tych soplikov davam mu kvapky do nozteka aj sirup od kasla ale nic co mu pomoze?poradte my prosim dakujem

sissy27
4. júl 2013

@gabikast veľa tekutín a niečo na rozpustenie hlienov - solmucol, muconasal, trifed - treba sa popýtať v lekárni aj vzhľadom k veku... kvapky do nosa - len preplachovať morskou vodou... a vydržať pár dní... ak by boli soplíky zelené, tak k dr., vtedy už je tam nejaký infekt... môže to byť zo zúbkov, z klímy, z alergie, ťažko povedať cez net

dukokatka
4. júl 2013

treba sa pozriet ci mu neidu zubky ak ano nic nedavat ,pripadne odsavat sopliky .ja mam odsavacku na vysavac super vec aj vidim ake su tie sopliky.

reni93
4. júl 2013

preco hned kvapky, sirupy, vsak to zatazuje dieta. uplne staci odsavat, okolo sedem dni trvaju sopliky a odidu same. ale jedine ty ako matka vies posudit, ci jej aj mrzuty, ci ma iny diskomfort, ci sa to stupnuje atd...podla tychto priznakov by som to ale nechala na jeho imunitu...

demonique
4. júl 2013

@gabikast Gabi,ak su to priesvitne sopliky z toho, ze mu idu zubky, nedavaj mu nic. zbytocne ho budes zatazovat.len odsavaj pravidelne vzdy ked pocujes, ze bu tam buble. ak ma zelene sopliky (moj mal nedavno) lekarka mi poradila morsku vodu streknut,potomodsat a potom Nasivin pre deti. davat tyzden. sirup na kasel je podla mna zbytocny ak nema pravidelny,pripadne dusivy kasel.

gabikast
autor
5. júl 2013

dakujem za rady sopliky mu taham s vysavacom,zubky mu vychadzaju teraz vrchne stolicky dve ma aj spodne dve len nejak ocne este nevysli tak moze byt,ze prave tie ocne mu vychadzaju a je mrzuty ked su to zubky tak nech uz to mame za sebou este raz dakujem