17 mesačný syn má vysoké teploty a fľaky na nohách a rukách

1234lubka
26. jún 2013

Uz stvrty den mame vysoke teploty od 38.5 do 40,2 dnes rano sme mu nasli take flaky na nozickach a rucickach vyzera to akoby ho nieco postipalo ale ked mu cez den ustupila teplota zmizlo to... teraz vecer ma zase na rucicke...davam cipky sprchujem...dr povedala ze to je koli tomu ze sa mu tlacia stolicky ze len mam daval gelik na dasna a nurofen,,,nasa dr nerobi az do 4.7....stretli ste sa s takimito flakmi ako sprievodnymi znakmi horucky?? ☹ neviem ci dobre vidno foto je to len mobil. mame 17 mesiacov

kiwi82
27. jún 2013

@1234lubka ahoj, je taká choroba ruky, nohy, ústa. nemôže to byť ono?

patkobo
27. jún 2013

@1234lubka proste existuju pediatri co vsetky choroby dietatka medzi 3 mesiacom a 3 rokom diagnostikuju ako "zuby" .. zial .. nasa pediatricka medzi nich tiez patri ☹

1234lubka
autor
27. jún 2013

@patkobo to ti verim tato by uz mala byt na dochodku...boze ja som normalne tusila ze ked sme tam isli ze nasa bude mat dovolenku a ze budemem museit ist ku tamtej krave....no co uz vcera ako sme boli a pohotovosti tak dnes sme akoze mali ist kku obvodnej ale ja som ku tej krave nesla pojdem az ked pride moja z dovolenky...nastastie dnes poobede bol maly na 80%fit, teplota ziadna akurat doobedu bol ako zdochlinka len na mne do jedenastej lezkal, spinkal.....nechcel sa odomna odlepit,,,,ja neverim ze jedna stolicka nam vysla v pohode a sruha by robila taky curbes....

1234lubka
autor
27. jún 2013

@kiwi82 praveze usta nic....len ruky nohy chrbat,,,,,okolo hlavy ani nepreletelo...maximalne pliecko...praveze na nic mi to nesedi....

jankatn
27. jún 2013

Ahoj my sme mali to iste.. asi pred troma tyzdnami, u môjho to prebiehalo po poobednom spánku opuch - velké pluzgiere nie vysoké ale široké, svrbelo ho to strašne, keď opuch odchádzal objavili sa ohraničené konce fľakov a v strede biele. len ruky nohy.Deň predtým viac krát vracal. Ja som sa tak strašne nalakala že sme utekali na urgent na kramáre, sestrička si myslela že je popálený, no "našťastie" to po podaní Fenistil kvapiek odznelo a postupne uplne vymizlo. tiež som tipovala nejakú 6tu chorobu no doktorka ma utvrdila že to určite ono nieje. ,skontrolovala ho ci nemá príznaky nejakej inej choroby teplotu mal 38 tak sme tam sedeli kým nám neklesla. Záver bol že potravinová alergia pil bazový sirup že sa mu to mohlo prejaviť takto tým výsypom. Naordinovali nám Fenistil kvapky dlhodobo, na druhý deň ráno ešte opuch bol opäť to isté ale menšia intenzita. Obvodná nás prezrela, ten další opuch povedala že v tele ešte bola látka čo to spôsobila preto menšia reakcia. a dodnes klop klop nič. Poriadne ma to vystrašilo

janinah
27. jún 2013

@1234lubka ty si dovolíš s týmto čakať do 4júla? no ako myslíš.... 😒

yennn
27. jún 2013

@1234lubka ahoj nam sa toto stalo asi pred rokom a pol (ale bez teploty), zrovna sme boli u svokrovcov v ZA, takze sme skoncili v ZA na pohotovosti lebo sme sa hrozne nalakali, flaky vyzerali hrozivo - tiež také mapy červené, zacali na brusku, potom zmizli, presli na zadocek, stehna, atd. Vsade kde sme namazali fenystylom, relativne rychlo zmizlo a objavilo sa inde, takze to nakoniec preliezlo cele telo. Skonstatovali ze je to potravinova alergia a ze to moze este 2-3 dni trvat kym to zmizne, kym je dana latka v tele - a tak aj bolo. Inac verim ze to mohla byt alergia lebo vtedy prvykrat jedol liči 😖 Potom sa nam to stalo minuly rok na mikulasa, kedy zjedol 1 (slovom jeden!) arašid... ktovie, alebo možno nejaké iné hovadinky z mikuláša. A teraz sa to stalo znovu - v sobotu zjedol 1 (áno, opäť len jednu) čerešňu. Tie isté fľaky, ten istý priebeh, akurát tentokrát keď už fľaky odznievali, nastúpili 2 dni vysokých horúčiek (a žiadne iné príznaky). A potom akoby uťal, horúčky preč a fľaky preč. Neviem či mala horúčka niečo spoločné s fľakmi, ale tipujem to znovu na tu potravinovu alergiu (aj keď .... fakt žeby len z 1 čerešne?)

yennn
27. jún 2013

@1234lubka ozaj a nedali vam na to nejaky fenistil alebo ine antihistaminikum? Teraz citam ze bol malatny, nemuselo to byt len z teploty ale aj tieto liečky zvyknú uspávať. Aj keď až boli teploty tak vysoké zopár dní, jasnačka že ho to znaví, chúďa malé ☹ Ináč teraz mi napadlo, zvlášte pri takom malom dieťatku že vás nenechali v nemocke.... hm.

lucy1311
27. jún 2013

@1234lubka ahoj, pri meningitide sa flaky ibjavuju hlavne na nozkach v okoli clenkov ... A mozu to byt aj take krvavobordove bodky ktore pribudaju, ked po pritlaceni pohsra aspon vyblednu tak to nie je ono ... To si radsej otestuj...dufam ze budete ok

1234lubka
autor
28. jún 2013

@yennn no ja by som urcite len tak do 4 jula necakala. boli sme na pohotovosti aj u lekarky zastupujucej....no flaky nam ustupili dnes rano som mu nasla asu tri malinke na nozicke....z nicoho ineho by to mat nemohol ak je to alergia tak jedine ceresne...teda ako vravis ty jedna ceresna ak vobec cela povedala by som ze tak polovica....skusali sme mu davat kostovat lesne jehody ale tie hned vyplul neviem c by stacilo olizanie.....chvalabohu nam to pekne ustupilo aj maly je uz vo svojej kozi teploty nemame uz mi tu beha ako vzdy 🙂 len neviem ci teloty mali nieco spolocne s tymi flakmi skor to bola podla mna zhod anahod ze akurat mal aj teploty..tazko povedat hlavne ze to vyzuera ze je to prec....vcera aauz teploty nemal ale flaky sa mu objavili par krat na zockach a rucickach ale zmizli asi po hodine....

1234lubka
autor
28. jún 2013

@lucy1311 nie on to mal hlavne na stehnach .....take tmave praveze neboli skor ohranicene.....moze to byt ta potravinova alergia.....ked vies ako to....kazdy vie ze si nezelam aby mi ho s cimkolvek krmili o com neviem. ale to akoby hrach na stenu hadzal...pridem rano do kuchyne ze nam nachysta ranajky a uz moja baba mu pcha do ust salamu....ked si cipsy na stole tak to mu musia natlait aspon pol balika najlepsie tak aby som nevidela....no uz niekedy myslim ze skolabujem...:( a doktor mi este povie ze to ja by som mala vediet ze s coho to moze mat....:(

1234lubka
autor
28. jún 2013

@jankatn BAZOVY sirup??? aj ten pil....som robila.....to bude ono....aj predvcerom som mu dala chlipnut,....ty kokos .. to bude ono.....

jankatn
28. jún 2013

@1234lubka aj my sme mali taky domaci.☹ drzim palce nech je malinky cim skor fit. ak este flaky budu davaj fenistil. pekny vikend

1234lubka
autor
28. jún 2013

@jankatn no ved koli tomu som mu dala lebo to bol moj domaci ved tam nic nieje len vyluch z bazy a cukor....no este kyselina citronova aby to vydrzalo nieco ale ta je neskodna...bude to ten sirup 100%...ale dal si mozno pol ceresne v sobotu aj to moze

lucy1311
28. jún 2013

@1234lubka no toto som zazila u krstnej dcery ale ta dopadla inak - behaju po gastre lebo by len somariny jedla a nevie sa vykakat :-/ ... Blbi su ti ludia niekedy fakt

lucy1311
28. jún 2013

@1234lubka inak moj maly bude mat 7 mes, je kojeny stale a na tvari s mu vysypali take pupaciky ktore sa na druhy den naliali tekutinou .... Vyzerali ako kiahne ale inde to nema ... Tiez si myslim ze alergia na maliny ktore som v nedelu spraskala a dost vela ze cez mlieko sa mu to dostalo :-/

1234lubka
autor
28. jún 2013

@lucy1311 no pocula som ze sa dieta po maoinach vyhadzalo....mohlo to prejst cez mliecko....len vies ta alergia ona nieje na maliny ako take skor na tie semienka ktorych maju pozehnane....lebo ked si tak pozerazś co od akeho mesica dieta moze tak jahody tam su neviem asi od roka-strielam, ale jahodova vyziva je od 4 mesiaca....koli tomu ze uz v nej niesu tie zrniEcka....a malinky o este ma? dlho to trva? inak ja ked som maleho kojila tak som pila bazovy sirup tak aj pretom som sa nebala mu ho teraz dat...boli horucavy a vodu akosi extra nepila acely den behal povonku a ked so mmud ala trosklu sirupku tak hned vycucal celu flasku....no tak budeme cajickovat asi uz len a cista voda...

1234lubka
autor
28. jún 2013

@lucy1311 no hej a u lekara na matlku pozeraju jak na...ze co to dava decku jest ze? od augusta by sme sa mali stahovat do mestskeho bytu tak uz snad budeme mat konecne klud....ja cipsy nejak extra nekupujem a ked aj tak to nieje bezna ozdoba na stole a ko u mojej babky....joj no co narobime

lucy1311
28. jún 2013

@1234lubka vies co susi sa mu to ale ma to stale :-/ .... To som nevedela ze tie semiacka robia sarapatu ... A uz je lepsie malemu?

lucy1311
28. jún 2013

@1234lubka no to si nepomozes ty stari ludia niekedy nerozmxslaju moja babka mu minule pchala cokoladu :-/

1234lubka
autor
28. jún 2013

@lucy1311 no cokolada to uz vobec nekomnetujem najviac nenac´vidim ked mi povie "sak neumre s toho: to by som vrazdila...potom ma hocikedy hnacky a ja netusim s coho.....

1234lubka
autor
28. jún 2013

@lucy1311 hej dnes bol v poho len nervozny bol strasne a dost uplakany,...tie stolicky nas trapia....

lucy1311
28. jún 2013

@1234lubka no ja som dost uzkostliva mamina, tolko tem tu asi nikto nezalozil 😀 tak moj ked by mal nejake horucky napr tak sa asi pototo :-/

1234lubka
autor
30. jún 2013

@lucy1311 :D no ja tu teda mam nejake pozakladane :D uz nam je fajn aj papat sme zacali pekne 🙂 dnes som si vsimla ze nam zacala vykukovat tretia stolicka vpravo hore ale zaujimave ze teploty uz ziadne ani nic...no neviem ci tie horucky mali na svedomi zuby.... 😖

lucy1311
1. júl 2013

@1234lubka tak to som rada ze uz ste ok 🙂 ja sa straaaasne bojim meningitidy ☹ ... Bukovsky pise ze horucky vysoke so zubami nic nemaju ale ci to mohlo s potravin. alerg.suvisiet to si tiez nemyslim ... Mozno virus lebo ked idu zuby tak by sa vraj ani nove druhy jedal nemali davat lebo je oslabena imunita ... A casovo ti to sedi na zuby vies

1234lubka
autor
2. júl 2013

@lucy1311 no ved sedi na zuby neviem ci to bola len zhoda nahod abĺebo co...no aj ja si mslim ze teploty zoozubymi nesuvisia....

lucy1311
2. júl 2013

@1234lubka hlavne je ze uz je ok a dorazne upozorni rodinu ze si nezelas aby mu pchali nieco jest poza tvoj chrbat ked si nechcu tuto situaciu nahodou zopakovat ... Kludne mohol takto reagovat aj na nieco co mu babka potajomky strci

1234lubka
autor
3. júl 2013

@lucy1311 ja ich na to upozornujem odkedy sa narodil...rovnaka odpoved "neboj neumre" co ti poviem.....

lucy1311
3. júl 2013

@1234lubka asi by som uz bola kapanek doraznejsia 😀

1234lubka
autor
3. júl 2013

@lucy1311 neviem ci sa uz da viac ako kricat na cele hrdlo ze si to proste "NEZELAM!!!" poznas hadzanie hrachu na stenu?