Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

18 ročná dcéra potláča stolicu

andy_ada
5. sep 2015

Ahojte.potrebujem radu. Mam 18rocnu dceru. Bojim sa o jej zdravot.stav nakoľko..od detstva do 17rokov zatlacala stolicu,nie a nie sa toho zbavit doteraz. Často ju bolieva brucho,krvaca aj mimo menzesu, byva jej nevolno, pri krvacani (mimo menzesu) z nej vypadavaju aj vacsie krvave kusky (ako zelatina) .pred rokom mala cystu ale ta je uz preliecena a vraj ju uz nema. .dalej..velmi mi zoslabla,ma dni kedy len vladze lezat na posteli a oddychovat. Pri vacsej namahe sa jej zvysi tep,rozbucha srdce a toci sa jej hlava. (Boli sme na vysetreni a srdiecko ma v poriadku). Stale jej je zima a ma chladne ruky i ked je teplo (nehovorim o horucavach 35+)..stale ma strasne kruhy pod ocami a aj pokozku ma celu bledu. Uz som zufala..co myslite.? :(

nikkas
5. sep 2015

Nie je anemicka????,,,anemia má tieto priznaky

jennstella
5. sep 2015

Krvaca mimo menzesu ? Doktor!!! Ako ju chceš liečiť cez internet???

sasa1983
5. sep 2015

A anemicka nahodou nie je? Komplet rozbor krvi,aj serove hladiny Fe,transferin,feritin,metabolizmus k.listovej,B12 aspon a urcite aj komplet vysetrenie hemostazy,ci ma vsetko ok so zrazanlivostou, nakolko pises,ze krvaca tak pomimo. Na lahku vahu by som to nebrala. Predpokladam,ze cytologiu ma v poriadku...ak nemala,dorobit, lebo tam by mi u dospelej zeny jednoznacne zapadali symtpomy,ako krvacanie mimo cyklu,bolesti podbruska,unava,slabost,anemia..inak,tazkosti s dychanim a srdcom ma ako kompenzacne priznaky pri anemii,nevies,kolko ma hodnotu Hgb?

jaja018
5. sep 2015

@andy_ada zovrat krv na celkovy krvny obraz + hormony + zelezo + onkomarkery.... A vysetrenie stitbej zlazy gynekologické.

livocka21
5. sep 2015

@andy_ada desive...:'( a lekari nic nenasli.???...co na to gynekologicka....hormonalny profil....je normalne? Nechcem sa velmi starat ale nema psycvhicke problemy??

majocka35
5. sep 2015

Psychicke problemy ste vylucili ?

sasa1983
5. sep 2015

A doplnila by som usg abdomen a aj mala panva. (zameranie pecen,oblicky).

andy_ada
autor
5. sep 2015

Mavala depresie ale tiez uz preliecene..boli sme u gynek.a vraj vsetko ok..srdce tiez..

loginexistuje
5. sep 2015

@andy_ada stitnu zlazu dajte vysetrit

mlil77
5. sep 2015

toto tu urcite nevyriesis. Treba ich za obvodnym lekarom povedat priznaky a urobit kompletne vysetrenie, krv a vsetko.............zbytocne tu o tom kecat

fotoarch
5. sep 2015

zahram sa na vedmu - alergia na lepok, celiakia _?
Ale urcite zmen pediatra, z krvi sa da zistit vela , len treba hlbsie patrat ...

govinda
5. sep 2015

@andy_ada no bolob by potrebne spravit rozne vysetrenia, kompletny tozbor krvi, usg brucha a malej panvy, odborne vysetrenie na gastro, hematologii a endokrinologii, hormonalny profil tiez. Casta unava a spavost sa najcastesie moze spajat aj s nefostatkom zeleza ci piruchou stitnej zlazy. Ak mava problemy so stolicou, treba ist na gastro. Priznakov, ktore ste opisali, je dost, preto treba roznorodejsie vysetrenia a hlavne sa netreba nechat odbit.

cairka
5. sep 2015

Panenko skákavá, ani mi nepíš, že ešte v 18 potláča stolicu 🤐 Riešim tento problém so 6 ročnou, kakáva tak 5x do mesiaca. ☹ Už teraz mám pocit, že jej raz musí prasknúť črevo 😖 U nás vylúčili organickú príčinu, je v liečbe psychiatra.... Poradiť neviem, ale držím palce.

cairka
5. sep 2015

A ešte ma napadla jedna vec, na ktorú som bola upozornená, že odmietanie defekácie k tomu môže časom viezť... Si si istá, že jedáva plnohodnotne a dostatočné množstvo, resp. že jedlo nevyvráti? Píšeš o depresiách, o neschopnosti vstať z postele...uisti sa, prosím, že je toto v poriadku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli