2,5-mesačné bábo má teplotu, resp. prehratie

ema22270
1. okt 2022

Maminky, nemali ste skúsenosť? Malý sa ráno zobudil, bol v perinke len rucky mal zakryte a brusko nozky mu trcali (je už dlhý). A celé pyžamko mal vlhké, na rúčkach mal potničky, v zadočku som namerala 37,7. O polhodinku len 37,3. Doteraz uz len 37,2. Bez odčítania pol stupňa.
Má trochu sopliky, ale to má s prestávkami uz od 9 dňa. Sem tam odsajem keď je treba, dávam morskú vodu a nasivin- nie stale. Pediatrička vždy keď ideme do poradne hovorí že je všetko v poriadku.
Inak aj slintá, papá si rúčky a je aj trochu spavý. Kedy by ste isli na pohotovost radsej?

sapetka
1. okt 2022

@ema22270 pri 38

katkaseiner
1. okt 2022

do 38 horucku nema, mozno je trochu prehriaty, alebo ho nieco obchadza... pripadne zuby ho trapia, na pohotovosti ti aj tak odporucia len zrazat teplotu az bude..

anavixy
1. okt 2022

37,7 v zadocku bez odcitania je predsa realne 37,2. To je uplne normalna bezna teplota u babatka v jeho veku. Nie je ani prehriaty ani nema zvysenu teplotu. Nakoniec ma teda 36,7. Neblaznite s pohotovostou.
V prvom rade je bezpredmetne riesit teplotu bez odčítania. V druhom rade, horucka sa riesi minimalne pri 38,0, idealne az pri 38,5 PO odcitani (ak meriame v konecniku), a riesi sa podanim antipyretík. Na pohotovost ideme ak teplota nereaguje na podanie antipyretik, nefunguje fyzikalne chladenie (nad 39,0), alebo sa pridruzi nejaky iny akutny problem (zvracanie, hnacka), alebo dieta odmieta tekutiny a nemoci dostatocne. Ak horucka trva viac ako tri dni, treba ist k obvodnemu pediatrovi.

matkahelka
1. okt 2022

@ema22270 bezna "prevadzkova" teplota babatiek je okolo 37 stupnov. 37.7 je pod odcitani pol stupna 37.2 a teda tvoje babo NEMA vobec teplotu. urcite na pohotovost nechod. este tam nieco chytite a aj tak vas otocia domov s tym, ze ti ako matke daju skolenie o tom, ze teplota je nad 38 uz po odpocitani a az vtedy, ked trva minimalne 2 dni nepretrzite a dieta nereaguje na bezne lieky (sirupy).

anavixy
1. okt 2022

@matkahelka prevadzkova teplota je super vyraz 🤣 budem pouzivat, ked sa vratim do prace 🤪👍🏻

matkahelka
1. okt 2022

@anavixy nenapadlo mi v rychlosti nic vhodnejsie, preto som to dala do uvodzoviek.

anavixy
1. okt 2022

@matkahelka chapem 🙂 vazne som to myslela, je to vtipne 😀

scorpionflower1
1. okt 2022

@ema22270 Vies co, mne sa stalo este v porodnici, ze malej namerali v ritke 38. Nebola chora, vsetko ok. Chcela sa stale pestovat a byt pri mne v posteli a v izbach v porodnici bolo strasne prekurene. Tieto mrňave deticky sa strasne rychlo prehreju.