2,5 ročné dieťa nechce kakať

miruska1903
15. júl 2015

Mile maminky, obraciam sa na vas s prosbou o pomoc- moje dieta (2,5 r.) ma problem, nechce kakat, stiska ritku, ked to nanho pride a uz to trva nejaky ten cas- skusali sme vselice mozne- Duphalac, vlakninu, probiotika, slivky, jablka a vsetko mozne. Problem je v tom, ze jeho nezapeka, on sa len boji pustit- boli sme v nemocnici a robili mu tam klystir a odvtedy sa to s nami vezie. Skusali sme ucit ho na zachod, nocnik- ale nic nepomaha. Stale a vsade stiska. Ked uz dlhsie nekaka, dame mu cipok, ten zaberie, ale ten krik pritom...Viem, ze niektore z vas sa s tym stretli- co vam pomohlo? Vsetci mi hovoria, ze mam byt len pokojna, neriesit, ze to same prejde, ale ja sa uz na to nemozem pozerat, ako sa trapi...dakujem

zizi11
1. sep 2015

@miruska1903 Presne tak ☹ citim to iste aj s tym ako mi to leze na nervy. Som z toho zufala, dnes zadrziavala dokonca cipok az kym som sa nerozplakala a prosikala ze nech kaka lebo nechcem aby mi ju zobrali do nemocnice az vtedy zacala tlacit ☹(( je to zufale. Ak by sa u Vas nieco zmenilo prosiiiim o kazdu radu a pravdaze aj ja napisem ak by sa nieco zmenilo. 3 den co jej rano davam malu lyzicku lanovy panensky olej a skusam ci aj toto nezaberie...

zizi11
21. sep 2015

@miruska1903 Ahojky, opat sa k tebe vraciam....postupili ste nejako? My trosku, sice je to len take este cerstve ale tak dufam ze to bude mat lepsi postup. Konecne po mesiaci kakala sama uz 2x. Sice az na 3ti a dnes na 4den ale aspon bez pomoci cipku ci prehanadla. Zmena je v tom ze ma zvysene davky duphalacu na 15ml, kazde rano jej davam do mliecka lyzicku lanoveho oleja, vecer zas probiotika, denne musi zjest 2 zelene jablka a kazdy den jeden jogurt. Netusim ci toto je recept ale stolicu ma riedku. No i napriek tomu to dokaze v sebe drzat. Cize co sme dalsie zmenili je tlak. Tlacim na nu ze musi kakat, strach s cipku ju donutit potlacit. Nic ju neboli len sa jej proste nechce. Ziadna krvicka nic co predtym mavala. Takze od 2 dna povinne vecer sedi na nocniku, niekedy aj hodinu a objimame sa a snazime tlacit. Ked nic dohodneme sa ze skusime zajtra...tak to skusame potom do max 4 dna. Dnes bol 4 den, sedeli sme hodinu a stale nic az ked muz uz realne zacal vyberat cipok tak sa zlakla ze v momente tak zatlacila a bolo to vonku. Cize co? Zial musime na nu vytvarat natlak a vtedy kaka ☹ mrzi ma to koli nej ale ona sa potom tak velmi tesi ze v momente zabudneme co bolo predchvilou. Pravdaze odmeny, lepime nalepku do kalendara a zopar lentiliek. Uvidime co bude dalej ale pre nas je obrovsky uspech aspon to ze zatial nemusime pouzit ziaden cipok 😉

miruska1903
autor
22. sep 2015

@zizi11 My sme na tom trosinku lepsie, ako zacal chodit do skolky, kaka castejsie, ale stale do plienky a s krikom...vcera mi prislo to aloe, ideme to skusat. Jablcka papame aj my, jogurtiky tiez, ale nepomaha, kedze on to zadrziava...ale stale je to tak na 4. den, niekedy sa nam podari 2., ale malokedy...ach tie deti, snad sa im to upravi...drzim palce

janulana
12. okt 2015

@miruska1903 Môžem sa opýtať, či vám zaberá to aloe vera. My začíname mať ten istý problém, syn sa mi nechce vykakať, tlačí ho, a nie a nie sa vykakať. Jednoducho stisne riťku a hotovo. Len niekedy plače aj hodinu, lebo ho stále tlačí na stolicu a stále ju zadrží, už sme zúfalí z toho.

miruska1903
autor
13. okt 2015

@janulana ahoj, musim si poklepkat 🙂 ale vyzera, ze ano. Davame to uz 3 tyzdne a maly zacal kakat sam na serblik, musi byt sam pritom, ale kaka. Niekedy trosku placka, ale je to o dost lepsie. Myslim, ze mu to travenie rozbehlo to aloe. vyskusajte, uvidite. ale inak kamoske sa osvedcil aj Duphalac- je na predpis, ale zmakci stolicu- nam uz ale nezaberal, kedze u nas to bol dlhodoby problem. Skuste a prebioticka vlaknina je dobra a my este davame aj probiotika.

janulana
13. okt 2015

@miruska1903 ....dnes už to nevydržal a sa pokakal do slipkoch , ale som veľmi šťastná, že konečne to vyšlo von. Uvidíme, ako to bude ďalej. Niečo určite vyskúšame. Ďakujem Vám za rady. 😀

deborah77
6. mar 2016

@katrin21 Prosím o radu,kde to kupim? Naozaj zaberie? To by som bola rada. LACTECON- vraj to isté,čo Duphalac nezaberá.

elly23
6. dec 2023

@lilinka76 Dobrý večer a ako dlho trvalo, kým zabrali guličky opium 5CH? Dala som včera večer, dnes ráno a zatiaľ nič sa nedeje...