2,5 ročný syn je 5.deň bez stolice

tatisna
19. apr 2019
Ahojte, náš 2,5 ročný syncek sa nevykakal už 5.den. Pohybu má dosť, aj stravu má podľa mňa ok, tekutiny občas vypije menej ako by som chcela ale zas nie úplne malo. Zatiaľ sme nedávali prehanadlo ani laktulozu ani čipok (ani nemáme detské lebo sú vždy vypredané). Je to ešte ok 5 dní alebo to máme urgentne riešiť? Pls napíšte svoje skúsenosti. Dik.
marion09
19. apr 2019
@tatisna u 2,5r dieťaťa to nie je ok,keby bol dojčene novorodeniatko tak je to v poho.moja mala ma toľko r. a už skoro rok kvôli tomu chodíme na gastro.ak to tak ma opakovane môže mať alergiu na nejakú potravinu alebo kravské mlieko.
vilma7
19. apr 2019
Tak 5 dní určite nie je ok. Skúsenosti osobné nemám, ale určite to treba riešiť a nie čakať na zázrak, aby sa z čreva nezačali toxické látky vracať do tela a nedošlo k horšiemu. Pred rokom, či dvoma na to jeden 2 r.chlapček zomrel,mal zauzlené črevá a zle ho diagnostikovali. Tuším on asi týždeň nemal stolicu. Môj naviac nekakal dva dni a už som bola ako ba ihlách.
bibistec
19. apr 2019
@tatisna moja dcera to mavala a problem bol lepok, napriek tomu ze celiakiu nema. Ma neceliakalnu intoleranciu lepku, to znamena ze z krvi ani z creva jej nic nevyslo napriek tomu nesmie lepok lebo ma problemy. Ale mala aj ine tazkosti ako nechutenstvo, nafuknute brusko a dalsie. Pomahalo psylium ale problem zmizol az ked prestala jest lepok. Nevravim ze je to vas pripad ale treba gastro vysetrenie ak je to casty problem, normalne to nie je
fiafia
19. apr 2019
@tatisna je to dosť. Moja už na tretí deň bola nervózna, placliva a bolo aj vidno,že ju bolí bruško. Na tento účel mi dr predpísala dufalac.nastastie som ešte nemusela dať. Skús vlažnú vodu, pomasirovat bruško, prípadne sa telefonicky poradiť na pohotovosti.
dzulli1980
19. apr 2019
V poriadku to nie je ... po 5-tich dňoch už bude mať stolicu aj tvrdú, pôjde to ťažko, skús mu dať glycerínový čapík, ak nemáš, strč mu do ritky kúsok mydielka - a ritnú dierku mu natri olejom, aby to šlo ľahšie.
@tatisna
diewcatqoo
19. apr 2019
Ahoj, pokial je to uz 5 dni, mala by si to riesit. Stolica bude potom tvrda a o to tazsie pojde von. Ako ste na tom s odplienkovanim? Skusate odplienkovat alebo to uz mate za sebou? Pokial ma stravu pestru, dost pohybu a tekutin, moze to byt aj psychicke. Vela deti, vratane mojho syna, ma takyto problem, ze pri odplienkovani zrazu naschval zadrziavaju.
tatisna
autor
19. apr 2019
@diewcatqoo presne to asi bude náš problém. Skúšali sme všeličo ale jednoducho sa nevykaka do nocnika. Už si aj sadne ale posediačky nechce/nevie kakať. Možno ho ruší to sedenie na nočníku, dotyk kože o plast, čo ja viem...posedí aj 15 minut a nič...to zadržiavanie sme si všimli, len nedávno prišiel na to, že keď si sadne tak tie tlaky ustúpia...a tak to aj robí...ale čo s tým???
zuzka38
19. apr 2019
@tatisna a do plienky by sa vykakal? Kedy ste ho odplienkovali?
elzena2
19. apr 2019
@tatisna rychlo glycerinovy cipok, masirovat brusko, hruskovy dzus. Toto nie je ok!
tatisna
autor
19. apr 2019
@zuzka38 posediačky sa iba raz vykakal do plienky, ináč len postojačky. Veď práveže nie je odplienkovany, aj cika stále do plienky, iba večer pri sprchovaní cika do vane 😊
zuzka38
19. apr 2019
@tatisna čiže ak chápem správne není odplienkovany a nechce kakať..má teda plienky hej? Nevzala si mu plienku náhodou? 😉
ink
19. apr 2019
@bibistec ahoj, mohla by som ti ohľadne toho,č o píšeš napísať súkromnú správu?
maciatkolulu
19. apr 2019
@tatisna má malý problémy? Boli ho bruško,je nervózny,nechce papať,všeobecné nie je ok? Nám sa to stalo asi 3x malý má 6. Maximálne nekakal 6dni,teda na šiesty deň kakal,ale bolo to na dovolenke,nemal žiadne problémy a vykakal sa úplne ok,takže nestresuj,malý to cíti,ak sa ti čokoľvek.nebude zdať,vtedy kontaktujte lekára,ale mne bolo povedané,že deťom sa to stáva,ale pokiaľ to nie je spojené s bolesťou,nervozitou atď nie je dôvod na paniku a samozrejme nemôže to byť pravidlo.
bibistec
19. apr 2019
@ink mozes
eliska13
19. apr 2019
@tatisna daj mu polku dospeláckeho glycerinoveho čipku musí to ísť von mne tak radila pediatrická
A ovsené vločky do polievky či jogurtu pár dni
tatisna
autor
19. apr 2019
@zuzka38 áno správne, plienky dávame stále, keď bude teplejšie skúsime zobrať.
@maciatkolulu trochu si ma ukludnila, malý je ok, vysmiaty, hra sa, všetko ok...dali sme čipok (rozrezany dospelácky), bez problémov sme zaviedli a zatiaľ nič, trochu sa krútil ale nevykakal sa ... ešte skúsime, uvidíme...
tatisna
autor
19. apr 2019
@eliska13 áno,dali sme,zatiaľ nič...na večeru zjedol dve kiwi, tie mu obyčajne zaberajú, trochu vody na to vypil, ja by som sa už po...aj keď tiež mám svoje zápchy...😜
eliska13
19. apr 2019
@tatisna do hodiny by mohol ísť len pozor ten čipok často vylezie.kludne môžeš dať celý niekedy, ak by sa to stalo.on necíti nepohodu len stolica stvrdne a potom je to začarovaný kruh, lebo to bude bolieť.tiez sme si užili svoje😞
maciatkolulu
19. apr 2019
@tatisna tak klud, viem, ze to je o nervy, ale pokial je ok, tak sa neboj, nam odporucili movicol, ale ten je len v rakusku dostat, nie je to prehanadlo, ale zabera, na dovolenke som ho nemala, ani ma nenapadlo, ze moze byt problem s tymto, ale on sa uplne v klude vykakal na siesty den.... Nervy som uy mala v r...
diewcatqoo
19. apr 2019
@tatisna moj syn cika uz 3m vylucne do zachoda, ale kaka len do plienky. Skusali sme vsetko mozne, vykadi sa len do plienky. Takze ked mu treba, pride si vypytat. Ale casto na nom vidim, ze mu treba, kruti sa, dupe, ale ked sa ho pytam, ci dame plienku, tak nieee, nieee a uteka prec a zadrzi. Ked nekaka 2 dni, davam mu slivkovu stavu alebo pyre a ked aj na treti den zadrziava, davam laktulozu.
Neviem to poradit, co s tym, aby nezadrziaval, lebo sama neviem uz ako nanho. Posledne 3 dni skusame, ze ak sa nevykaka, pojdeme k pani doktorke a ta mu pichne do zadku injekciu. Asi to nie je najlepsi napad, ale zatial sa zda, ze to nanho zabera.. aj ked po 3 dnoch tazko sudit...
On na to pride sam, ze je lepsie vykonavat potrebu do wc alebo do nocnika a ze ked bude zadrziavat, tak ho bude boliet brusko.
sunny15
19. apr 2019
Ahoj,na zopakovať glycerínovy cipok,sleduj či ho zadrži lebo deti ho radi vytlačia,kupit laktulozu,dat slivky sušené alebo kompótovu šťavu,podavat každý deň probiotiká
melinocka
20. apr 2019
Nedavno sa zo tu tiez riesilo - maminke zabrali lanove semienka. Ja odporucam (ak teda ma dieta dobru stravu, cize psenice minimum, kravske mlieko nepit a dostatok ovocia a zeleniny) zaradit zdrave tuky - crievko treba vymastit. Rano pred ranajkami 15min lyzicku tekvicoveho oleja - zarucene pomaha. Po 2 dnoch napis. Isto sa pohne... davaj potom dalej aj tyzden. Take dietatko ma kakat kazdy den. A aj viackrat do dna - v podstate tak ako my dospeli 🙂 aj my to tak mame mat 😉 drzte sa
eririka
20. apr 2019
No už to treba riešiť aby to nebolo ešte horšie, čípok nezaškodí, alebo skúsiť teplomerom vyvolať stolicu
tinadeville
20. apr 2019
my sa s tym trapime uz vyse pol roka...ked zadrziava, tak na treti az stvrty den mu davam Easylax, po nom to ide s placom von 😞 nevieme si poradit, skusili sme uz vsetko...maly je rovnako stary.
tatisna
autor
20. apr 2019
Tak sme boli dnes na pohotovosti, Dr. strčil prst do zadku, nebolo tam tvrdé iba mäkké, takže máme doma zatláčateľa...potom dostal klystir a asi o 10 minút sa vykakal. Bolo to mäkké. Vydýchla som si, úplne som bola rozklepana, malý reval chudák ale držal sa. Zadok má ok, žiadna trhlina, dúfam že aj zvnútra je to ok ...budeme netrpezlivo čakať na ďalšiu kaku...
tatisna
autor
20. apr 2019
Ďakujem vám všetkým za príspevky, dosť nám to pomohlo. Uvidíme čo ďalej, snáď už túto tému nebudem musieť obnovovať.
eririka
20. apr 2019
@tinadeville Ako často sa može vstrieknuť easylax ?
eririka
25. apr 2019
@dzulli1980 Ktoré mydlo sa dá nahradiť za čípok ?
dzulli1980
26. apr 2019
Ktorékoľvek s obsahom glycerínu 🙂
@eririka
barbora2011
27. apr 2019
@tatisna prípadne ak sa vam to bude opakovat my mame velmi dobru skusenost s gastrotus sirup premasti crievka a nezatazuje. Raz za cas neuskodi. Ale isto skocit k lekarke ci nejde o skrytu alergiu alebo intoleranciu.
Drzim palce aby bolo vsetko 👌

Tu začni písať odpoveď...

Odošli