2 týždňové dieťa má hlienové soplíky

lara0000
14. dec 2012

ahojte mamicky potrebovala by som poradit mam maleho drobceka ma 2 tyzdne a ma sopliky take hlienovite chudacik stale mu to steka do krku potom mi s toho vracka a neviem co uz mu mam na to dat uz som skusala hadam vsetko poradte co vam zabnralo. Dakujem

zuzi0911
14. dec 2012

@lara0000 joj to je velmi male babatko a vyber liekov takmer nulovy.treba ist k doktorke ak sa da aj na pohotovost.

matozazzo
14. dec 2012

my sme pouzivali morsku sol, odsavat a odsavat! mala mi soplila skoro 2 tyzdne (od 3 - 5 tyzdna), nevedela som, co s tym, ale... doktorka mi povedala, ze je to stahovanim a tym, ze sa s tym musim ja aj mala vyrovnat. Bolo zvlastne pocut to, ale bolo to presne tak. Do 2 tyzdnov sme sa udomacnili, ja som si zvykla na nove prostredie, novy zivot, postupne aj na malu a sopliky akoby znicoho nic zmizli. A netusim, co zabralo...

moon1979
14. dec 2012

@lara0000 fu, to kde ste chytili pri takom malom krpcovi? no inak sa nečudujem, ak máš takého pediatra, ktorý na prvú návštevu po odchode z pôrodnice žiada priniesť dieťa do ordinácie plnej bacilov a vírusov ... to naštastie my máme normálneho pediatra a na prvú návštevu prišiel domov ...

marduliena
14. dec 2012

ja tiež odporučam odsávať, a morsku sol sprej kupiť v lekárny pre taketo male bábo je to dobre ale hlavne odsávat vela.

maminka86
14. dec 2012

@lara0000 Nasa malinka to mala tiez ked mala 2-3 tyzdne prvy krat a pomohol nam Nasivin baby a morska voda a hlavne vysavat sopliky.Kedto ide do plienok to je dobre aspon to odchadza prec.

jedina30
14. dec 2012

@maminka86 ..ano..aj my sme s tym dost bojovali,lebo dcera je novembrova a tiez to mala..nemohli sme sa toho zbavit,ale baby Nasivin nam pomohol,Psysiomer BABY(tak sa nejako vola-pise) ,odsavat..netreba vela kurit+ mokre uteraky cez radiator,vlhke plienky cez postielku a nam pomohol aj zvlhcovac do izby..koli nej sme to kupila a casom sa to upravilo.. 😉 😉

lara0000
autor
14. dec 2012

@zuzi0911 uz sme boli u doktorky a dala na kvspky do nosteka ale vobec nezaberaju

lara0000
autor
14. dec 2012

@matozazzo aj morsku sol sme uz skusali 🙂 a odsavame a odsavame a furt mam pocit ze je to horsie a horsie

lara0000
autor
14. dec 2012

@moon1979 no presne tak prva navsteva u doktory a nie doma a tam sme to chytili ☹

moon1979
14. dec 2012

@lara0000 otrasné ... ja by som asi odmietla ísť s čerstvým novorodencom do ordinácie ...

something
14. dec 2012

Mna by zaujimalo ake su to hlienove sopliky? lebo hlien je sopel, teda je to synonymum. Takze ake to su soplikove sopliky? A nema to hlavne rano? a cez den v pohode? alebo cely den? Morska voda je super, nasivin max. dva dni..nici sliznicu nosa. A prilis vela neodsavat, cim viac odsavas tym viac sa budu robit.

zuzi0911
14. dec 2012

@lara0000 neviem mi sme take ako malicky nemali.ale ta morska sol je dobra len som nevedela ci to mozu aj teke malicke deti.neviem od kedy to ma ale ak sa to pocas vikendu nezlepsi isla by som opat k dr.

zuj
14. dec 2012

No my sme si tym presli takmer od narodenia malej, takze to doverne poznam ☹ Skusali sme naozaj vsetko a nakoniec to az po vyse mesiaci preslo, u nas zabralo pred odsavanim zvlhcit nos.dierky Physiomerom a nasledne odsat (doktorka vravela, ze je to mensie zlo ako keby sme neodsavali a potom to zateka a moze sadnut na priedusky), Nasivin baby, potom aj Pamycon, prilis nekurit a zvlhcovat klimu v byte, inak nostek vraj moze drazdit aj natravene mliecko, ktore sa drobcom niekedy dostane az do nosteka...zelam nech to skoro prejde 🙂

lara0000
autor
14. dec 2012

@zuj no aj sopliky odsavame aj tu morsku sol pouzivame najsko mal take riedke ze mu tiekli a teraz ma take hlienovite a steka mu to do krku chudacikovi uz fakt neviem co mu mam na to dat

lea641981
14. dec 2012

@lara0000 neboj to prejde tiez sme si prezili a neviem co zabralo 🙂 uz co tu mamicky popisali sme vyskusali a opat bojujeme so soplikmi a mame 6mesiacov 😒

andreaaaa000
15. dec 2012

@lara0000 taka nadcha u babatka trva aj 3 tyzdne. moja mala ma uz tyzden sopliky a stale ich odsavam a davam morsku vodu do nosteka.Mne povedal doktor,ze sa mam s malou aj naparovat no neviem si to predstavit 🙂 🙂 s takym babom ved to sa stale hybe a myka nahodou sa popali a co potom ,takze naparovanie urcite nehrozi 🙂

lara0000
autor
15. dec 2012

Dakujem vam vsetkym za radi ste sasne zlaty dufam ze nas to prejde a bude uz dobre

kristink
16. dec 2012

@lara0000 My sa trápime už vyse 3 týždnov so soplíkmi . Malička mala najskor len take ako pises ty , že skoro nic neslo , dnes ale v noci sa jej to uplne zhorsilo , ledva dýcha , nedá sa jej preglgat .. Uplne som z toho zufala , nespim , nejem :( velmi sa trapim ked ju taku vidim ako lapá po dychu . Malička ma 7 týždnov , už sme boli v noci 2x s tym na pohotovosti aj dnes rano , zajtra zas idem k nej k nasej dr . No tiež nam len dala rady ako aj tu baby , Physiomer+Nasivin+ Fenistil kvapky do čajiku . Tak snad sa Vam už polepsilo , držim palce

danim
16. dec 2012

@lara0000 odsavacka na vysavac a odsavat odsavat...ziadne kvapky nazaberu expresne rychlo, ved vies podla seba.. ale tak ako si ty stale fukas nos aby si mohla dychat.. aj dietatu treba v tomto pomoct- a ucinna je jedine odsavacka na vysavac co sa pripne

danim
16. dec 2012

@kristink dtto co som pisala..

kristink
16. dec 2012

@danim Ano presne to robim. kazdu chvilu jej odsavam a mame tu na vysavač, je super . nedavam jej dnes ani nic, počkam rano na dr . Na pohotovosti nam rano nic nepovedali ,vraj len že je čista že dycha dobre , ale sopliky jej idu riadne von a huste . tak uvidime čo zajtra .