20 mesačná dcérka nekaká každý deň

1321987
10. dec 2016

Ahojte maminy. Dcérka 20m ide mat my nekaka pravidelne kazdy den tak kazdy 3 deň. Má vyváženú stravu ovocie cerstve zeleninu maso ryzu zemiaky mliečne výrobky pije cistu vodu a cerstve mlieko s nesquikom a pohankovr a spaldove výrobky. Prdi cely deň beha je ziva neobsedna neboli ju brusko neplace nema krce. Z coho to moze byt dakujem

delmondo
10. dec 2016

"lenivé črevá". A nemá tuhú stolicu, netrápi sa pri kakaní?

1321987
autor
10. dec 2016

Ma.tuhu stolicu ale to z nesquika a tlaci dost pri kakani

delmondo
10. dec 2016

@1321987 a neskúšala si dávat potraviny, čo pomáhajú pri zápche?

1321987
autor
10. dec 2016

Ved davam ich kazdy deň. Spaldove chlebíčky pije vodu vyse pol litra ovocie zeleninu

1321987
autor
10. dec 2016

Prdi aj v noci cely den neviem ci tak bude kakat ved nie nie kazdy kaka kazdy den

delmondo
10. dec 2016

Skús vo vyššej miere zaradiť ovsené vločky, resp. odvar z nich na pitie, slivky, slivkovu výživu, slivkovu stavu, surovú mrkvu a stavu z nej, mleté ľanové semienka, poprípade psyllium. Teda ak sa trápi pri krájaní, toto by malo pomôcť.

babatkoo
10. dec 2016

Moj syn 19 mesacny ma toto tiez. Od 9 mesiacov taketo trapenie: duphalac, slivky, lanove semienka, probiotika... nic absolutne nic nepomaha. Zvyknem mu davat ob den easylax (klistir) a vdaka nemu do par minut kaka. Ale hovienka tvrde ako kamen a obcas aj trochu krvicky z toho ma :( Lekarka mi poradit nevie. Resp. radi to co nam nepomaha. U nas bude problem v piti vody. Denne max 250ml vody vypije, tak sa snazim mu 2x denne davat polievky (400ml) a moje mlieko stale. Na nervy toto 😢

1321987
autor
10. dec 2016

No moja je cula pije dost vody a prdi cely den

babatkoo
10. dec 2016

@1321987 nepapa vela masa? To zvykne zapekat. Dlho hnije v crevach

jasminkaj
10. dec 2016

@1321987 Ešte ju kojis alebo davas umelé mlieko? Niekedy spôsobuje problémy práve mlieko, aj v nasom prípade to tak bolo. Treba vyskúšať zmeniť buď značku umelého mlieka (naša sa rokzkakala keď sme prešli na Hipp) alebo na bezlaktozove umelé mlieko, prípadne ak davas už kravské tak vymeniť 1,5% za 3,5% a opačne 😉 Tiez nasadiť probiotiká (podľa mňa najlepšie sú Bio-kult infant) a vlákninu (odporúčam Valosun, nezahustuje nápoje a je bez chuti) 😉

My sme sa trápili presne 12 mesiacov (odkedy mala 18-30 mesiacov) a pomohla nám napokon až návšteva detského gastroenterológa..

ukulela
10. dec 2016

@1321987 moj- kym bol plne kojeny, tak stolica raz za tyzden. s prikrmami kazdy den, niekedy aj viac krat. . teraz ma 2 roky prec a ustalilo sa to na kazdy druhy den. ale netlaci, stolicu ma makku.
zarad viac ovsenych vlociek. maly ich mava kazdy druhy den. jogurty, kyslo-mliecne vyrobky. tiez ich ma kazdy den. slivky su dobre na zapchu, resp slivkova stava.
nam ale najviac pomahaju tie ovsene vlocky- myslim celej rodine. malemu som ich najprv varila vo vode a dochucovala vyzivou a bielym jogurtom. teraz uz jedava s obycajnym mliekom a tiez dochucujem ovocim. jedava ich na ranajky.
byt tebou, obmedzim nesquik, ked vavis, ze z toho kaka tvrdo. hladaj zan nahradu.

babatkoo
11. dec 2016

@1321987 mozem sa spytat mava dcera tiez krvicku pri kakani? Moj ked nekaka 4 dni tak mava obcas a vzdy z toho panikarim 😢

zabina27
11. dec 2016

podla mna pol litra vody je malo, ale zase zalezi, ci je aj polievky, kolko ostatnych tekutin prijme...

daniiiiiiiiii
11. dec 2016

Mame ten isty problem,dcera ma 22 mes., kakala s bolestami a tvrdu stolicu mala, papala to iste co vasa, nevedeli sme si rady, jedine co pomohlo probiotika v prasku dophilus adults, rozpustaju sa vo vode akebo cajiku, mozu sa pit dlhodobo aj, neublizia ale poctivo kazdy den, inak nepomozu.... inak vraj aj ryza zapeka a tej vody vypije nasa este menej ako vasa...ked jej robim krupicnu kasu tak jej davam ovsene vlocky do mlieka, ale tie probiotika vyskusajte, dr. nam to odporucila a pomaha to....

1321987
autor
11. dec 2016

Uz dnes kakala mala tvrdu aj mekku stolicu a potom hned ked sa naranajkovala ju prehnalo ani moc tak netlacila normalne tak v pohode