Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

20 mesačný syn je prechladnutý

caspino
16. jún 2012

Ahojte chcem Vás opytát co davate svojim detičkam ked zistite ze na nich niečo lezie resp.pri priznakoch nádchy. Ja davam fyziomer a odsavame kolko sa da, nasadila som sirup SINUPRET na rozpusťanie hlienov a davam kvapky KALOBA a este cebion C. A to pocas roka bereme IMUNOGLUGAN len na leto nam ho kazala dr. vysadit dat si pauzu. Mate niektorá lepší recept, hlavne rýchly a účinný. Ja som momentalne chora mam zapal priedušnice tak nečudo že je chorý aj moj 20mes. syn. Dakujem Vam. Vonku pekne a my doma 🙂

desszi
16. jún 2012

@caspino ja si myslim, ze si nasadila spravne pripravky - postupovala by som rovnako - sinupret, vitamin C, vitamin D, pri nadche davam aj coryzaliu (rozpustim vo vodicke a podam davkovacom na nurofen). Kaloba je tiez super, ja ju doma nemam 🙂 A este oddych a tekutiny a za par dni sa s tym telo v tom lepsom pripade vysporiada.

cicimon
16. jún 2012

@caspino nie je zbytocne davat sinupret len pri priznakoch? inac len odsavat, vit C, probiotika a ked uz je ta nadcha tak nejake kvapky do nosa a ten physiomer

tanyja
16. jún 2012

@cicimon presne aj môj názor, načo zbytočne zaťažovať detský organizmus, a nádcha nie je choroba
a keď už by aj prišla, tak sú predsa aj dobré čajíky na nádchu 😉

cicimon
16. jún 2012

@tanyja no ano, ved ani dospely si nedava sirup proti kaslu a pod ked nekasle..

majka1981
16. jún 2012

ja davam od prvych priznakov len homeopatiu.

tanyja
16. jún 2012

@cicimon
@majka1981
@caspino najlepším liekom je čerstvý vzduch a pohyb 😉

tanyja
16. jún 2012

@cicimon napríklad dnes celý deň malý lietal bosý pri mojej starkej po dvore a hral sa so psom, zakončil to sprchou a šli sme domov 😉 😀

meg9
16. jún 2012

@tanyja to jej ako radiš že pri príznakoch nádchy má nechať syna behať bosého po vonku, dať večer sprchu a ráno bude oki? či načo si chcela poukázať tvojim príspevkom. Ak som dobre pochopila zakladateľka sa nepýta na prevenciu ale už na liečbu...

caspino
autor
17. jún 2012

ale mi nadchu mame a cely je maly zahlienený takže ten sinupret dnes už zaučinkoval🙂

caspino
autor
17. jún 2012

@tanyja

tak ja ked je maly chorý sa ho snažim šetrit polihujme spolu čitame rozprávky a tak iste nie behat a namahat este viac oslabeny organizmus a este k tomu v tomto teple ved to je tak akurat na odpadnutie ale dakujem za nazor s ktorym sa iste viacere nestotožníme

tanyja
17. jún 2012

@meg9 ja som písala, čo robil môj syn, a nie poučenie čo majú robiť ostatné mamičky, nemusíš hned útočiť 😉 , predtým som písala, že sú aj dobré čaje na nádchu 😉 😉 a samozrejme, keby že je chorý, tak nebehá bosý von, a sprcha nebola studená, to dá rozum 😵 , zase nie som hlúpa a ja nádchu neberiem ako chorobu

henca74
17. jún 2012

@caspino ked ma maly nadchu, tak okrem quixxu, davame aj sirupcek solmucol a fenistil kvapky, tie nam vzdy pri nadche odporuca pani doktorka... ale nedavaju sa spolu so sirupom... a je tu jedna vyborna tema, ta kocka je odbornik ORL, tak mozes sa opytat priamo jej...
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dakujeme-strapco-orl-rady/

caspino
autor
17. jún 2012

myslim že som postupovala spravne lebo tuto sme spali vynikajuco žiadne hlieny a stav je omnoho lepši ako včera

ajca123
17. jún 2012

@caspino aj podla mna si spravila dobre 🙂, ako ho nechat bez vitaminov a skončiť na ATB... Super chvalim

ajca123
17. jún 2012

@caspino iný asi čítajú mezi riadkama a nie čo pišeš....
Aj ja nechávam deti odpočívať ked sú prechladnuti.. Lebo ked sa nám treti narodil... Prvy syn doniesol niečo zo škôlky a ochorel aj náš mrnusik a museli sme do nemocnice zápal pľúc.. A to som každú chvíľu odsavala a odsavala ale ATB nepomohli.. Asi týždeň sme behali na pohotovost.. A pokazde nas odbili :( az kým nas nedali na rengen..

katrinka8
17. jún 2012

Ahoj, nasa dr. vravi, ze prechladnutie trva liecene 15 dni a neliecene 2 tyzdne 😀 My vtedy odsavame, striekame physiomer, prip. aj detsky nasivin (ked je to horsie s tymi soplikmi), zvysime prisun vitaminov a cakame 😀 Hlieny rozpustajuce pripravky davame, az ked su hlieny stecene a dcerka zacina chrapcat. Lebo nie vzdy prechladnutie prejde do stadia, ze hlieny stecu a dietatko chrapci. Takto to mame "nacvicene" s nasou doktorkou, pretoze v 1. roku sme tento problem riesili dlhodobo niekolko mesiacov.

luciana157
18. jún 2012

my sme boli prechladnuti minuly tyzden,boli sme len doma,teply caj a odsavanie soplikov,ziadne lieky ani sirupy,organizmus si len potrebuje oddychnut.trvalo to 3 dni a cez vikend sme sa uz boli kupat🙂