22 mesačný syn je často zahlienený. Poradíte?

inka070707
28. okt 2012

Syncek byva casto zahlieneny, hlavne v noci. Nema sople ako take, skor tie zadne hlieny, niekedy daco aj odsajeme, ak, tak iba vodu, vacsinou nic. Cez den ani netusime, zeby daco mal a v noci to pride. Budi sa kvoli tomu, zle spi, nevie sa s tym este sam vyrovnat. Casto nam aj vracia, hlavne vecer, ked mu zacnu tie hlieny stekat. Dostava denne cebion, cajik na imunitu a proti nachladnutiu s medom a citronom, obcas sinupret, nechcem donho pchat zbytocne lieky. Pre upresnenie - ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a vajecny bielok. Ma niekto skusenost a vie poradit co s tym? Vopred vdaka 🙂

misa0411
28. okt 2012

Oregánový olej, robí zázraky a je to prírodné. 😉

simca06022011
28. okt 2012

my v kuse hlienujeme a tiez ma ide porazit a krcna nic. Mne to vyzera ako alergia kedze je to iba v noci. ani ked cez den spi tak nic nezateka? Skusila by som este krcnu k ste nahodou neboli, ale aj mna zaujima co s tym:(

ale oreganovy olej tazko moze take male dieta, to uz iba ak sa poradit s homeopatom.

samantha223
28. okt 2012

nocne hlieny, voda z nosa, presne jak moje 3 deti. Su vsetci alergici, najhorsie na jesen-plesne, roztoce, pprach. Na jar kvety, lipa, baza. Roztoce celorocne, hlavne v noci, lebo sa v posteli nachadzaju takmer vzdy, tomu sa neda zabranit, su vsade kde sa odlupuje koza z ludi, to je ich hlavna potrava. Cim skor kupte fenistil kvapky, berie to nasa najmensia niekolkomesacna dcerka, lebo sme ste nemali alergologa a tie vacsie uz maju lieky a ked dodrzujeme liecbu, priznaky ustupia. Skuste fenistil kvapky, mali by za par dni zabrat a nieco do nosteka. Moje deti vsetky to maju od prvych tyzdnoch zivota, tieklo im z nosa ako par tyzdnovym. drzim palce. jaj a nieco na rozpustanie hlienov, hederix, kym hlieny neustupia.

elize
28. okt 2012

Dovodov moze byt viacero, ale hned ako som si zacala citat tvoju otazku napadlo ma kravske mlieko. Az potom som sa docitala, ze je alergicky na jeho bielkovinu. Pri alergiach na kravske mlieko zvyknu byt deti zahlienene. Ale po jeho vysadeni sa to zvykne upravit.
Dalsim dovodom moze byt ina alergia, suchy vzduch, zvacsena nosna mandla (ale to by mal problem dychat nosom aj pocas dna). My sa s tym trapime uz druhy rok. Pomaha nam livostin - kvapky do nosa a sirup Aerius od imunoalergologicky. Akonahle zacne jesen a zacneme kurit je to tu.
V kazdom pripade to ries s dr. Drzim palce 😉

opica89
28. okt 2012

my mame zase opacny problem nas ked spi tak krasne dycha nosom a cez den ako keby mal plny aj ked si vyfuka a to už skoro mesiac. mozno len preto lebo mu isiel zub stolicka. na krcnom nam povedali že mu mame dat vybrat mandle že ma velke, ale niekde som citala že to nema daky vyznam a ze problemy sa aj tak vratia

slniecko93
28. okt 2012

Na hlieny v dutinach je velmi dobry sirup Nasivin Sinus.

bamb27
29. okt 2012

alergia na bkm aj na vajecny bielok casto sposobuje zahlienenie,,, ale to asi vies, aleee drzite doslednu dietu? ...prijem tychto potravin musi byt absolutne nulovy aby sa neprejavoval,, nie len obmedzeny

xlucia
29. okt 2012

ako prve vysat cebion, je to hrozny bordel. kup si praskovy vit. C z DM drogerie, potom zacni davat sinupret, ale treba ho davat aj tri tyzdne, je to bylinkove, prve zlepsenie nastava po tyzdni brania. sinupretu sa fakt nemusis bat
kup klasicky zvlhcovat a nalej do neho aspon 2 litre z vincentky a daj mu tu na noc k postielke, na najslabsi stupen
uvidis ako ti zacne dobre spavat
ta vincentka na noc ti sposobi, aj zvlhcenie vzduchu, a odpuchnutie sliznic a ked to budes davat na slabucko kazdu noc aspon mesiac, je to ako keby bol celu noc pri mori
nam to velmi velmi velmi pomohlo, ked uz z nas boli zufali aj doktori

mummy01
29. okt 2012

Ja by som aj tie caje vysadila,tak male dieta by nemalo tolko bylin pit.S tym zvlhcovacom opatrne,moze to mat aj opacny efekt ak bude mat v noci vzduch prilis vlhky.Lepsi je kompresorovy inhalator a tak inhalovat vincentku lebo napr.do mojho zvlhcovaca vincentku naliat nemozem.A treba aby spinkal v bezprasnom prostredi,antialergicke periny,kazdy tyzden prevliekat a ak ma alergiu na bkm a bielok tak samozrejme dietu velmi dosledne dodrziavat.

snopkulka
29. okt 2012

teraz možno tresnem, ale mne to na imunitu veľmi pomáhalo - neskúšala si saunu? S maličkými deťmi stačí len na pár minút, skús pozrieť na nete, krásne sa tým uvoľnia dutiny 😉 a mne pomáha aj zázvorový čajík

zigzag
29. okt 2012

cebion je svinstvo, obsahuje glycerol, radsej DM vit c, praskovy, a na odhlienenie, vysadit mlieko a pit zeleny jacmen, a ked chces ulahcit vykasiavanie tak cibulovy sirup, ktory si urobis sama doma,,,,

kaselka
29. okt 2012

Ak Ti kašle aj počas obedňajšieho spánku tak si skús pozrieť diskusiu, ktorú som založila ja tu na mk: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/kasel-ako-prejav-refluxu-u-2-rocnych-deti-2/

abbie
29. okt 2012

ja by som skusila malemu davat na celu zimu Imunoglukan 😉

lentuska
30. okt 2012

Ja by som ti odporucila NLS diagnozu u doktorky Tomovej, ku ktorej som zacala chodit od maja tohto roku, 16 rokov alergicka na vsetko, oslabena imunita, astma a ta baba ma dala dokopy za par tyzdnov. Nehovorim, ze uz je vsetko ok, ale tak ja mam uz 26 rokov a z toho 16 rokov chodim na alergologie , takze organizmus zapaleny viacej ako male dieta a mam to aj zanedbane , takze so mnou je viacej roboty 🙂
My chodime k nej uz cela rodina a vsetci sme spokojni, odvtedy sme neboli chori nikto!!! Ona vam presne zisti,co vam je, v com je problem, a vypracuje aj cielenu liecbu s prirodnymi preparatmi. Cena za taketo vysetrenie je 15€. Kedze chodi za pacientami po celom SR, treba si iba zavolat a dohodnut si termin, niekedy ked bude niekde poblis vasho bydliska....ak by ktosi mal zaujem podstupit taketo vysetrenie, dajte vediet, poslem vam na nu kontakt.

adrianai
30. okt 2012

Ja ti za seba môžem poradiť tento skoroceľový sirup http://biocare.sk/eshop/produkt/skorocelovy-sirup , ja som ho dala malej a na druhý deň takmer žiadne soplíky, môžu ho deti od 1 roka, je prírodný, dostaneš aj v predajniach so zdravou výživou... 😉

elli333
30. okt 2012

My mame to iste od narodenia,je to hrozne ☹ davam kazdu chvilu sinupret,ten by nemal uskodit...aj dlhodobo 3tyzdne potom vysadim a zase davam po par tyzdnoch a kazdy vecer davam fenistil 10kvapiek. Skusala som zvhcovat vzduch alebo nechat vyparovat harmancek ale este horsie to bolo

majuska01234
16. sep 2018

Moj syn ma 22 mesiacov.uz 3 den pije sunar kedze ja uz mlieko nemam a vsimla som si ze sa mu nostekom zle dycha

alchemilkazltozelena
16. sep 2018

@slniecko93 nasivin sinus je az od 3 rokov