3,5 ročné dieťa je často choé. Mám ho dať do škôlky?

mamamonka
26. aug 2014

Mam 3.5 rocnu dcerku ktora byva velmi casto chora.aj raz mesacne.ci je zima ci je leto.rozne virusy.afty.atopicky ekzem.crevne chripky.proste vsetko sa na nu nalepi.chranim ju ako viem.ma komplet vysetrenia imuno alergo gastro......vsetko v poriadku...dobre sa stravuje.berie imunoglukan.c vitamin. O tyzden ma nastupit do skolky....mam hrozny strach co to s jej zdravym spravi.....mate niekto skusenost ze by vase dieta bolo viac chore pred skolkou ako ked nastupilo????moc dakujem zavsetky skusenostia rady

janinah
26. aug 2014

pozerám,že máš menšie dieťa a si zrejme doma,nechala by som dcérku doma ešte rok,imunita sa buduje prirodzene a postupne a aj ten rok mimo kolektívu pomôže....skoro každé dieťa nástupom do škôlky aj viac chorľavie,aj také,ktoré dovtedy bolo choré raz za rok,takže zváž príp. sa poraď s vašou pediatričkou...

viera77
26. aug 2014

moja dcerka musela koli vysokej chorobnosti odist uz aj z jasliciek, nemalo vyznam tam byt vobec prihlaseny a zial, aj koli tejto chorobnosti som vtedy prisla o pracu a odvtedy som s nou doma, zatial je vsetko ok, chora byva minimalne, ale tiez prave nastupuje do skolky, tak sa obavam co bude dalej, je uz vacsia, pravidelne jej davam rybi tuk a C vitamin z DM-ky a kedze ostavam doma, ak to bude potrebne, par kritickych zimnych mesiacov ostane radsej doma......ako vidim aj ty si doma, teda v tvojom pripade, pokial je dcerka az takato chorlava, by som ju urcite este nechala nejaky cas doma, ved aj tak by mozno z tej skolky nemala asi nic....pockajte este a o rok skuste, ci sa to samovolne nezlepsilo, skolka si na nu aj tak predsa pocka 🙂

januska4444
26. aug 2014

@mamamonka my sme mali ten isty problem..maly mi bol chori kazdy jeden mesiac..mali sme urobene komplet vysetrenia imunita,alergo.;gastro,plucne komplet vsetko a vysledky su v poriadku..neslo mi to do hlavy,ale lekar je lekar,tak som ho minuleho roka v septembri riadne dala do skolky..septemver pochodil v oktobri sme skoncili na antb., cely november a december bol doma (dr nam vypisala papierik a neplatila som skolne len musi byt cely mesiac doma) v januari nastupil samozrejme ochorel,februar a narec sme potiahli bez antb v aprili zase antb a maj,jun bol celg cas v skolke..tym chcem povedat ze nelutujem ze som ho do skolky dala aj ked som cahala,ale vela sa tam naucil,ziskal kamaratov (aj ked vela vymeskal) a to ma tesi..uvidime ako vykrocimd tento skolsky rok..nedavno 8.8 sme dobrali lieky tak skusime..ps:ospravedlnujem sa za chyby ale pisem cez telefon 🙂

tova
27. aug 2014

netreba to doma s upratovanim prehanat, ani s antibakterialnym mydlom, ani s obliekanim v chladnejsiom pocasi, treba vetrat, nenapchavat sa antibiotikami. a syrupcekami, Imunita sa vit. C, a inymi umelinamy nebuduje. Na obycajny kasel pomaha nadparovanie, a syrup z cibule. Este imunitu znizuju ockovania ale to na dalsiu temu.

mawka
27. aug 2014

@tova
@januska4444 no, my sme sa pasovali stale s "virozami", kaslami atd, vsetky vysetrenia ok a teraz som sa nechala motivovat maminami na MK a spravila som malej eliminacnu dietu, vysadili sme jej vsetko mliecne a cuduj sa svete, mala v tom momente prestala kaslat. ideme to dat potvrdit este testami a ja sa len nestacim cudovat, ze toto nikdy lekara nenapadlo vysetrit. takze vacsinou jej daval vselijake lieky uuplne zbytocne. no som zvedava ako to dopadne a ako sa lekar bude tvarit. tiez som mala pocit, ze ma slabu imunitu, ze kvoli skolke je stale ukaslana, no..... asi den dva po vysadeni mliecnych vyrobkov kasel a sopel ustal uplne. skusili sme jej dat naspat jogurt raz vecer a do rana sa rozkaslala a zacal jej tiect soplik. takze tu je to jasne. baby, skuste patrat po pricinach do hlbky, nenapchavajte deti liekami a chodte si po vysetreniach, nenechajte sa odbit.

strociatka
27. aug 2014

@mamamonka Ahoj moja, urcite ju do skolky daj, jednoznacne. priprav sa na to, ze prvy rok bude katastrofa, tyzden v skolke, dva tyzdne doma, tyzden v skolke a tri tyzdne doma.. Napriek tomu sa to velmi oplati. Druhy rok uz bude lepsi a treti uplna pohoda. My sme mali toto iste, len v este horsom, lebo my sme mali aj nalezy. To ze mas druhe dieta je super, nebudes musiet riesit v praci caste OCR. Takisto je to velmi dobre po imunologickej stranke pre obe tvoje deti. Je dobre, aby si tym presli, potom v skole budete mat svaty pokoj. Uz sme si tym presli a aj ked som vtedy strasne penila a v praci mala kvoli tomu vkuse problem, spatne to velmi ocenujem a nemaj strach. Je to pre dieta dobre, imunita stavia na tom, ze sa stretava s mnozstvom podnetov a kde inde k nim prides, ak nie v skolke?

serpentino
27. aug 2014

@mamamonka Ahoj,moj maly bol do 3 rokov asi len 2x chory,obycajna chripka a tak...ale ako nastupil do skolky,tak prvy polrok bola katastrofa,mali sme turnusy...2 tyzdne doma 2 tyzdne v skolke a to bolo uplne pravidelne...nakolko u nas v skolke mamy davaju deti do skolky aj ked maju deti sopliky,kasle...nakolko nie kazda si moze dovolit byt kazde 2 tyzdne doma a samozrejme,ze potom su aj ine deti chore,ked v kolektive nejaka mama necha chore dieta len z dovodu,ze nemoze byt s nim doma...ale skoro vsetky kamosky mali rovnake skusenosti s nastupom do skolky,nakolko bude zacinat jesen a ta je na choroby ako stvorena...

mamamonka
autor
27. aug 2014

Dakujem za rady.este pre upresnenie antibiotika dostava naozaj len v nevyhnutnych pripadoch vsetko liecime setrne vacsinou homeopatiou.je na bezmliecnej strave uz rok. Papa hrozne velavovocia zeleniny aj masko.ziadne sladkosti. Stale mame otvorene okna.vonku sme v kazdom pocasi a aj tak je chora v priemere 10 krat za 7 mesiacov.s detmi sme len vonku aj aj to len s kamaratmi ktory su zdravy.uz prekonala vsetky mozne infekcne ochorenia.naposledy enterovirus.herpes virus.crevne virozy.chripky.anginu proste vsetko. Len sa bojim ci uz neskolabuje v tej skolke ked uz teraz to mame takto brutalne.muz trva na tom aby isla ale ja by som zvladla aj keby nesla.vsetky virusy nosi domov ku babatku a s malym som uz skoncila v nemocnici sobycajnymherpesom

bonaqa2013
27. aug 2014

moje deti ako nastúpili do školky tak prvé mesiace boli tiež choré. ale potom po takých 4 mesiacoch sa to všetko skonsolidovalo. Takže do školky dieťa daj, však ono to časom prejde. Raz musí prísť aj dobre, nemože byť stále zle....

milkav03
28. aug 2014

ja ti z vlastnych skusenosti odporucam probiotika Actibax.. ked bola mala casto chora.. napravi sa jej crevna mikroflora.. a hlavne posilnia imunitu. nemusia byt ani v chladnicke.. my na nich fungujeme cela rodina.. moja mala zvladla nastup a prvy rok v skolke uplne v pohode.. a to sme byvala predtym chora v prieme asi kazdy druhy tyzden.. a urcite by som ju do skolky dala 🙂

betka999
7. sep 2014

myslim ze vacsina deti po nastupe do skolky ochorie.. ono je to tak nejako dane ze ten prvy rok v skolke je pre deti kriticky.. ked ale vies ze mala ma taketo problemy.. daj jej nieco na podporu imunity.. ja som velmi spokojna s probiotikami Actibax.. dcerka mi aj vdaka nim zvladla paradne prvy rok v skolke 🙂

felycity
8. sep 2014

ahoj, ťažko radiť, ja osobne ak máš tu možnosť ostať doma s dieťaťom by som to riešila, že by som skúsila ju dať do kolektívu 2-3 dni v týždni /aby si troška zvykla aj organizmus a aj po sociálnej stránke/ prípadne len na doobedie, hneď pri prvých náznakoch /soplíky a td./ by som ju odstavila, aby to nezašlo tak ďaleko, že by dieťa ostalo na ATB. Prvé 2 roky v škôlke sú ale vždy horšie čo sa týka chorobnosti a asi takmer každý sme si tým prešlii + by som dávala niečo na posilnenie imunity , predpokladám, že asi máte všetky vyšetrenia / či nemá zníženú imunity, píšeš aj o infekčných ochoreniach - angína, herpes - čo znamená, že od niekoho chytila, možno by bolo dobré aj vás členov vyšetriť či nie ste nosičmi aj ked navonok ste zdraví/ Ono sa to s ňou môže niesť, atb + oslabená imunita môže mať za následok, že rýchlejšie niečo chytí....samozrejme, že treba, ale zváži a to je podľa mňa otázka na lekára, či odporúča dochádzku..., ale opakujem, máš výhodu si ju kedykoľvek nechať doma...

elfi1
8. sep 2014

@mamamonka - mozno skusit na pol dna - bez spanku. poznam pripad, ze ked dietatko spavalo v skolke a tie postielky su hned pri zemi a dychalo ten prach, roztoce z kobercov, tak bolo viac chore, ako ked potom ho dali len na pol dna.
a tiez uvidis, ako bude reagovat. mozno to vzladne a ak by bola chora, vzdy ju mozes potom nechat doma a pojde o rok neskor.
mas vyhodu, ze si doma, tak netreba nic nasilu, ale vyskusat mozes. lebo zas deti po prvych tyzdnoch sa tesia na kamaratov a nove veci. treba si to odsledovat

mamamonka
autor
3. okt 2014

Neuveritelne ale uz mesiac mi chodi do skolky bez choroby.to je zatial najdlhsie od kedy sa narodila.dakujem za rady.pokracujeme v skolke a uvidime