3,5 ročný syn je stále chorý a nechodí do škôlky

lilina585
22. feb 2017

Moj syn chodi uz vyse roka do skolky. Vkuse je doma, co je chory. Na imunitu davame Imunoglukan, martankov, cebion. Kazdy den berie cely rok na alergiu Rupafin, je alergicky na brezy... Prosim poradte nieco na zvysenie imunity? Dakujem!

lilina585
autor
26. feb 2017

@elise 3 tyzdne je vzdy doma... aj to uz je na hrane, kedze musim aj pracovat..robim na 3 smeny, tak to su extremy..

elise
26. feb 2017

@lilina585 ja tochaoem s oracou je to tazke. Len takto budete pendlovat s chorobou velmi casto. Skus otuzovat sprchovat vlaznou vodou, nasat c vitamin moje deti maju sumive c-cecko. Este je dobre neriesit prehnane umyvanie ruk -to poznam doverne mam mamu ucitelku v skolke .ja deckam dovolim zjest rozok aj ked padne na zem ofukat bacili tam nestihnu iba na mokre veci ako su sunka syr, maslo. Oblekam do vrstiev nie moc. Ale na druhejstrane su deti ktore ochoreju aj ked niekto kychne na ulici. Len ked je moje dietachore cca 14 dni tak zostava pochorobe doma este10 dni, co chapem ze u teba to nejde ja som na materskej.

lilina585
autor
26. feb 2017

@elise tak ja to neprehanam urcite s tou hygienou.. pristupujem k tomu ako ty. Len ta skolka! Ja ho tam aj po mesiaci 100%tne zdraveho, dolieceneho a o 2 tyzdne mi pride chory! Lebo tam chodia chore deti... keby mal len soplik, ale on hned zapal priedusiek. Je nato velmi haklivy. Mnoho mamiciek ma tu odsudzuje, no keby mali take dieta, som zvedava ako by sa citili... skusim mu kupit to colostrum. Som zvedava..

elise
26. feb 2017

@lilina585 este je dobre floraliv su to flasticky stlacis vrchnak zamiesas a das vypit tiez pomoze

adriku
26. feb 2017

@lilina585 možno ešte k posilneniu imunity aj iný pohľad, imunitu znižuje stres, pre dieťa je nástup do škôlky veľmi náročná zmena, a patrí tam aj pozitívny stres, je to fakt veľa, nový režim, prostredie, zvyknúť si na učiteľky, deti, celý deň preč mimo bezpečia svojho domova, a ak je náhodou ešte k tomu aj introvert tak o to horšie.
Možno by pomohlo aj veľa sa doma o škôlke rozprávať, o každej blbostičke. Dieťa ide z domu, kde je stredom vesmíru do systémovej mašinérie a v takom malom veku kedy ešte len neurológický systém dozrieva, má čo robiť aby to všetko spracovalo.

lenka_21
27. feb 2017

@lilina585 neodsudzujeme ta...len niektore z nas konstatovali, ze je to fakt a treba sa s tym zmierit. Podla mna vek medzi 3-6 rokom je asi najkritickejsi co sa tyka chorob. Mna zas imunologicka ukludnovala, ze ked si to vyberu teraz tak vraj v skole potom nezvyknu byt chore...
Najhorsie je ked nemas pomoc (napr.starych rodicov) co mozu zostat s vnucatkom doma ked je chore. Keby sme nemali starych rodicov, tak tiez s tym mame problem a bud by som si hladala nejaku pracu kde moje vypadavanie by az tak nevadilo, alebo by som musela pracovat na skrateny uvazok, popr.vobec nepracovat, alebo si najst opatrovatelku... proste inac by to neslo. Teraz je syn opat chory, uz je doma 3 tyzden. U mna je to zvycajne hned 2x krat, lebo mam deti s minimalnym vekovym rozdielom (5 mesiacov 🙂

Prestala riesit z coho a preco su chori, absolvovali vsetky testy a su v poriadku. Vybrali im mandle, medzi 3-4 rokom skoro vobec nechodili do skolky a aj tak boli nonstop chori. Ja im uz ani nic nedavam...jedine ak su chori tak vtedy. Ziadne Broncho Vaxo, Isoprinosine, Martankovia, Imunoglokan a nenormalny kopec roznych vitaminov, ktore nas stali iba kopec penazi a podla mna im len zbytocne zatazoval organizmus. Teraz im dam nieco iba ked vidim, ze na nich uz nieco lezie...a tajne pocitam kazdy rok a hovorim si, ze tento to uz bude lepsie...😉

bibistec
27. feb 2017

@jaja99 dobry den, no my sme mali rozne problemy, menili sme gastro lekarku a az okolo 3 rokov vdaka nej dcerke zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. konecne lebo ekzem zmizol a hlavne tie priedusky prestali robit problem, ventolin ani ten druhy sprej sme zrazu nepotrebovali ale stale bol problem so stravou. dlho sme riesili . dali sme dcerke robit test na potravinove intolerancie nie alergie to sa nerobi u lekara bezne ale dalis me sukromne urobit a zaujimave veci vysli. konecne sme vedeli preco dcerka reaguje na niektore potraviny. a samozrejme na gastre sme boli vareni peceni. ale aj s pochopenim lekarky spolocne sme dali dohromady jedalicek a musim povedat ze ohromna zmena. jednak konecne dcerka zacala jest ale asj celkovo krvny obraz sa upravil a take. proste kazdemu vadi nieco ine ale to mlieko je spolocne mam dojem . kazdy kto ma problem s prieduskami a pod moze mat teoretick ylergiu na mlieko ale aj taki co nemaju dost pomaha ked ho vysadia. avsak nesmie byt ani v pecive proste ani stopove mnozstva. dnes ma dcera 7 rokov stravu si nosi do skolky a bude aj do skoly. a musim poklopat nemame vacsie problemy ale hlavne tie priedusky od vtedy nemala ani chytene. drzim palce. hlavne nech najdete dobru lekarku lebo to je dost dolezite.

veronka4veronika
14. mar 2018

@julia204 my to mame rovnake od septembra x krat chora na preskacku a od vianoc 3 tt doma 2 dni skolka a 5 tt doma a teraz momentalne 3 dni skolka a mame to tu zas ale hl. Ze mi ucitelka povie ze deti v triede su zdrave jedno chrchle druhe ide na obed domov lebo zvracia... blbe mamicky co donesu strmpel od dr. Ze je dieta ok a pri tom je chore ake ved mater potrebuje robit tak sup s chorym detskom do skolky ved co a my mozme ladovat deti bronchovaxonmi a podobnymi vecami na imunitu ... no coment

mimika21
14. mar 2018

@lilina585 tiez to poznam,mam 5 rocneho syna a tiez byva casto chory...viacej je doma ako v skolke...taktiez berie rupafin,kedze je alergik na pele,travy,roztoce a psiu srst...tazko povedat co by pomohlo,uz sme skusali vsetko mozne a vysledky ziadne...dam ho do skolky a o 3 dni je chory...

vedama
14. mar 2018

Dobrý večer. Aj nasa dcéra keď začala chodiť do škôlky , tak bola non stop chorá - ako píšu aj iné maminy 2-3 týždne doma ,1-2 týždne v škôlke. ATB stále.Tiež sme si prešli hoci čím - už aj lekarka mi ukazovala že mame najhrubšiu kartu u nej😁 čo uz nevedela čo. Nosná mandla vonku, ORL, imuno ... všetko Ok, niekedy som už mala pocit, že niektoré dieťa je bacilonosic a proste nasa je náchylnejšia a hneď chorá. Nakoniec sme sa dopatrali cca v 5roku celiakia predposledného stupňa. Odvtedy sa zdrav.stav oveľa a chorá býva max 1x za rok angína a to je už školácka. Toto nemusí byt vás prípad - každopádne všetkým maminám drobcov škôlkarov držím palce a pevne nervy🙂

kalerabka99
14. mar 2018

@sponkaa prosim ťa, môžem poprosiť viac info k dávkovaní rakytníka a peľu? Ďakujem

maminka1986
14. mar 2018

No presne ako moj synovec...sestra ostala na predlzenom rodicovskom lebo trapila dieta skolkou a fuet bop chory a furt chemia atb no otras....vela robi STRES z toho su deti viac chore ako od inych deti....neponohlo nic na imunitu ....

sponkaa
15. mar 2018

@kalerabka99 rakytnikovy olej lyzicka rano nalacno a vecer pred vecerou, alebo im aj mixujem mrazeny rakytnik napr. s jablckom a bananom. Pel davam lyzicku do mliecka, alebo cajiku, mliecko zafarbi, tak je dobre dat trochu granka pre lepsiu farbu 😉 este deckam sezonne davam aj cedrovy olej, malu lyzicku rano nalacno (v jesennom obdobi)

kalerabka99
15. mar 2018

@sponkaa Ďakujem pekne, o cedrovom oleji som ani nepočula, . Idem ho preštudovať. Ďakujem za typ