3,5 ročný syn nemá siahnutú predkožku

nigguska
4. feb 2014

Ahojte,
mam este jednu temu,ktoru chcem otvorit okrem toho,ze je maly stale chory :(
Tyka sa to hlavne mamiciek,co maju syncekov.
Moj maly ma 3,5 roka a stale nema stiahnutu predkozku (viem,je to diskretny problem,ktory sa nema riesit verejne,ale uz neviem co robit). Obvodacka nas poslala na chirurgiu nakolko mal 3x zapal pipika (kvoli nepretiahnutej predkozke sa hromadil maz a spinky,moc atd atd..) a raz to dopadlo az tak,ze mal tak silne bolesti,ze sa bal cikat a museli sme po celodennom necikani utekat na pohotovast-cievkovanie...to bol des a hroza a plakala som s nim....tak na tej chirurgii bola taka "mila" dr.,ze bez upozornenia co ide robit,mu bez oblbovaku,bez lokalneho umrtvenia nasilu pretiahla predkozku...mal ytak strasne ziapal,ze som plakala s nim druhy krat...aj to krvacalo a tak...dala nam na to masticku,kortikoidy,tak sme mazali a vtedy sa zacala pomalicky stahovat dole...tak som sa tesila,ze to je za nami...Lenze masticka bola len na mesiac a potom pauza 3 mesiace a kontrola...lenze za tie 3 mesiace sa to zrastlo znova....zasa nejde pretiahnut...maly ma uz bohuzioal traumu len ked mu spomenie lekarku,hned place,ze ci ideme k pipickovej....uz je to pol roka,cez 3 mesiace,co sme mali ist na kontrolu,ale ja sa tam s nim bojim ist,ze co zasa bude.

Mate podobny problem,skusenost,ci dat to rovno "ufiknut" nech je uz klud alebo co robit? Som fakt zufala,lebo maly sa fakt boji a ja s nim....
(teraz nema ziaden zapal,nic neboli,len je to zrastene a bojim sa aby nemal opakovany zapal)

Dakujem!

nigguska
autor
21. feb 2014

@satanka1 no ved toto...ja by som to tiez neriesila,keby nemal zapaly.....mal ich uz dva ci tri krat.....a tiez ako mu to robili tak mi maly prestal cikat a skoncili sme na pohotovosti na cievkovani...jedna trauma za druhou.....moj krpec ma vylmi suchu pokozku,tak sa kupe len kazdy druhy den a vtedy pretahujeme...zatial nevidim ziadne zlepsenie,ale asi to chce len cas.....pokial nebudu zasa nejake zapaly,tak tiez uz nic riesit nebudem....

fogos
28. máj 2014

@nigguska aj ja mu to robim každy večer a boli sme už dva krat pretiahnuť a stale mu to zrastie ☹

diusik
28. máj 2014

@nigguska necitala som co ti baby radili,ale na toto sa tu uz nadiskutovalooo 😉 ja mam u dvoch synov tiez tu vrodenu fimozu,teda vobec to nejde pretiahnut, a po precitani vsetkých diskusii tu,som dospela k tomu,ze s tým nebudem nic robit.Ako 3,5rocny mal dierku ako spendkikova hlavicka.Teraz ma 4 a vidim ze sa to zlepsuje.Pokial nema problemy,tak s tým nic nerobit.To je moj nazor.A ze ked su zapaly,kupat v kamilkach.Inak vraj aj slez nebadaný robi dobre.
ja som niekde aj to citala,ze s uplnim pretiahnutim predkozky ma cas az do puberty.

aiva1
28. máj 2014

Úplne súhlasím s diusik, mám taktiež 4-ročného syna. Má taktiež zúženú predkožku, postupom veku sa to začína rozširovať. Ak to dieťaťu nerobí žiadne zdravotné komplikácie, nič by sa s tým robiť nemalo. Nechápem niektorých lekárov ktorí ženú maličké deti do 3 rokov na obriezku, keď sa im to môže spraviť samo. Naviac narkóza pri tak malých detičkách predstavuje "značné riziko", a keď už by sa to malo riešiť obriezkou tak je lepšie v staršom veku kedy dieťa vie čo sa s ním robí, lepšie spolupracuje a dá sa to riešiť v lokálnej anestézii. Ja osobne obriezku považujem ako posledné riešenie. Niekto píše že kortikoidné masti sú hnus, ale na tú predkožku sa dáva minimálne množstvo, ktoré dieťaťu nijak zvlášť uškodiť nemôže. Kamarátka synovi dávala Advantan a super, tiež si ho asi zadovážim. Samozrejme že vás lekár bude prehovárať že obriezka je lepšia atď, no len keby ste mu to dieťa mali dať na tie 2 týždne "po" tak neviem, asi by sa zbláznil...
Čistý zárobok lekára za jednu obriezku je 500 Eur, stačí za mesiac nájsť 4 takýchto chudákov, ktorí to "akože potrebujú" a má zarobené 2000 Eur...Tak by ma zaujímala kto komu pomáha...?
TAKŽE MOJ NÁZOR NA OBRIEZKU, ČISTÝ HNUS. Nezastávam názor, že keď dieťa postúpi obriezku v staršom veku že bude mať traumu...môj syn ako 3-ročný podstúpil zašívanie kože bez anestézie a má z toho traumu doteraz...ako malý...Starší chlapci, ktorí idú na zákrok situáciu chápu, zákrok sa robí so všetkým ako sa patrí a šetrne tak z toho traumu mať nemôže...
V KAŽDOM PRÍPADE, ZÚŽENÁ PREDKOŽKA SA MÁ RIEŠIŤ TAK, ABY TO BOLO ČO NAJPOHODLNEJŠIE A NAJŠETRNEJŠIE PRE DIEŤA!!!