Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sisaha
10. feb 2012

@stassa a antibiotika nenasadila??? Naco caka?? to dieta ma zjavne nejaky zapal v tele. MOč jej vyšetrovala? Odporucim ti - pohotovost, vezmi so sebou aj moč, požiadaj o vyšetrenie CRP, pripadne skontroluj uši - či ju nebolia. Ak su citlive na dotyk - tak rovno na ORL pohovotost. Ak sa potvrdi zapal, hned ti daju atb.

stassa
autor
10. feb 2012

@sisaha dala jej antibiotika včera KLACID. Crp mala iba mierne zvýšené. Ušká ju nebolia ale včera sa sťažovala na jedno uško, ale to jej prešlo. Ked´som je stlačila neskôr tak to nezaregistrovala. V moči mala nejaké ka... neviem čo...

lucinka1104
10. feb 2012

Napohotovosti jej CRP podľa mna nevezmu no neviem .....moje deti mali max takéto horučky 6 dní....a dr bola tiež kludná Timeika mi akurát dostala 39,9 a nemám ani nurofen no super v tejto dedine bez auta musím čakať do 19-tej.......tie ušká by to mohli veru byť syn ma teraz zapal ale teploty mal len okolo 37

lucinka1104
10. feb 2012

možno daka infekcia chlamídie,toxoplazmoza....

stassa
autor
10. feb 2012

@lucinka1104 to neviem. Ale už ma nebaví iba čakať. Som teraz tehotná a mám so sebou dosť starostí. Ale už sa mi to nepáči....

ajca123
10. feb 2012

@stassa ahoj ked teraz dostala vaša dcérka ATB.treba čakať :( a aj k tomu treba probiotika 🙂
Nám naša lekárka vždy zobere z prsta krabicu a ukáže či maju naše deti v sebe nejaky zápal a ak áno dá nám ATB.
Drzkajte sa a nez zaberu ATB. trva tak 4az 5 dni...
Ja mám teraz tiez chore deti :( prvy syn je zdravý a uz chodi do škôlky a druhy čo má 23mesiacov a treti syn čo má iba 1mesiac dostali ATB.
A to sme uz cez dva týždne doma lebo uz pred týždňom dostali ATB do nosa a moc im to nepomohlo :(
Už som z toho tiez na prasky :(

stassa
autor
10. feb 2012

@ajca123 ja to aj tak veľmi prežívam, lebo doteraz nebola nikdy chorá. Je aj veľký papač vitamínkov, či zeleniny či ovocia...všetko máme doma BIO. Tak ten imunitný systém sa jej snažím budovať, hlavne cez stravu a pobyt vonku. No na prášky som z toho aj ja, takže ti verím. Drž sa. 🙂

koniarova
10. feb 2012

@stassa Nespomenieš si, čo mala v tom moči zvýšené?

stassa
autor
10. feb 2012

@koniarova niečo na k-ka ... nespomeniem si. Také divné slovo. ona hovorila že niečoo také ako keby zvracala alebo ju preháňalo.

koniarova
10. feb 2012

@stassa Hmm, tak to teda neviem poradiť. Aj teraz má teplotu?

renab
10. feb 2012

@stassa nebola to prítomnosť ketolátok? ketolátky sa vyskytujú v moči, keď dieťa - človek vracia, má hnačku alebo len neprijíma potravu - čiže hladuje. podľa tohto sa to dá poznať.

stassa
autor
10. feb 2012

@koniarova žeby ketony??? Má aj teraz teplotu. Už spí...uvidíme v noci.

renab
10. feb 2012

@stassa ak bude mať teplotu, skús jej namočiť ponožky do vlažnej vody s pridaným octom a potom na ne dať ešte jeden pár suchých hrubých ponožiek. u nás to pomáhalo a malý mával horúčky cez štyridsať. a jesť ti nemusí kvôli zaťaženému žalúdku tými antibiotikami. ak by si ju dokázala presvedčiť, aby zjedla tabletky, pýtaj si nabudúce radšej tabletky ako sirup. sirupy sú ťažké na žalúdok. ak neje, musíš ju donútiť aspoň piť, keď aj po lyžičkách. keď nebude jesť aj viac dní, nič sa jej nestane - neboj sa. hlavne musí piť.

koniarova
10. feb 2012

@stassa Ja by som aj tak šla s močom na pohotovosť, ak by mala teplotu aj zajtra. Radšej nech ma potom pošle domov, že čo stresujem. Ale budeš ju mať pozretú, od dvoch lekárov. Ale to som ja, ja som zase vééééľký stresák. Ale tak dlhá teplota sa mi nepáči. 😒

kvetinqa
10. feb 2012

@stassa ketony v moci hovoria o nedostatocnom zavodneni organizmu, tak zvys malej prijem tekutin

stassa
autor
10. feb 2012

Baby snažím sa. neviem koľko má vypiť ale také 3 -4 dvojdecové poháre čaju, vody pije. A k tomu ešte polievku sa snažím variť aby aj z toho niečo mala.....

kvetinqa
10. feb 2012

@stassa neboj, atb nezaberu hned. O par dni jej bude lepsie.

lucula73
10. feb 2012

@stassa ahoj,ano ketolátky zvýšené.to može mať preto,elbo má stále horúčky a málo pije,veľa tekutín sa odparí a treba jej dávať veľa piť.skús každú chvílku jej dať,aj keď len trošku,ale často......lebo aby si to neodniesli ešte aj obličky....
a moja dcéra mala ako 3,5 ročná vysoké tepltoy tri týždne..dobre čítaš..........doktor kludný,šlo ma poraziť,nikdy nič nezistil,ani uši,ani hrdlo......mala sople a občas povedala že ju bolí hlava.....som myslela už na všeličo,aj zápal mozg. blán.......až nakoniec ma doktor nas...,vzala som malú rovno do nemocnice,pobrali jej všetky odbery,aj výtery.a zistili jej,že má v nose pneumokoka,nejakého invazívneho,ale nikto nechápal,prečo len tak málo príznakov....a po nasadení atb podľa citlivosti za dva dni teploty neboli...
Takže aj výtery by jej možno mohla porobiť 🙂 . A doktora som okamžite zmenila,lebo ma fakt sklamal....nič nespravil pre to,aby zistil príčinu vysokých teplot 😝
držte sa...a možno jej už zaberú cez víkend tie atb,čo dostala 😉

renab
10. feb 2012

@stassa keď pije, tak je to v poriadku. keby nechcela piť, tak jej daj piť čokoľvek, čo by pila, aj keď jej to inokedy nedávaš. my sme boli na tom aj tak, že syn pil dva dni iba coca-colu. ale pil, to bolo najdôležitejšie. dobré sú aj riedené ovocné šťavy.
Držím palce, aby ste boli skoro bez teploty.

koniarova
10. feb 2012

@stassa Vysoká sedimentácia znamená, že má asi v tele zápal. Aspoň tak mi to vraveli, keď mali deti zápal obličiek. Nič ti k tomu nepovedala? Ani kedy by asi mali teploty klesnúť? To jej už týždeň striedaš vkuse paralen s nurofenom?

jonas17
10. feb 2012

moja mala nedávno zápal močových a obličky..teplotovala od utorka do soboty cez 39..vzali nás do nemocnice, crp mala 57 ,neskôr 80, v moči krv, hnis a ketony...tak ked tvoja má le ketony, nebude to oblička, tie sú pri zvýšenej teplote, atb nám zabrali za deň a pol...deň pred hospotalizáciou som bola u obv. lekára a neurobil jej ani crp, ani moč neskontroloval..

stassa
autor
10. feb 2012

@koniarova presne tak....už vidno aj na nej že je z toho všetkého unavená

lili_mia
10. feb 2012

nooo bolesti ušiek sú vážne, nechcem strašiť, ale čo tak pneumokok-zápal stredného ucha? vtedy bývajú horúčky aj cez týždeň, tak šup na krčné, teraz už môžeš aj poza chrbát obvodnej, proste povieš, že sa sťažuje na bolesti ušiek .. moja sestra už po 3dňoch horúčiek mala odporúčanie na infekčné a to mala iba chrípku a 15rokov

koniarova
10. feb 2012

@jonas17 Presne na to som myslela? Že či nemá zápal obličiek, keď iné príznaky ako teploty nemá. Aj moji dvaja tak mali. Tiež ma lekár odbil, že však teplota ustúpi. Ale ja sam aj tak šla po 3 dňoch teplôt na pohotovosť a tiež sme skončili v nemocnici.

stassa
autor
10. feb 2012

@jonas17 každý niečo iné vyšetruje....my sme začali dávať až včera atb....tak uvidíme cez víkend...neviem či nezmením lekárku...ona je furt v pohode, to mi doteraz nevadilo lebo mala nebola vôbec chorá ale tak vidí že keď je furt zdravá a odrazu niečo tak asi to riešim a zbytočne nenaťahujem...

koniarova
10. feb 2012

@stassa Chúďatko malinké, držte sa. Tá tvoja lekárka, no neviem.... To máš do nej ako dlho teda pchať ten nurofen?

koniarova
10. feb 2012

@stassa A ten moč ti včera robila? Aj crp?

stassa
autor
10. feb 2012

@koniarova veď práve že chudera jej pečeň musí byť teraz v riadnom šoku čo sa deje...som ochotná ešte ten víkend vydržať. Že vraj atb zaberajú po 3 -5 dňoch. zajtra bude 3 deň tak dúam že to bude klesať....Ďakujem za povzbudenie...dobre to padne... 🙂

stassa
autor
10. feb 2012

@koniarova to mi robila v utorok...

sisaha
10. feb 2012

@stassa ak su nasadene spravne atb, tak zaberaju uz po 3 davke a teploty by mali zmiznut. Ale aj ked vyzdravie, nechaj jej zobrat crp na kontrolu. Dufam, ze sa jej coskoro polepsi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli