3-ročná dcérka sa všetkého bojí

25. mar 2024

Ahojte ,prosím poraďte mi kam sa obrátiť? Dcerka 3 roky strašne sa všetkého boji zvukov a hlavne psov a mačiek, raz sa totiž zľakla veľkého psa a od vtedy ako keby blok, boji sa keď auto prejde ale traktor a hlavne zvukov,no nedajbože aby psa videla...prosím ako je pomôcť alebo na koho sa obrátiť?

pribinak
25. mar 2024

Psychologicka

kellypiu
25. mar 2024

no jasne, moze to byt kvoli tomu psikovi, tak nejak podvedome to v nej proste zostalo. na toto ti vsak tu bohuzial neodpovie nikto, treba zajst za psychologom, to je podla mna jedina moznost. len ona bude vediet pomoct.

mabenn
25. mar 2024

obrat sa na seba ako matku...neviem si realne predstavit, co psycholog poriesi s 3rocnym dietatom...syn sa od mala bal zvukov, tak sme mu zvukove hracky vypinali, tiez sa bal psov a velkych objektov...to dieta celkom este nechape, co je a co nie je nebezpecenstvo, hlavne ked ma nejaku zlu skusenost (pes)..ty ho prevedies postupne tym, co je bezpecne, coho sa nemusi bat a na co si davat pozor...pre 3rocne dieta, ktore poriadne nevie komunikovat a psycholog je pre neho cudzi clovek, pokial dieta nema diagnozu, nie je co riesit...dobreho psa pred dietom pohladkaj, ukaz mu, ze je to v poriadku, vysvetluj na jeho urovni chapania, utesuj, podporuj odvahu

mabenn
25. mar 2024

taktiez syn mal obdobia, ze sa bal smykalky napr....tak som vysla na nu ja, ukazala som mu, ze sa nemusi bat, atd..proste tie situacie, kde je dieta neiste, bud s nim, ukazuj mu ako na to