3 ročného syna bolia nohy. Čo to môže byť?

mimara
19. mar 2011

Mile maminky, prosim poradte mi. Moj trojrocny syn sa stazuje, ze ho bolia nohy..trva to uz tak dva mesiace. Lekarovi som to hovorila...ale vysmial ma.
Popritom kocik nepouzivame od roka a pol..stale sme chodili pesi...Teraz prejde par metrov....a place...ze ho bolia nohy. Manzel mu par krat capol po zadku, ze si vymysla,ale ja si uz myslim, ze to ma nejaku pricinu.
Dnes sa zobudil placom, ze ho bolia velmi nozicky..co mam robit?????????????

karush
30. dec 2016

@katarina.banska
Keby to bolo niečo vážne, tak by si si všimla aj iné príznaky, pri leukémii je to únava, slabosť, bledosť, drobné červené bodky niekde na tele alebo modriny, zväčšené uzliny, časté infekcie... ale ak chceš mať istotu, tak odberu krvi sa nevyhnete.

jankastubka
30. dec 2016

@katarina.banska nasa sa na to stazuje kazdy den. a ja neviem posudit ci si to vymysla, alebo ju to naozaj vzdy boli.
Sme objednani na ortopediu ale nezda sa mi ze ma ploche nohy. bo odtlacky ma pekne.
krv mala dobre vysledky.

karush
30. dec 2016

@jankastubka Vymýšľať si určite nevymýšľa, nemá na to dôvod. Nemôže to mať z nevhodnej obuvi, doma chodí v papučiach?

hipuska
30. dec 2016

U nas - ploché nohy+ rastové bolesti boli. Tie sa objavovali hlavne v noci a rano

katarina.banska
30. dec 2016

@jankastubka klude aj z nevhodnej obuvo to moze byt.. ale pri vacsej telesnej namahe a boli ju jedna ci obe? A kde?
@karush jej uz brali dva krat krv preto vsetko ok. Nic ine som si nevsimla, tak snad to nie je nic vazne, no ajtak sa vzdy tak obavam a luto mi jej je.
@hipuska a uz presli? Bolievali ju obe nozky? Nas vacsinou ta ktoru ma.horsiu plochu.

karush
30. dec 2016

@katarina.banska Keď má krv v poriadku, fakt je zbytočné sa kvôli tomu stresovať, aj cvičieva na nôžky? Ak nie, treba začať.

ale_na
30. dec 2016

Nas tak zvykol plakat aj pol hod.vkuse potom nam dr.povedala ze rastie a tym ho bolia nozky ale jeho len v noci 🙂 tiez od roka sme bez kocika 🙂

lilianna1xs
30. dec 2016

Moj syn ma 12 rokov a mal vkuse bolesti v nohach nevedela som ze z coho co mu dat,mamka mu robila nieco z kapustovymi listamy pomohlo mu to,trocha a potom zasa tie bolesti,lekar mi predpisal vitamin D.Zatial sa nestazoval ze ma bolesti od kedy to berie je v pohode.

xstelinka
30. dec 2016

Nas syn tiez po nociach plakaval,ze ho bolia nozky.Pediater nas poslal k ortopedovi,verdikt ploche nohy. 3 roky sme fungovali len na ortopedickych papuckach a do topanok sme mu davali ortopedicke vlozky na predpis.A tiez sme doma cvicili.Teraz nema ziadne problemy ci bolesti.

katarina.banska
30. dec 2016

@lilianna1xs nasadila som aj ja vitamin D od dnes tak uvidim.
@xstelinka my mame.ploche cca 2 roky nosime vlozky no nechce nam.cvicit dako sme to tiez ako rodicia zanedbavali :(

majamat
30. dec 2016

ja som tu kedysi pisala.
moja dcera mava bolesti noziciek od ockovania MMR, cize od 1,5r. traz ma skoro 6r. do 2r sa to stupnovalo a teraz uz je to len obcas. medzitym nam zistili cleiakiu, ktora udajne moze byt pricinou. moze mat odvapnene kosti a preto ju bolia. u nas reua nehrozi, lebo uz je to dlho a to by sa muselo nejak prejavit. bala som sa tiez lepukemie, ale nastastie presli roky a krvny obraz ma v norme. rastove bolesti tiez nie, elbo prave medzi 1-2r mala navacsie tazkosti z celiakie a rast mala podpiremerny na tento vek. cize asi en celiakia. este je to ina moznost. neviem odkedy, ale mna bolievaju nohy od detstva. teda j ruky. pamatam si na obdobie 7r, ked ma to bolelo. bolo to najcastejsie v okoli kolien, niekedy clenky, zapastia a lakte len vynimocne. teraz mi to ide niekedy aj do bedr. klbov, ci ramena a lopatky. je to bolest, ktora reaguje na chlad a myslim, ze moze ist o fibromyalgiu. bolest dobre vystihuje vyraz, ze ma lupe v nohach. nie vzdy ma obolia obe nohy, bolest nie je rovnako intenzivna, meni sa a presuva sa intenzita z miesta na miesto. napr. boli ma koleno, potom to prejde po vnutornej strane predkolenia a k clenku, potom sa to takto zas szpakuje, pridane ahj vnut. strana stehna a pod. tato bolest sa zhorsuje chladom a zlepsuje v teple, ale teda v teple musim byt dlho,a by to preslo. a cim som starsia, tym to horsie prechadza. takuto bolest citim aj po fyzickom pretazeni - napt. minule som drhla plechy od tej zapecenej spiny a celu noc ma takto bolela cela prava ruka. nie je to nic prijemne a zaberaju na to aj bezne lieky od bolesti. nastastie sa to neobjavuje cast a skor v chladnejsich obdobiach. co je sranda, v puberte sa to nachvilu upravilo.

hipuska
30. dec 2016

@katarina.banska áno už to prešlo, u nas tie rastové boli u staršieho syna, trvali cca od 4 do 6 rokov. Cvičili sme rôzne cviky plus nám kázali Paralen od bolesti davat

lilianna1xs
30. dec 2016

@katarina.banska ja som myslela ci nema reumü po Babicke robili mu vseliake vysetrenia a povedali ze reumu nema chvala bohu.

erikad82
9. mar 2017

Ahojte! Aj nás trápia bolesti nôh počas spánku ☹ Bolia ho kolienka aj členky ☹ Strašne plače. Už sme objednaný na odbery teraz v marci,dosť sa obávam čo nás čaká ☹

didi35
9. mar 2017

To môžu byt rastové bolesti, pripadne nedostatočne ukladanie vápnika alebo jeho nedostatok. Pomôže Vitamin D a schusslerove soli Calg Phos - ten je rastové bolesti
http://www.bunkovesoli.sk/produkty/calc-phos/

karamelinka
12. máj 2017

Baby ahojte nás už cez mesiac bolia päty dcéra má 6 rokov cez týždeň sa s ňou chystám k dr začínam sa báť keďže to neprechádza...bolia ju väčšinou ráno keď sa zobudí alebo dlho posedí a začne chodiť alebo pri fyzickej námahe...uff dúfam že to nebude nič hrozné...

lypka
30. jún 2017

@karamelinka čo ste sa dozvedeli, aj nášho to takto bolí :(

miriama11
29. nov 2017

@janapagacova ahoj mozem sa opytat ? Presli vam tie bolesti po salmonele? Moja mala ju teraz prekonava a tiez sa stazuje na boleti noh,cez den ked chodi.

janapagacova
30. nov 2017

@miriama11 Ahoj. Ono to ustupilo po salmonele, ale my sme tie bolesti mali aj predtym a salmonela to len zhorsila ... u nas tomu predchadzala chripka a zial aj teraz sa obcas stazuje, zvlast ked je chora, teplotuje a tak ☹

marytesss
30. nov 2017

pamätám si že aj mňa strašne boleli kolená, keď som bola maličká...som nevedela ani chodiť, lebo ked som stúpila, kolená sa mi hned podlamovali a tiež som plakala že to nezvládnem. je to podľa mňa rastové. obkladaj surovou kapustou poklepanou a ofačuj, kapusta vyťahuje zápal 🙂 ale pre svoj pokoj mu daj urobiť kompletné krvné testy.

renyreny
30. nov 2017

Ahoj, mam o 12 rokov mladsieho brata a pamätam si, ze sme mali tento isty problem a suviselo to s rastom. On ani v noci nemohol spavat a budil sa na bolesti nožičiek a kolienok.

miriama11
30. nov 2017

@janapagacova no mala vysoke teploty aj v nemocnici sa stazovala ze ju bolia aj nohy aj zuby. Tak hadAm prejde

janapagacova
30. nov 2017

@miriama11 drzte sa ... skore uzdravenie

miriama11
30. nov 2017

@janapagacova dakujem pekne .

okuliare123
30. nov 2017

Aj nas maly to mava niekedy v noci. To maju chlapci, je to rastom noh. Nic sa neboj. Nas sa zobudi v noci place, ako keby ste ho rezali, nozicky mu pomasirujeme, alebo potreme Alpou ( to ma rad ) a je po placi. Znova zaspi. On uz vie, ze nic sa nedeje, ze rastie. Vysvetlili sme mu to. Ma to asi od 3 rokov a uz ma teraz 5 rokov a naozaj velmi vyrastol. Tak sa nic neboj a nic nepodnikaj. To uz nase stare matere hovorili, ze ked chlapcov v noci bolia nohy, tak rastu. Tak krasne dni.

janapagacova
30. nov 2017

@okuliare123 u nas to ma dcera a zacalo to chripkou a kazdou chorobu sa to len zvyraznuje. bodaj by to naozaj boli len rastove bolesti.

maricenkamari
26. nov 2019

@abbey1 dobry den mozem sa opytat ako sa to prejavilo? Ta bolest nozky a v akom veku?