Čo môže byť príčinou bolesti rúk a nôh u 3-ročného syna?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

mám 3-ročného syna, ktorý odkedy začal chodiť do škôlky býva často chorý. Väčšinou má soplíky, teploty, zriedka aj kašeľ. Poslednú dobu sa však sťažuje niekedy na bolesť nôh. Inokedy a častejšie na bolesť rúk. Keď sa ho spýtam, kde ho ruky alebo nohy bolia, bolesť nevie identifikovať. Vraví, že ho bolia celé. V noci sa na túto bolesť niekedy zobudí s plačom. Pamätám si, že ako dieťa som mala tiež rastové bolesti nôh. Budila som sa na ne v noci s plačom. Bola som asi staršia ako je môj syn teraz.

Čo môže byť príčinou jeho bolesti rúk a nôh?

Je potrebné navštíviť odborníka?

Môžu súvisieť s chrípkou, prípadne infekciami zo škôlky?

Môže byť prejav bolesti z rastu?

Ďakujem

Dobrý deň,

rastové bolesti bývajú už u takto starých detí. Typické sú najmä bolesti dolných končatín počas noci, aj keď môžu byť prítomné aj cez deň.

Ak by išlo o niečo naozaj pravidelné - dajme tomu aj niekoľkokrát do týždňa, rozmýšľala by som nad dôkladnejším vyšetrením synčeka - krvné testy cestou OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas