4-mesačné bábätko spí na brušku

3. jún 2023

Nevadí ak bábätko (4m) spí stále na bruchu? Pýtam sa preto, lebo mi to príde také neprirodzené že má vždy vytočenú hlavičku do strán. Nijak inak mi nechce spať, takže aj nočný spánok je na bruchu a všetky počas dňa. Nieje to veľa?

marhulka13
3. jún 2023

Moja dcéra takto spinkala asi do roka, potom sa už vedela pretacat. Ja som sa skôr bála SIDS, ale tak mali sme monitor dychu a v inej polohe mi skoro mozog vyvrieskala. Teraz bude mat 10 a na bruchu nespi nikdy a hlavičku mala vždy peknu

autor
3. jún 2023

@marhulka13 tiež máme monitor dychu, on si hlavu pekne prekladá na strany len neviem mne to príde neprirodzené že má vždy tak vytočenú hlavu. Ja keď spím na bruchu tak mi ide roztrhnúť krk od bolesti ráno. Neviem ako on 🙄

marhulka13
3. jún 2023

Ja doteraz spavam na bruchu, doslova poloha žaba a teda som úplne v pohode. Keby mu tak nebolo pohodlne, určite pokojne nespinka. Ja viem, že je milión návodov ako ma dieta spat, no nie vždy to funguje.

pribinak
3. jún 2023

Už v pôrodnici som dávala syna spat na bruško. V inej polohe nevedel zaspať a len plakal
Mali sme monitor dychu pre pokoj duše

ivangeline
3. jún 2023

vsetky 4 mi tak spali

zorkahorka
3. jún 2023

To je praveze zdrave. Zdrave na brusko, lebo si tak nastartuje crievka pred papanim, zdrave kvoli hlavicke, nebude ju mat vzadu ulezanu. Zdrave kvoli chrbatiku. Bude ho mat pevnejsi

migynka
3. jún 2023

Moj druhy syn zacal spavat na brusku sam od seba, ked mal 2,5 mesiaca. Od narodenia mal zlezanu hlavicku a aj vdaka spanku na brusku sa mu relativne rychlo krasne vyrovnala. Tiez mi ta poloha prisla na zaciatku divna, ale casom som si zvykla, hlavne ze maly bol spokojny. Na brusku spava doteraz, ale zvykne aj na chrbte a na boku, strieda si to, ako to jemu vyhovuje ☺️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
20erika07
3. jún 2023

Syn tak spaval od narodenia, este aj v kociku, naj poloha na spanie to bola pre neho a ja inak ako na bruchu neviem zaspat, jednu ruku mam pri hlave a druhu pod telom. Touto polohou moja krcna vobec trpi napr

marhulka13
3. jún 2023

@zorkahorka už aspoň viem, prečo toľko zerem, to si štartujem len cievka, keďže najčastejšie spim na bruchu

sono2
3. jún 2023

Moja spala tak od narodenia hádam. Bola veľká od začiatku, vedela si hlavu prehodiť

mamkalentedkova
3. jún 2023

Bratove deti obidve spávali na brušku od narodenia ,dokonca aj v kočíku 🤣.
V postieľke tiež mali monitor dychu ,pre istotu .Obaja sú úplne v poriadku .Ja dodnes inak,ako na bruchu , spať neviem .

pininka1
4. jún 2023

Aj ja aj moje deti spali od narodenia najradsej na bruchu. Hlavicku som.polohovala stale na inu stranu a vsetko bolo ok.

tiika
4. jún 2023

@ivangeline chcem sa opýtať, nakoľko teraz čítam, aké je spanie na brušku veľmi prospešné a práve malo času na brušku a vela na chrbte môže zapríčiniť rôzne zdravotne problémy… ako sa tvoje deti vyvíjali fyzicky či psychicky, či mali nejaké problémy (zlezana hlavička, oneskorený psychomotorické vývin, rozvoj reči, chôdza, zle držanie tela, autizmus, depresia, alergie, žalúdočné problémy,..). Alebo bolo práve všetko v najlepšom poriadku?
Kľudne i do správy. Bola by som moc rada za reálnu skúsenosť teba alebo hocijakej prispievateľky-mamičky . 😉🙏

tiika
4. jún 2023

@zorkahorka necitala si náhodou knihu Zdravé držanie tela deti a batoliat od Kathleen Porter? Presne o tomto sa tam píše, čo tvrdíš ty.
A ešte dosť o tom, ako narástol výskyt autizmu u deti po tom, čo sa začalo propagovať spanie na chrbte (z 1 z 50000 pred 50 rokmi, na 1 z 45, teraz sa hovorí že už 1 z 30 v USA)

bluka2
4. jún 2023

@tiika ja som našťastie veľa múdrych príručiek necitala, takže som nevedela, že spanie na bruchu je akože zle. Úplne prirodzene spali na bruchu, bolo im tak lepšie. Niekedy prirodzene človek lepšie urobí, než nasledovať rady, ktoré sa stále menia

00momo
4. jún 2023

Maly od 6m spi na bruchu a bude mat 2r.

misinka0611
4. jún 2023

Dcéra mi tak spala a v inej polohe sa budila, spánok bol strasne rozhádzaný, bola uplakaná, nevyspatá. Potom ako som ju dala na brucho, konečne sa aj normálne vyspala. Syn naopak ten nemal problém so spaním na chrbtom. Teraz dcéra spí aj na chrbte.

Tiež som čítala že nemalo by sa, ale ten kto nezazije, nevyspaté uplakané, nevrle bábätko čo sa nevie ulozit nepochopí.

zorkahorka
4. jún 2023

@tiika nie, necitala som to. Mne to povedali pediatricky. Dokonca na jiske, kde syn po porode skoncil na tyzden, vsetky deti ukldali len a len na brusko. Takze ta modna fobia z ukladania na brusko je uplne zbytocne prehnana a zbytocne stresuje maminky, ktore potom robia chyby a cuduju sa, ze sa im dieta nevykaka, ze je nafúknuté, nedviha hlavicku a pod

slavomira236
4. jún 2023

Moje deti tiez na bruchu spali a este ritka dvihnuta ..ja inak ako na bruchu nezaspim na xhrbte to vobec

ivangeline
4. jún 2023

@tiika V skratke. Ak nahodou ukladali hlavku vzdy na jednu stranu,v spanku som zmenila. Inac boli nosene a vobec nezlezane hlavky. Ziaden autizmus. Vyvoj rychly (aj predcasne narodeny). Od roka a pol rozpravaju. Zle drzanie tela mame v rodine. ;D (Hrbenie a nohy chcu ist niektorym,co sedia do Mka ale opravujem ich a najstarsi to uz nerobi. Spevnil brucho.)Hrave deti,tazko pisat o depresii.Alergie..no vidim,ze niektori su citlivejsi na brucho a iny zas na kozu,dalsi skor na hluk a vela podnetov a najmensi este nvm. Je to velmi individualne. Jasne,ze sa snazim podporovat dobre a zabranovat zlemu. Potvrdene doktorom ziadne alergie. ;)