5 mesačný chlapček vracia

kesis
5. sep 2012

Dievčatá prosím Vás pomožte mi neviem ako dalej :( Moj Riško má 5 mesiacov a 2 týždne a odkedy som prestala kojiť mám problém s vrackanim u malého.
Najskor som si myslela že je to normalne ale vracia mi nonstop a strašne vela. Skušali sme vymeniť mliečko, boli sme na sono, brali mu krv či nie je alergický na mliečko, mali sme gastrotus baby a nič nepomáha stale je to rovnaké. Najhoršie je že sa trápi má strašnú kyselinu a preto je nervozny :(
Prosííím poradte mi neviem už ako dalej Dakujem 😒

lutia
5. sep 2012

@kesis davas ho aj odgrgnut? mne vrackal maly ked sme zacali na sunar tak mi povedali ze si zvyka na nove a niekedy zvrackal po mliecku ked sa napapal a hned zacal cosi porabat myslim tym ze si nepolezkal (ze si sadol atd.) alebo to moze byt ze pije az moc vela mliecka, ma plne brusko a ono to potom vyjde von aby sa mu ulavilo

kristina39
5. sep 2012

ahoj..skusala si ho po najedeni drzat co najdlhsie na rukach aby si poriadne odgrgol..maly ked grckaval tak som mu davala nenej mliecka a viac krat za den a po najedeni so ho drzala aj 30 min na rukach...

kesis
autor
5. sep 2012

@lutia
@kristina39 No práve on mi nepapá nejako vela stalo sa mi aj že večer pred spaním zjedol len 40 ml mliečka ale aj tak vyrckal aj to a ešte aj čo pred tým jedol. A davam ho odgrgnúť aj si pekne odgrgne a potom hned všetko von :( ja už neviem naozaj všetko som vyskúšla ... a sme na UM už 4 mesiace lebo mi zavčasu mlieko odyšlo lebo som dosala zápal :(

kristina39
5. sep 2012

a ked si odgrgne tak ho polozis a potom vygrcka alebo este na rukach??a ake mlieko pouzivas??

kesis
autor
5. sep 2012

@kristina39 Nie vygrcia sa na rukách a uplne kosierom ... ale aj ked leží, sedí ... hovorím stále ... :(
Dávam mu Nutrilon skúšali sme aj iné mliečka ale z toho to bolo to isté tak sme ostali pri tom s ktorím sme začali

kristina39
5. sep 2012

mojej sestre tiez grckaval ale maly mal reflux..a on pouzivala ar nutrilon...ak vies aky to je...je len na predpis na tvojom mieste by som si ho vypytala od lekarky...

kesis
autor
5. sep 2012

@kristina39 No my máme na predpis AR Nutrilon ,... ale ked ja už neviem hovorí si sa že do pol roka sa to zmení ale je to stále také isté :-/

lutia
5. sep 2012

@kesis a nepytala si sa doktora ze ci ti nemoze dat nieco na tu kyselinu? alebo nieco na vyvazenie nejakych hodnot v zaludku aby prijalo mliecko

lolonka
5. sep 2012

ahoj

neviem, či sme mali taký istý problém...mne malý krásne priberal...ale už v pôrodnici začal dosť vracať...iba to z neho lietalo...a stále plakal....som si začala doma odsávať a do mlieka som mu dávala nutriton...to je zahusťovadlo...z mlieka sa urobila taká redšia kašička....dá sa to do mlieka a chvíľu nechá odstáť....malý mi prestal aj vracať aj plakať.... 🙂

xlucia
5. sep 2012

@kesis ak ti grca kosierom, treba ist urychlene pozriet brusko na sono. ci ma v poriadku traviacu sústavu, ci tam nema nejaku zuzeninu. nam to tiez pozerali